Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    Това с нулевата консумация е било валидни при първите парни модели на другаря Форд,в момента в който е въведено динамото,консумацията е налична
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Това с нулевата консумация е било валидни при първите парни модели на другаря Форд,в момента в който е въведено динамото,консумацията е налична
      Динамото пък какъв принос има за консумацията в покой?

      Всъщност първото постоянно включено към акумулатора нещо е изправителната група на алтернатора, когато алтернаторите изобщо възникват в автомобилостроенето. Обратният ток на три силициеви диода - примерно общо 100 микроампера като са горещи. Предполагам, че утечките дирекно през изолацията на проводниците са от същия порядък. Когато всичко е сухо.

      Даже първите инжекционни уредби са без памет и напълно се изключват от контактния ключ. Тези, които имат памет често харчат под 1 милиампер в покой (ако изобщо).

      Всичката друга консумация в покой е от "екстрите" - аларма/дистанционно управление, радио, функции за комфорт. Т.е. от лукавия.

      Саморазрядът на автомобилен акумулатор е между 1 и 100 милиампера (когато е наред, зависи колко е хубав). Вода от чешмата може да го докара до 1-2 ампера ама това е за напреднали.

      Коментар


      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

        Не зная дали е съвсем правилна тази терминология но се е утрвърдила във времето, поне в автомобилните среди:

        - Динамо: Постоянно-токова машина, генерира DC директно.
        - Алтернатор: Променливо-токова машина, генерира променлив ток (AC) дето после трябва да се изправи за да зарежда каквото и да било.

        Та на динамото точно имаше специално реле, което се грижеше да разкуплира генератора от акумулатора при ниски обороти и/или покой.
        Физически прекъсваше връзката аку/генератор, иначе последното опитва да става на двигател.
        Не че някога е имало шансове за упех но предизвиква едни такива енергийни лийкове, пред които тези 20-30-40mA които говорим бледнеят
        Та точно динамото, ако му работи релето няма ама наистина никаква консумация.

        Но за едно сте прави - модерните тамагочита харчат.
        Даже аз от позицията на дървен шоп се съгласих
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Динамото пък какъв принос има за консумацията в покой?

          Всъщност първото постоянно включено към акумулатора нещо е изправителната група на алтернатора, когато алтернаторите изобщо възникват в автомобилостроенето. Обратният ток на три силициеви диода - примерно общо 100 микроампера като са горещи. Предполагам, че утечките дирекно през изолацията на проводниците са от същия порядък. Когато всичко е сухо.

          Даже първите инжекционни уредби са без памет и напълно се изключват от контактния ключ. Тези, които имат памет често харчат под 1 милиампер в покой (ако изобщо).

          Всичката друга консумация в покой е от "екстрите" - аларма/дистанционно управление, радио, функции за комфорт. Т.е. от лукавия.

          Саморазрядът на автомобилен акумулатор е между 1 и 100 милиампера (когато е наред, зависи колко е хубав). Вода от чешмата може да го докара до 1-2 ампера ама това е за напреднали.
          Няколко поста по нагоре казах за диодната плочка.Жигула 72 г.набор кви екстри има?
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

            Преди доста години си взех СТЕК и приключих с разсъжденията за кое зарядно.Естсетвено нямаше съгласни с мен, пък Ронин все пак си взе Стека Честито за избора
            Пътят е целта.

            Коментар


            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

              Ако решиш да зареждаш 5 акумулатора едновременно и сега няма да има съгласни с теб
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                E,темата е зарядно, не зарядни за акумулатори
                Пътят е целта.

                Коментар


                • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                  Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                  Консумация..........утечка - милиампера - протичащ ток. Милиамперчаса е капацитет.

                  Оправяйте ги тия работи. Пък и не си единствен.
                  Божич,хем си прав,хем не си, всяка мерна единица е закачена към нещо,било време било скорост.Та приемам че си прав.Причината да бъдат изписани така от мен,е автоматичната клавиатура и корекция от Гугъл



                  При така написано от мен милиампера,гугъла поставя думата с болд тоес удебелената
                  Приемам забележката,но точно на мен да обясняваш разликата,няма нужда.
                  Последно редактирано от Roninn; 13-08-17, 17:36.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                    В плод-зеленчука пак ги "пускат" и то само на 30 Септември:

                    https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=2931
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                      Мамка му и прасе. Що не пуснат за 24в?

                      Коментар


                      • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                        Щото така може да си купиш 2.
                        Хем ще заражаш полу-балансирано
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Мамка му и прасе. Що не пуснат за 24в?
                          Щото при същия ток, но за 24V, мощността става *2, а китайците хич не ги обичат тия работи...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                            Преди всичко такива като мен с 24-волтови машини са малко и не оправдават производство на такава малка серия.

                            Коментар


                            • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                              Ако му добавиш едни 12 В последователно, какво ли би се случило?
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                                нищо добро.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X