Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ресьори :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на ресьори

    Повече са от мойте
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на ресьори

      Ник мога да снимам ходовете след около месец че джипа няма двигател ама ако нямаш търпение може да измислим нещо.Ако искаш можем да се хванем на бас че ми трябва една глава 417.
      Където не мога пеш продължавам с Уаза.
      Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
      Съдействие на закъсали автомобили

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на ресьори

        Нали я сменява скоро с 414? 414имам.
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на ресьори

          Малко снимки на ходовеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:643710.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5375040Натиснете снимката за да я уголемите

Име:643711.jpg
Прегледи:2
Размер:91.3 КБ
ID:5375041
          Където не мога пеш продължавам с Уаза.
          Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
          Съдействие на закъсали автомобили

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на ресьори

            Ето малко снимки и от моите архиви:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22042011(002).jpg
Прегледи:1
Размер:193.2 КБ
ID:5375045Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22042011(001).jpg
Прегледи:1
Размер:189.0 КБ
ID:5375046Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22042011(007).jpg
Прегледи:1
Размер:163.5 КБ
ID:5375047
            Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на ресьори

              Щом сме почнали да си ги мерим ( ходовете с на ресьорите ) да пусна и аз някоя снимка.
              На снимките ресьорите са с 8 листа. Скоро бяха шпрегвани горещо с чук. Обеците са с 5 см по-дълги от оригиналните.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10750.jpg
Прегледи:1
Размер:241.8 КБ
ID:5375165
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10751.jpg
Прегледи:1
Размер:180.9 КБ
ID:5375166
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10755.jpg
Прегледи:1
Размер:223.4 КБ
ID:5375167
              И една в реална обстановка.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:offroad lesi4evo 059.jpg
Прегледи:1
Размер:236.5 КБ
ID:5375169
              http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на ресьори

                В момента и аз съм с 5 см. по-дълги обеци и шпренгвани ресори с чук,но ще го снимам утре.А колега на първата снимка се вижда сякаш се е посукал и двигателя,като гледам как е застанал картера?
                Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на ресьори

                  Малко ходове и от старата генерация. Всичко стандартно лятото и предстои шпрегване и подлагане.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0442.jpg
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:5375178Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0446.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5375179Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0449.jpg
Прегледи:1
Размер:159.4 КБ
ID:5375180Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0470.jpg
Прегледи:1
Размер:167.9 КБ
ID:5375181Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0472.jpg
Прегледи:1
Размер:228.4 КБ
ID:5375182
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на ресьори

                    Винаги са ми били интересни ходовете така че ако може някой да премести темата и да измислим някаква база за сравнение да видим по кой начин могат да се изкарат най-големи ходове с ресиорно окачване.
                    Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                    Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                    Съдействие на закъсали автомобили

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на ресьори

                      Първоначално публикуван от off_roader Преглед на мнение
                      В момента и аз съм с 5 см. по-дълги обеци и шпренгвани ресори с чук,но ще го снимам утре.А колега на първата снимка се вижда сякаш се е посукал и двигателя,като гледам как е застанал картера?
                      В първия момент като видях снимката и аз така си помислих , но ако се вгледаш по-внимателно ще видиш че картера е ок , а другото на заден план е прасето на задния диференциал.
                      След няколко седмици ще слагам отпред чисто нови 8 листови ресьори с подложен по един лист под втория основен. Последното с цел компенсиране теглото на лебедката и планката и. Като го направя пак ще сложа няколко снимки за сравнение.
                      http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на ресьори

                        Да колега наистина си прав,но ако не ми беше казал щях да се учудя от гъвкавостта на шасито на уаза . Наистина идеята за тема за ходовете е добра!
                        Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на ресьори

                          И аз се чудя как да ремонтирам моите .Отпред съвсем са се изправили. За сега имам два варианта,на валове -било нетрайно,с тръбогиб същото,студено коване-казват имало по голям и траен ефект,но ще е голяма епопея. Съседите ще ме намразят.Дали ше има ефект ако монтирам допълнителни пружини?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на ресьори

                            Днес ги почнах,с чука никакъв ефект,само ги ''чесах'' с 2кг чук.После ги понатиснах на пресата и ги дооформих с чука.Но не се получи това което исках,да се извият от наклепването ,не да ги кривя. Завърших единиа ,разпробих листовете и монтирах подложки от Волга м/у листовете,доста се вдигна ,обиците сега седят вертикални,ще видим до кога ,след като не са термообработени за да се запази формата. Отделно какво ще кажете за това http://www.youtube.com/watch?v=nVUSv7cPyKM ,има ли смисъл от упражнението,стари ресьори + валове+ термообработка+ присаждане ,това ли е верниа път? Интересно Хънтара с пружините по добре ли се представя?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт на ресьори

                              Понякога така обработени държат, стига да не са били прави листовете преди да си ги започнал да ги свиваш, при мен караха 2години така 3 от 4те. За този тип окачване има цяла тема в уазбуката, 24кови са ресорите и не стават на дължина и ширина. Тук някои слагат само оснновните от Уаз, другите от Трабант, по тясни са но не е проблем. Не съм се возил но изглежда много по добре пружинира джипката. На Хънтъра има разлика и в задните листове там са 3бр и по спомени 10см по дълги, но пружинното си е пружинно.
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремонт на ресьори

                                Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                                Днес ги почнах,с чука никакъв ефект,само ги ''чесах'' с 2кг чук.После ги понатиснах на пресата и ги дооформих с чука.Но не се получи това което исках,да се извият от наклепването ,не да ги кривя. Завърших единиа ,разпробих листовете и монтирах подложки от Волга м/у листовете,доста се вдигна ,обиците сега седят вертикални,ще видим до кога ,след като не са термообработени за да се запази формата. Отделно какво ще кажете за това http://www.youtube.com/watch?v=nVUSv7cPyKM ,има ли смисъл от упражнението,стари ресьори + валове+ термообработка+ присаждане ,това ли е верниа път? Интересно Хънтара с пружините по добре ли се представя?

                                Колега, имай предвид че и размера на гумите от клипа влияе. Какви са тези подложки между листовете ? Аз след месец близо ще почвам същата процедура и мисля да направя следното:
                                - съветвам листовете с ГОЛЕМИЯ чук ( ако награвяам с горелка ще има ли ефект?)
                                - тефлонова лента между листовете
                                - яко грес
                                - термосвиваем шлаух, здраво затворен в краищата
                                Газ 69 2.4i
                                Густо майна, пътят свърши !!!
                                GSM: О895 7О6О59

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X