Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива-дизел

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    е,вероятно на Шеви-то ще е някой по-нов мотор,може и да е комън-рейл.

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от GAZ69
      е,вероятно на Шеви-то ще е някой по-нов мотор,може и да е комън-рейл.
      2.0 HDI (common rail е ~ толкова) но дали е такъв? 1.9 май няма common rail
      LZ1JJJ

      Коментар


      • #18
        Здравейте изказахме и изчетохме доста за НИВАТА дизел но все пак някой знае ли скоростната котия от лада ли си е и дали трябват някакви приспособления за да се сложи дизелов двигател?Изобщо някой ако е по навътре в нещата с НИВА дизел да пише понеже смятам да си сложа дизелов двигател (мой приятел си сложи двигател на Ауди турбо дизел на москвич алеко и е много доволен)
        Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

        Коментар


        • #19
          Мой приятел от Горна Оряховица имаше точно такава Нива внос от Белгия. Беше от Белгийската армия. Боядисана в зелено и с табелка на предната лява колонка на вратата. Като отворих капака на двигателя ме "изненада" техническия гений на "Русково брата" как бе сложил този двигател в това пространство на двигателния отсег. Толкова тясно от пред, че перката за охлаждане на двигателя бе монтирана пред радиатора. Скоростната кутия е 5-т степенна нормална ладова и до колкото видях без да я качвам на канал имаше доработка при пасването на скоростната кутия към двигателя(друг кожух на съеденителя, и можеби фланец). Раздадката също е оригиналната Нивова. На каране ми се стори много тромава, натискаш педала на гаста а тя мисли и после ускорява. Липсваше плавност в хода на гаста. Можеби така е с дизелите защото аз не съм карал никога до тогава дизелов автомобил( не че сега карам). Общо взето не ми хареса.

          Коментар


          • #20
            Точно за тази дооработка за скоростната котия става въпрос ако някой може да помогне дори ако има снимкиу няма да е лошо
            Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

            Коментар


            • #21
              Здравейте !
              Аз мога да се изкажа само за двигателя.
              1,9 D се произвежда от 82 г. от PSA (Peugeot i Citroen) и се води за един от най сполучливите дизелови двигатели - не само за френските!
              Чистият атмосферен разполага с 70 к.с. , а варианта с турбо има 90 кончета.
              Монтирани на Пежо и Ситроен /няколко модела от двете марки/, този двигател се представя превъзходно - особенто турбо версията.
              Чистият атмосферен е по-тромав, но дори и при умерено дуракоползване изкарва спокойно над 500 000 км.
              При всички споменати модели на които се монтира перката/перките са пред радиатора.

              Коментар


              • #22
                Я вижте това
                http://www.lepilo.com/free_ads/%EF%F0%E5%E2%EE%E7%ED%E8_%F1%F0%E5%E4%F1%F2%E2%E0/%E0%E2%F2%EE%EC%EE%E1%E8%EB%E8_!122/%EF%F0%EE%E4%E0%E2%E0%EC_%EB%E0%E4%E0_-_%ED%E8%E2%E0_~8205.html
                VENI-VIDI-VICI!

                Коментар


                • #23
                  Колеги изкам да ви попитам още нещо понеже изкам смятам да си продам Нивата някой знае ли какви са цените колата супер стегната във всяко отношение(ходова част;двигател;ламарини;изолации всичко е ок)нивата е 2121 с газова уредба ако някой може да ме насочи няма да е зле
                  Ако бях това, което исках, щях да мечтая да бъда това, което съм

                  Коментар


                  • #24
                    Отдавна не съм преглеждал темите тук, но като потребител на Пежо с опит мога да споделя нещо :
                    Когато за 1-ви път на Нива сложиха този двигател (не ВАЗ, а белгийската фирма Пок или нещо подобно ...), най внимателно следих развитието на модела ... и след време (1997 година) попаднах на първата такава Нива в Б-я.
                    Значи двигателя е ХУД9 на Пежо/Ситроен с 1905 см3 и мощност 71 КС, атмосферен дизел с предкамерно горене "Рикардо Комет", ремък и помпа Бош. Към разпределителния вал посредством ремъчна шайба и ремък беше зацепено сервото на спирачките. Това е т.нар. вариант А1 на двигателя. По-късната модификация позволява закрепване на помпата на сервото директно на вала с проста зъбна предавка. Варианта с ремък разбива често семеринга на вала и става един постоянен теч на масло.
                    По-неприятния момент е (беше) приставката (преходника) от маховика към ладовата скоростна кутия - прост удължителен вал с шлиции и пластмасов кожух. По-късната версия (прочетох го в един Ауто Билд от ония времена на немски) имала алуминиева кутия с нещо си вътре, което се куплирало идеално с двигателя.
                    Значи, ако попаднете на такава модификация, взимайте смело. Двигателя кара 500 000 км без проблем, на моята 405-ца съм късал ремък (смяна на черупки на разпр. вал и 4 клапана общо 300 лв), спукан цилиндър (250 лв), прегряла и изкривена глава (шлайф и гарнитура - 300 лв) и чак на 720 000 направих основен (1200 лв). Иначе зимата палеше и без ключ, само като ме види че идвам при нея
                    И още, това е най-добрия Евро дизел за всички времена, гори всичко и не те оставя на пътя, стига да запали веднъж. Със споменатия по-горе спукан цилиндър движих поне 20 000 км, просто загуби ряз, та затова го смених. А прегряването дойде, защото един сервиз (с/у Кат под моста) ми смениха антифриза и залепиха радиатора толкова хубаво, че от там до Красно Село изтекло всичко, а монтьора дори и не гледал стрелката на термометъра...
                    И още, двигателя по подразбиране е без номер, блокове се намират по 200 лв, така, че сменяш и караш безгрижно ...
                    Само да не друсаше толкова Нивата

                    ПП. Тука в една друга тема за избор на 4х4 - еми купих за жената един Суифт 4х4, сега си търся Чероки Дизел на старо да си чешам крастата

                    Коментар


                    • #25
                      здравейте. Има ниви 1.9d и 1.9td и двете с двигател на peugeot.Аз имам 1.9 td и относно вървежа и здравината нямам никакви проблеми, единствено както на всички ниви виенето ме дразни .Иначе нивата си е 90 коня и няма грешка

                      Коментар


                      • #26
                        здравейте. Има ниви 1.9d и 1.9td и двете с двигател на peugeot.Аз имам 1.9 td и относно вървежа и здравината нямам никакви проблеми, единствено както на всички ниви виенето ме дразни .Иначе нивата си е 90 коня и няма грешка

                        Коментар


                        • #27
                          http://www.niva-diesel.pl.ru/

                          Коментар


                          • #28
                            При добро регулиране на дифиринциалите при читав майстор по дифенциалите ,виенето при Нива-та се оправя,казвам го от опит.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X