Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Тунис набързо 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До Тунис набързо 2012

    Комисията по проверка на домашното чака с нетърпение!

    Коментар


    • #17
      От: До Тунис набързо 2012

      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
      Комисията по проверка на домашното чака с нетърпение!
      Ти па най-малко имаш право да си в комисията, твоята тема не паяжини ами плесен хвана.
      Аре бегай и почвай да пишеш, че само политика има у тоя форум вече. А на мен ми се четат интересни и увлекателни теми, като твоята.

      Коментар


      • #18
        От: До Тунис набързо 2012

        Както написа Жоро по - горе - "Чиста работа" - качваш се на мотора и отиваш да се разходиш. Кефи !

        П.П. Ма наистина е интересно, продължавай.

        Коментар


        • #19
          От: До Тунис набързо 2012

          След Габеш се насочих към град Сфакс.
          Морето е някъде зад тези скали.

          Сфакс се оказа един развит промишлен град. В центъра беше някаква лудница да се кара, а и беше час пик.
          Търсенето на хотел нещо не се получаваше. Спрях и изпратих запитване до базовия лагер за адрес на хотел и след малко имаше резултат. Схемата с таксито-гпс пак влезна в употреба. Настаних се в хотела и така завърши този ден.

          Ден шести.
          Сутринта напуснах града с малко по-слаб трафик и се насочих към Ел Джем.


          Пред входа на колизеума в Ел Джем.


          И в колизеума.







          На излизане се запознах със собствениците на тези две машини.

          Седнахме да си поприказваме малко на по чаша чай и от дума на дума се оказа , че собственика на джилерата се познава със Силвио и си нямаше на идея, че и той е в Тунис по това време. Понякога се оказва че светът е малък наистина.
          Следващата дестинация беше град Кайроуан, четвъртия или може би петия свещен мюсулмански център в света.
          Великата Джамията.


          Под тези плочки има голям резервоар за дъждовна вода









          От Кайроуан се отправих към последната точка за деня-къмпинг Жасмин в град Набул.
          BMW F800GS

          Коментар


          • #20
            От: До Тунис набързо 2012

            Както се вижда от снимката, къмпингът беше силно пренаселен. Бяхме само аз и дърветата. В тия географски ширини вече се продаваше бира. Изпих две бири, размених няколко смс-наздравици и си легнах в палатката да се приспивам с ръководство за употреба на фотоапарат канон под светлината на челната ми лампа.

            Ден седми.(почивен ден)
            За днешния ден програмата беше 60км преход до столицата и разходки по улиците след настаняване в хотел.
            Тунис през деня.



            Тази улица много ми прилича на Пиротска.

            Един от суковете в медина.

            Имаше дори и катедрала.


            Ден осми.
            Ферибота тръгваше в 20,00ч. и не бързах да напускам хотела.
            Към 11,00 се понесох към пристанището за да се чекирам преди да е станала навалица но чекирането започваше след 17,00ч. ,време беше да посетя Сиди Боу Саид.









            Ето тук стана някаква грешка.Аз влезнах да разгледам музея на мозайките а разгледах музея на музиката.Аз ли не догледах надписа или не намерих музея? Снимки не даваха да се правят вътре но не е голям пропуск.

            Характерната керамика от Сиди Боу Саид.




            След като приключих с обиколката се насочих пак към пристанището. Оставаха ми цели четири часа до отплаване. Пред входа на терминала се запознах със собственика на тази машина-Еудженио.

            Италианец, който от десет години организира турове из пустините на Тунис,Либия,Алжир, а също така и турове в Исландия.В компания времето минаваше бързо.С наближаване на часа за отплаване се образува и колона от чакащи за ферибота.Дойдоха и трима сицилианци с ендура,бяха карали само по писти и дюни.Дойде време да се товарим на ферито и влязох ме за проверка на документите.За мой късмет Еудженио беше в съседния коридор при проверката, макар че беше за друг ферибот. Оказа се че ми липсва една хартийка удостоверяваща че съм влезнал с мотора в Тунис.Нямах никакви спомени да са ми давали такъв документ на влизане. Еудженио отиде да говори с един от митничарите и се върна с въпросната бележка. Попълни ми я че беше на френски и придружена с европейски благодарности от моя страна я занесе на митничаря. Така с помоща на този човек си спестих доста неприятности.
            После при проверка на ферибота от италиянската гранична полиция се оказа че на излизане от Палермо не са ми сложили печат в паспорта,че напускам EU. Обясних му на полицая, че аз печати не слагам и че някой е спал по това време но така или иначе докато не го провериха паспорта не ме пусна да вляза във ферито. На ферибота имаше допълнително попълване на документи за улесняване на процедурата при пристигане в Палермо. Инструкцийте по радиоточката бяха само на италиянски и ако не бяха тримата сицилианци щях да пропусна и този документ.
            С две думи последните няколко часа бях под италиянска протекция.
            На сутринта пристигнахме в Палермо към 10,00ч., взехме си довиждане и аз се отправих за Косенца. Нямаше как за един ден да стигна до Бари на време за ферибота.
            От тук на татък нямаше нищо интересно по пътя. Времето се влошаваше и 100км преди Бари ме валя хубав дъжд. В България ми се размина лошото време въпреки код оранжево, който беше обявен.
            Така след 11 приятни и интересни дни приключи това пътуване.
            Определено бих се върнал пак в Тунис с леко ендуро и най-северна точка на престой- град Дуз.
            Последно редактирано от bulgarasen; 24-04-12, 01:23.
            BMW F800GS

            Коментар


            • #21
              От: До Тунис набързо 2012

              Както каза Чинела ,,колко оффроуд има в таз държава '' (приблизителен цитат ) . и с тежкото ендуро може да се позабавлява човек там ( изчакай Събин и Гълъбин да почнат с домашното ) . Не мисля ,че някой може да се измъкне не омагьосан от Тунис.... искаам пааааак....
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #22
                От: До Тунис набързо 2012

                Стротен пътепис.Много проятен за четене и гледане.
                [url="http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8870"][IMG]http://ftp.domainbg.com/krasi-atv/Razni/50.jpg[/IMG][/url]
                blood group 0+

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X