Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 2 V8 4.0l бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 2 V8 4.0l бензин

    Здравейте колеги,
    Много ми хареса Дискавърито на линка.

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=141568

    Даже планирам да отида до Варна за да го огледам на живо. Четах много във форума за модела, но почти всичко е за дизел… Какво е мнението за бензина (V8 4.0l двигател)? Какви проблеми може да дава (най-честите)?
    Аз и колегата дето го продава ще питам, сигурно и в сервиз ще трябва да се провери, но просто искам да разузная повече за този двигател. И дали е по-различен от 3.9 литровия, и в какво?
    Мерси предварително.


  • #2
    От: Дискавъри V8 4.0l бензин

    Здравейте,
    между 3.9 и 4.0 разликата е минимална. Грубо по памет ако 3.9 е 3940сс то 4.0 беше 3985сс. Направено е така заради законови ограничения в някои страни и мисля по-конкретно за щатите.
    Двигателя е здрав и си носи всички болки като 3.9. Много от частите са взаимозаменяеми с изключенеи разбира се на буталата. Има разлика и в гарнитурата на главата. Специално като двигател трябва да се следи за основните неща- да не грее, да не надува, да няма течове и тн.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Discovery 2 V8 4.0l бензин

      Основните разлики спрямо 3.9, за които се сещам са:
      1. Запалването не е с дистрибуторна капачка.
      2. ECU-то е Бош с две бобини, така нареченият двигател Thor, както и впръскването на гориво е много по-прецизно.
      3. След 2000 година блоковете на V8 на Ровър са модифицирани, по-точно ризите, което решава част от проблемите.
      4. Всичко по периферията е различно (алтернатор, хидравлика, климатик).

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X