Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

    Здравейте! Не открих подобна тема и затова реших да пусна нова. Става въпрос за един стар PATROL 3.3 TD. Ще ми се да му сложа турбо с променлива геометрия за да има малко повече сила в ниските обороти. От какво мога да ползвам подходяща турбина и по какъв начин ще я управлявам по прецизно? Ако с Ваша помощ успея да осъществя този проект ще съм изключително признателен. Преди време гледах едно клипче точно с такъв PATROL и си мисля че му беше присадена такава турбина защото се изтрелваше като "бесен". Дано някои се е захващал с нещо подобно и да съдейства с идеи и съвети !

  • #2
    От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

    ами колега ще ти дам един съвет за да постигнеш това което търсиш -намери си турбо от мерцедес мл 270cdi тя е с променлива геометрия и ще постигнеш това което желаеш на 100%

    Коментар


    • #3
      От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

      Първоначално публикуван от biser_hadjiiski Преглед на мнение
      ами колега ще ти дам един съвет за да постигнеш това което търсиш -намери си турбо от мерцедес мл 270cdi тя е с променлива геометрия и ще постигнеш това което желаеш на 100%

      Благодаря колега! Запознат ли си как ще се управлява тази турбина като при мен няма "грам" електроника и никакви датчици? Само с вакум и налягане ще се получи ли надежна и прецизна работа на турбото?

      Коментар


      • #4
        От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

        Интересна тема.Ще я следя с интерес!Понеже карам същия мотор и мен ме блазни от доста време от какво може да се присади турбина.Бях приготвил буст контролер да монтирам,но едва ли ще има особен ефект на заводската така или иначе вече омасляваща турбина.Преди време си играх с ГНП-то като му давах предварение /аванс/.В старта имаше много повече рез и тяга,но пък за сметка на това взе по-трудно да пали.Пределно ми е ясно,че трябва и други неща да се променят.Въпроса опира до прецизно центроване.

        Коментар


        • #5
          От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

          ами запознат сам колега защото щях да слагам и аз абсолютно същата,не и трябва никаква електроника на тази турбина просто ти трябва преработка или по скоро да направиш фланец между изпускателния колектор и турбото,иначе както казва и колегата pilota7222 може да добавиш и един бууст- контролер,който само ще ти помогне за допълнителни леки настройки....и освен да ти пожелая приятна заигравка с турбото,(garret-2256)мисля че това е точния модел.....

          Коментар


          • #6
            От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

            Колега би ли пуснал една принципна схема на управлението.Благодаря предварително.

            Коментар


            • #7
              От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

              ами за съжаление няма как първо още съм нов тук в сайта второ мога да ти го покажа на живо евентоално как става стига да имаш такава турбина....(извини ме за което)

              Коментар


              • #8
                От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

                колега ето 2 снимки на турбото от mercedes ml 270cdi,ако това ще ти помогне с нещо имай предвид че заигравката ще е много голямаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:imagem0461.jpg
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:5369710Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imagem0462.jpg
Прегледи:1
Размер:59.3 КБ
ID:5369711

                Коментар


                • #9
                  От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

                  Интересува ме само управлението на уест гейта .През клапан на вакуума или с налягане ли става?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

                    Няма уест гейт!
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

                        На каква цена върви втора употреба?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

                          до колкото съм запознат върви някаде между-600 и800лв това за втора ръка иначе рециклирана в real turbo горе на околовръсното е 1250лв а за чисто нова от германия с доставка от неллас-1980лв

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

                            А да попитам колегите,които карат с буст контролер има ли някаква осезаема разлика?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заигравка с един PATROL 3.3TD !!!

                              Освен турбина няма ли да трябва и кулер? А евентоално няма ли вариант за компресор, вместо турбина. Като пари сигурно няма да е много различно, но поне е на ремък и няма турбо лаг...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X