Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
    Сериозно се замислям да започна масово производство. С процесор и дисплей може да се докара под 50 лева. И да си избереш програма, ток и напрежение.
    Действай, пазар ще има.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

      И аз си търсих, но за мотоциклет и избрах това http://www.louis.de/index.php?topic=...003695&lang=en
      Пише, че може да зарежда и автомобилни акумулатори.

      Коментар


      • #18
        От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        С процесор и дисплей може да се докара под 50 лева.
        Я сметни пак.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Я сметни пак.
          с дисплей от стар ЖСМ ?

          Като гледам какви специалисти имаме във Форума, започвам да се чудя защо не си направят направо зареждачка със соларен панел на тавана на МПСто?
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            с дисплей от стар ЖСМ ?

            Като гледам какви специалисти имаме във Форума, започвам да се чудя защо не си направят направо зареждачка със соларен панел на тавана на МПСто?
            То не е сложнотия. И зарядното, и соларния панел. Просто не излиза сметката. Дисплея, кутията, платката, трафа и греца ще отидат към 30-40лв поне. А има още части, програмиране, слагането им върху платката и т.н. Ако трябва да го продава официално, има и CE и прочие полюции. Ако пък иска да го направи импулсно, вместо да топли гаража, има още едни 20-ина кинта отгоре, и то импулсно само на изхода. Тежкия траф си стои. Ако иска цялото импулсно - още едни 20-ина кинта. Вариант е да се вземе примерно 100 вата импулсно захранване за светодиоди, ама самото то започва от 30-ина кинта. А труд, а загубено време, а печалба?

            100-ина лева е по-реалистична крайна цена, за нашия пазар. Ако ще се прави в хиляди бройки, сметката е друга, естествено, ама, къде го тоя пазар?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              А труд, а загубено време, а печалба?
              Е баго ся тамън се навих да си купя за пиисе лева и ти уби сичко детско в мен
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                Имам по - скучен и далеч по-важен проблем за решаване. Иначе с електрониките:
                Термостат си сглобих, 9 лева платка, процесор за 9, джепане около 10, дисплей за 8, кутийка за левче, 2 релета по 2 лв/бр. Захранване купувам за по 2 лева броя, ама на старо, само него така и не знам цена за ново, другите цени са за нови. Иначе си намирам дисплеи по 2 лева/бр.
                Към 40-тина лева, единична бройка. Пусках и снимка в моята тема, не се бъзикам, за разлика от някои колеги.
                За едросерийно мога да докарам зарядно и под 50, с Tiny серията и импулсно. С малък ток, примерно 3 А. Ако се напъна - процесорът може да цъка директно импулсното, през оптрон. 15 - тина чарка всичко, да кажем. Трафа е шикотливия елемент и по поръчка.

                Имам и по-интересна идея, почти готова е.
                Де да беше само хобито...
                Дадоха ми идея за готово зарядно за 40-тина лева с процесор. Дисплеят не е задължителен елемент, и в случая го няма, само на лампички карат за интерфейс. Ама го няма в БГ, поне засега.
                Последно редактирано от Rabin; 18-12-12, 14:37.

                Коментар


                • #23
                  От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                  Почакайте година-две и китайците ще пуснат зарядно със почти всичките възможни хитрини в зареждането - възбуждане, десулфатизация, зареждане, поддържане и слагане в колата.
                  Дотогава тъкмо ще е готово българското при цена на тяхното 20 лв при поръчка един палет.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                    Това дето писах ги има всички хитрини дето описа, за 40 лева. Китайско, разбира се.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                      Къде е тва китайче ако не е тайна?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                        Това дето писах ги има всички хитрини дето описа, за 40 лева. Китайско, разбира се.
                        Бих искал да се сдобия с такова и аз.

                        Откъде и как?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                          Няма в момента, внасяли са но преди, аз ако знаех - щях да кажа.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                            Е ше си внесем де, дай просто некви данни име ала бала ница
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Е ше си внесем де, дай просто некви данни име ала бала ница
                              Тури ме и мене в списъка, моля.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Препоръчайте ми зарядно за акумулатори.

                                Ultimate speed
                                battery charger ULG 3.8 A1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X