Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ресьори :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ремонт на ресьори

    Да в Уазбуката четох.Ето я темата http://forum.uazbuka.ru/showthread.php?t=89819&page=2 ,на кратко ;коването на'' плътно'' не дава резултат,коване срещу ''кухо'' ги огъва също като преса ,валове или тръбогиб.Нагледно,малко първобитно http://www.youtube.com/watch?v=C3FfIckGMcQ Термо обработка -правилно е да се отвърнат ,валцоват,закалят.Твърди се че структурата в р/р стомана е влакнеста,разместване на пластове,суздаване на нови кристални връзки. Пробиване за подложки от Волга,на колонна бормамашина със ВИДИЕВО свредло,с една дума бургиа за бетон,презаточена за метал.Тънкости ; на високи обороти първо 6мм,8мм,10мм с непрекъснато охлаждане.Пригответе си поне по три свредла от размер,по силно натискане,прегряване и се пука или отлепва.Процеса изглежда така при високи обороти се създава триене-топлина,видиата загребва поомекнал материал и вади стружка ,прускаме с вода,борьол за да не прегрее свредлото. Пдложките са от пластмаса /полиамид, тефлон /които имат пъпка от едната страна ,която влиза в отвора който сме пробили в края на листа. Тефлонова лента ако е за уплътняване на резби не става!!!Сваляне на ръждата ,мазане с грес ,бандажиране. Бандажиране две парчета пожарникарски маркуч,се нанизват от ляво и от дясно на ресьора,или пвц самозалепваща лента/дъг тейп/,мисля е достатъчно. В допълнение под всеки лист в основата сложих и подложка 2мм от пластмаса . Снимки после за нагледност.

    Коментар


    • #32
      От: Ремонт на ресьори

      Да добре си ги направил, но ще се радваме да качиш малко снимков материал ! Да го преценя и да видим кога ще се захващам и аз !
      П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
      GSM - 088/8877521

      Коментар


      • #33
        От: Ремонт на ресьори

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 047.jpg
Прегледи:1
Размер:148.2 КБ
ID:5378739Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 059.jpg
Прегледи:1
Размер:153.2 КБ
ID:5378751Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 057.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5378749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 056.jpg
Прегледи:1
Размер:143.0 КБ
ID:5378748Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 055.jpg
Прегледи:2
Размер:173.2 КБ
ID:5378747Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 054.jpg
Прегледи:1
Размер:194.8 КБ
ID:5378746Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 053.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5378745Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 052.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5378744Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 051.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5378743Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 050.jpg
Прегледи:1
Размер:212.3 КБ
ID:5378742Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 049.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:5378741Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 048.jpg
Прегледи:1
Размер:100.0 КБ
ID:5378740Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 046.jpg
Прегледи:1
Размер:183.0 КБ
ID:5378738Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 060.jpg
Прегледи:1
Размер:99.7 КБ
ID:5378752Обещаните снимки Подложките от волга сложих защото без тях листовете са се ''вкопали'' един в друг. На последната снимка се вижда разликата между моя и един 30 годишен но не толкова уморен като моя.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от ivan_; 27-05-12, 21:02.

        Коментар


        • #34
          От: Ремонт на ресьори

          Много добре мисля като се оправи времето ще се започне работа и по моита машинка !!! Само трябва да се вземат въпросните подложки от Волга !!!
          П.п. "Работата винаги продължава!!!" :P [SIGPIC][/SIGPIC]
          GSM - 088/8877521

          Коментар


          • #35
            От: Ремонт на ресьори

            Изникнаха два проблема,явно съм се престарал,ъгъла на кардана стана голям,амортисьорите са напълно разтегнати,нямат ход на горе. Снимка ще приложа.Някакви идеи,не ми се свалят да ги изправям. И друг въпрос ,какви болтове държат ресьора към рамата,става дума за 4-тирите 10мм болтчета,на два има Х на главите / високоякостни/ останалите 5.5 .питам,защото много майстори са се учили на моята Уазка.

            Коментар


            • #36
              От: Ремонт на ресьори

              С колко се вдигна колата ?
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • #37
                От: Ремонт на ресьори

                Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                Изникнаха два проблема,явно съм се престарал,ъгъла на кардана стана голям,амортисьорите са напълно разтегнати,нямат ход на горе. Снимка ще приложа.Някакви идеи,не ми се свалят да ги изправям. И друг въпрос ,какви болтове държат ресьора към рамата,става дума за 4-тирите 10мм болтчета,на два има Х на главите / високоякостни/ останалите 5.5 .питам,защото много майстори са се учили на моята Уазка.
                Сами ще слегнат.Точно тез с х са оригиналните.

                Коментар


                • #38
                  От: Ремонт на ресьори

                  А ми карето на кардана ,малко да мръдне моста и са ''чао''.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ремонт на ресьори

                    Тия чупки дето си ги направил ( снимка 6 ) . Натовари джипа и го покарай дано улегнат.
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ремонт на ресьори

                      сложи амове от газела или газ 53.Ако не твари дърва помага
                      Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                      Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                      Съдействие на закъсали автомобили

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ремонт на ресьори

                        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                        Тия чупки дето си ги направил ( снимка 6 ) . Натовари джипа и го покарай дано улегнат.
                        Снимките се разместиха,чупките ги изправих с чука. Снимки 2,3,4,5 са точно преди последната.Сигурно ще слегнат,но дотогава? Реших да направя сдвоено каре на кардана,вместо завъртане на моста и промяна на кастора.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ремонт на ресьори

                          Ако го правиш от Руски няма да стане, 2.8д нисаните имат такова по добре вземи от тях. Ако не опират чашките на карето в кардана и в фланеца не е толкова страшно нали са 15лв,по лошо е за шлиците че контактува на по малко растояние, а па най добре земи се повози без кардан да се разклати малко/ до колкото разбрах само предните си шпренгвал/, но возия няма да има с толкова малко оставаш ход на амортесьора. Според мен вземи го натисни да поседи няколко дни / с раздвижна тръба за куфраж на бронята запъната в плоча например, друг варянт бях връзвал с колани с тресчотки между шасито и моста и ги натягах през ден, за няколко дни слегнаха в по нормален вид/.
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ремонт на ресьори

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 061.jpg
Прегледи:1
Размер:158.6 КБ
ID:5380030Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 062.jpg
Прегледи:1
Размер:131.2 КБ
ID:5380031Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 063.jpg
Прегледи:1
Размер:138.8 КБ
ID:5380032Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 064.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5380033Той си вози като магарешка каручка,това си му е характерно.За карето; ушите на вилката,триеха във фланеца. С руските карета защо няма да стане ?Явно и днеска е ''кипял безмислен труд'', вече го взех от стругара.Да такова каре съм виждал но,съм забравил на Нисан Терано или Тойота къса база, беше.Каква ще е разликата със здвоеното от УАЗ не мога да си обясна. П.С. Гугъл каза че се слагали на предниа кардан Терано и Патрол ,аз го видях на заден?Нисанските карета били три вида 28.00х56.10/81.00 мм;30.18х92.05мм ;32.00х68.00/98.00мм. Нашите са 30 х88 мм ,с шублера,нямам микрометър под ръка.
                            Последно редактирано от ivan_; 01-06-12, 01:14.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ремонт на ресьори

                              Пускам линка може да е полезен http://leo.mocce.com/~guido/Andrey/%...%BE%D1%80..htm
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X