Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Формула 1 под вода или какво се получава когато подводницата е от титан.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Формула 1 под вода или какво се получава когато подводницата е от титан.

    Попаднах на интересен клип за създадена в един екземпляр за тогава съветските ВМС. Интересното е предназначението , материалите и технологиите, които са използвани в построяването и най-вече техническите характеристики, които са били наистина потресаващи за времето си и доколкото ми е известно недостигнати и до днес. Тази подводница е недостижима и до ден днешен както и за всичко, което се движи под и над вода така и за торпедата.
    Ето линк към клипа:


  • #2
    От: Формула 1 под вода или какво се получава когато подводницата е от титан.

    "Ревящата крава". Американците са и казвали така, понеже е вдигала страшен шум на много мили около себе си.
    Когато е на по-малко от 100 метра, на повърхността на морето над нея се надига вълна, която се вижда. Чувал съм го от руски подводничар, който е служил в същата база. Когато изплава с голям ъгъл на атака, се изхвърля като кит, почти до опашката, повече от дизелните. Което е забранено, но според техния си шик, така си мерят пиш... винтовете
    Не знам каква тактика се е предвиждала за това чудо. В крайната фаза на атаката, самолетите и корабите също се виждат, но успяват да я довършат успешно, ако ударът на вече употребените оръжия е неотвратим, а скоростната маневра им позволява да се отклонят от ответен огън. Сигурно е трябвало да работи също така.
    Мда. Изгубените знания на Древните ...

    Коментар


    • #3
      От: Формула 1 под вода или какво се получава когато подводницата е от титан.

      Първоначално публикуван от rosen700 Преглед на мнение
      ... и доколкото ми е известно недостигнати и до днес. Тази подводница е недостижима и до ден днешен както и за всичко, което се движи под и над вода така и за торпедата....
      Което единствено да означава, че твърде много неща са Ви били неизвестни до сега,е дано в обозримо бъдеще ги научите.

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      "Ревящата крава". Американците са и казвали така, понеже е вдигала страшен шум на много мили около себе си.
      Когато е на по-малко от 100 метра, на повърхността на морето над нея се надига вълна, която се вижда. ...
      За обикновеннте физиците, тия от БАН не ги знам те са необикновенни, определяне на местоположението на делящ се материал с концентрация над 10% от разстояние няколкостотин до хиляда километра и неопределеност под 500 метра е задачка от входно ниво. Та незнам кой какво е забравил от знанията на древните, но ми се изяснява кой какво не знае от днешните

      Коментар


      • #4
        От: Формула 1 под вода или какво се получава когато подводницата е от титан.

        Тази ПЛ е забележителна в много отношения- материали, технология на построяване, експлоатационни особенности, скорост, с-ми за насочване, въоръжение и др. Никой не се и опитва да подобри рекорда и за скорост в подводно положение, просто защото не е нужно. Ракетите изстрелвани от ПЛ достигнаха достатъчна далечина за да обезсмислят високата подводна скорост, неизбежно съпроводена с много високо ниво на шум. Противокорабните ракети носени от самолети, направо могат да ги пишат в класа на безпилотните ЛА- сами си опознават целите, комуникират помежду си, вземат и изпълняват решение за атака. Като допълнение, още в края на 70те, руснаците разработиха суперкавитационните торпеда и с това съвсем обезсмислиха ПЛ с висока скорост. Къде са 44 възла (88 км/ч) на ПЛ срещу 370 км/ч на торпедо "Шквал". За тези торпеда пишат, че вече достигали скоростта на звука в подводно положение. Една от споменаваните причини за гибелта на АПЛ "Курск" е взрив на такова торпедо. Даже торпедата отдавна ги навързват по дъното и щом им кажат "дръж", направо заминават да громят вразите:
        http://warfare.ru/?catid=331&linkid=2404
        Иначе ПЛ К-162 (К-222) не беше някаква голяма тайна- знаеше се достатъчно за нея и се изучаваше като техническо постижение, тактическо приложение и като адекватна за времето си подводна ракетна платформа.
        Изобщо работата с ПЛ взе да прилича на дертовете с модерните танкове и хеликоптери. Кел файда, че си разработил и построил оръжейна платформа, струваща стотици милиони, щом някой талибан може да я гръмне с РПГ за сто кинта или торпедо на цената на автомобил от средния клас.
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • #5
          От: Формула 1 под вода или какво се получава когато подводницата е от титан.

          Е, аз сигурно съм от по-обикновенните, щом не знам начин за откриване на позиционните райони на подводниците, със спътникови ренгенометри. Щом ти го знаеш - сигурно те чакат богати и щастливи дни.
          На времето похарчих милион и половина лева, при курс 80 стотинки за долар, и не успях да направя такъв датчик. Доколкото знам, в момента никой не работи по въпроса.
          Освен дето успяват да излъжат и акустиката, гравиметрите, и даже магнитометрите, даже и отблизо, при все че като волните делфини, те гонят 100 000 тона желязо с всичките му топлини, мехури, псувни в кубриците, и прочее демаскиращи явления. Тъкмо да ги хванеш - и не знаеш къде са. След пет минути пак знаеш, когато излязат на връзка с открит текст, да те питат да спасяват ли екипажа ти, зер те са моряци, и ти си моряк - не бива да се оставят бедстващи хора.
          Е, Трампа ще ти разкаже повече, той е от противолодъчните. Не е моя работа да вдигам гюрултия, от странични хора съм чувал че е бил от най-добрите. От него съм чувал само че е много трудно да ги намериш.

          Коментар


          • #6
            От: Формула 1 под вода или какво се получава когато подводницата е от титан.

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Е, аз сигурно съм от по-обикновенните, щом не знам начин за откриване на позиционните райони на подводниците, със спътникови ренгенометри. Щом ти го знаеш - сигурно те чакат богати и щастливи дни.
            На времето похарчих милион и половина лева, при курс 80 стотинки за долар, и не успях да направя такъв датчик...
            Грешно потрошени пари на родителите ни и то без резултат. Но със знанията на дреБните - толкоз. Неутроните Чадуик ги открива едва 1932

            Коментар


            • #7
              От: Формула 1 под вода или какво се получава когато подводницата е от титан.

              Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
              ...срещу 370 км/ч на торпедо "Шквал". За тези торпеда пишат, че вече достигали скоростта на звука в подводно положение...
              ?
              Скоростта на звука в морска вода е приблизително 1500 m/s или 5400 km/h.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X