Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна маншон на външно каре на предна полуоска при Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна маншон на външно каре на предна полуоска при Фронтера Б

    Здравейте!
    Ще ви опиша как успяхме да сменим въпросния маншон на ОФБ КБ ( предполагам, че и при ОФА се сменя по подобен начин ). Писанието може да свърши работа на някой, който не го е правил до сега. Приемам всякакви забележки - може някой да го е правил по по-подходящ начин.
    Сваля се капачката на главината, след това се сваля и зегерката от полуоската:



    Сваля се супорта на спирачния апарат, откачва се биелетката и накрайника на кормилната щанга.
    Разкачва се горния носач от главината:



    Откачва се куплунга на датчика на ABS-a, сега е и най-удобния момент да се разкачи планката, прикрепваща кабела на датчика към шасито ( повдигнатия на горе горен носач открива достъпа до болтчето на въпросната планка ).
    Не правете опит да сваляте самия датчик от главината, обикновено това води до повреждането му!



    Разкачва се и долния носач от главината. Сваля се самата главина, заедно с датчика на ABS-a и кабела му



    Свалят се скобите на вътрешния маншон, самия маншон се издърпва навън към колелото.
    Полуоската се задържа от тънко пръстенче, като от тел ( не съм го снимал, че бяхме до ушите омазани с грес ), сваля се въпросното пръстенче и се измъква цялата полуоска. По-трудната работа вече е свършена, нататък е по-лесно!
    Сваля се зегерката, държаща вътрешното каре към полусоката, изважда се ( избива се ) и самото каре.
    Сваля се маншона на външното каре, почистват се добре от смазката и двете карета и нататък по обратния ред:
    Слага се маншона на външното каре, слага се маншона на вътрешното каре и самото каре. Монтира се полуоската





    Слага се главината, закачва се долния носач, кабела на ABS-a, горния носач, биелетката, накрайника на кормилната щанга, супорта на спирачния апарат и в общи линии сме готови!
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

  • #2
    От: Смяна маншон на външно каре на предна полуоска при Фронтера Б

    Само да допълня че така и така всичко е разглобено се преглежда и долния шарнир и при нужда се подменя защото смяната му е свързана с приблизително същата операция.
    OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
    Polaris Sportsman 800 EFI

    Коментар


    • #3
      От: Смяна маншон на външно каре на предна полуоска при Фронтера Б

      Еми при тази операция го смених и него, така също и горния, а също и накрайника на кормилната щанга. И трите не "клапчеха, хлопаха", но пък за сметка на това се движеха съвсем леко на ръка, което ме наведе на мисълта, че в обозримо бъдеще може да ме изненадат неприятно, за това предпочетох да ги сменя. Смених също и предните накладки, на ред са задните - купил съм ги преди 1 година, но чак сега им идва реда за смяна.
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • #4
        От: Смяна маншон на външно каре на предна полуоска при Фронтера Б

        Забравих да спомена и биелетката, тя също беше заменена ( старата се вадеше от едната страна ), 27 лв.





        Шарнирните болтове ( единия 38 лв, другия 32 лв )





        Накрайника на корм. щанга ( 29 лв. )





        предните накладки ( 45 лв )





        Задните ( не си спомням цената ), тях още не съм ги сложил





        и самия маншон, заради който започна цялата интервенция ( 13 лв. )



        Да се готви за смяна същия маншон от другата страна ( видях, че на стария гумата се е понапукала ), та няма да ми е скучно това лято...
        Последно редактирано от alex_serviz; 24-04-12, 21:03. Причина: Допълване
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #5
          От: Смяна маншон на външно каре на предна полуоска при Фронтера Б

          И на мен ми предстои смяна на шарнирните болтове и маншони на каретата....
          Благодаря, за нагледно изложената информация!

          Коментар


          • #6
            От: Смяна маншон на външно каре на предна полуоска при Фронтера Б

            Само бих препоръчал да не слагате тия маншони. Вижте из темите къде бях писал за такива от Евро07. Малко по-скъпи са(бяха по 17 лв/бр.), но са двойно по-дебели.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Смяна маншон на външно каре на предна полуоска при Фронтера Б

              Хубаво описание си дал на смяната на маншона.Само да вметна че тези неопренови маншони се сменят с пластмасов конус през карето.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна маншон на външно каре на предна полуоска при Фронтера Б

                И се късат от всяка по-остра клечка. Като свалиш шенкела, карето се вади за минутка и е излишна гимнастиката с конуса.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна маншон на външно каре на предна полуоска при Фронтера Б

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Само бих препоръчал да не слагате тия маншони. Вижте из темите къде бях писал за такива от Евро07. Малко по-скъпи са(бяха по 17 лв/бр.), но са двойно по-дебели.
                  Тези наистина са по-тънички, а старите са доста по-дебели. Цената не беше определяща - тези ми ги препоръчаха като по-добри уш.
                  Не открих обаче темата, която споменаваш. Ако ти се занимава ми пусни линк, когато можеш ( може и на л.с. ).
                  Благодаря ти предварително!
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна маншон на външно каре на предна полуоска при Фронтера Б

                    Не ми се рови. Маншоните излизат по каталог в Еврото за ОФА и са (може би) японски. Цената им беше около 17 лв. В зеленикава кутия, с грес и скоби, които май не ставаха, поне големите. Но маншоните са добри и стават и за 2-те карета на полуосите.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна маншон на външно каре на предна полуоска при Фронтера Б

                      Намерих ги в сайта им! Понеже и другия маншон се е понапукал, а този, новия не ми вдъхва ососбено доверие - ще следя и двата. Ако/когато някой от тях сдаде багажа ( а си мисля, че това събитие няма да се забави особено ), ще си поръчам направо два и ще ги подменя!
                      Лека вечер на всички!
                      Казано е:
                      -"Обичай ближния",
                      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X