Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новото nuvi® 3590

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новото nuvi® 3590

    Най-накрая се появи нещо ново във високият клас. Има ли някой реални впечатления, че съм се наточил да сменям 3790 то си с 3590.
    http://www.garmin.bg/?s=5&i=419

  • #2
    От: Новото nuvi® 3590

    Това което сам чувал ,че ще има услуга Smartphone Link за Android телефони. По интересното е , че ще може да ползва връзка с интернет посредством телефона и по този начин да сваля трафик информация и камери и други.
    Ако някой знае нещо друго да сподели ,но не мисля ,че много хора са го държали в ръцете си
    <font color="#000000"><span style="font-family: Verdana">
    O888888-211

    Коментар


    • #3
      От: Новото nuvi® 3590

      До колко знам е същото като 3490 с разликата, че е 5"
      И 3490 има вече Smartphone Link ... дори ъпдейтите за фърмуерите им са еднакви.

      Коментар


      • #4
        От: Новото nuvi® 3590

        От няколко дена съм щастлив притежател на 3590.

        Може би съм един от първите в България, защото на изложението "Лов и риболов" в Пловдивския панаир сключихме "фючърсна" сделка със представителите на Гармин за България. Те още не бяха го получили, но го очакваха всеки момент.

        Нямаше да пиша тук ако това чудо на техниката не ми беше направило толкова силно впечатление. Малко са нещата, които са ми харесали от пръв поглед и мисля, че този модел на Гармин определено си заслужава да бъде похвален.






















































        Дизайна е страхотен - стегнат, изчистен, заоблен по краищата, с много добре вписваща се никелирана лайсна. Корпусът е от нещо средно между гума и пластмаса. По-скоро пластмаса - гладка, но приятна и леко грапава на допир. Имаш чувството, че си го хванал здраво и няма как да ти се изплъзне от пръстите. Използваните материали създават усещането за стабилност и лукс.
        Тежи (ако на това може да му се каже тежене) колкото нормален смартфон. Може да се използва извън колата - на батерия. Като го поръчвах ми казаха, че няма да е удобен за носене пеша, но аз не мисля така. Идеално би се събрал и в най-малката чантичка на жена ви.


        Менюто е изключително интуитивно. Разгледах повечето му функции за десетина минути без нужда от упътване. Иконите са много информативни и лесно се навигира. Екрана, макар че не заема цялата площ отпред е предостатъчно голям. Аз за това и го взех - за големия екран. Разделителна способност и видимост - никакви забележки.


        Регистрирането в Гармин и Карта.бг беше лесно, но в Карта-та ми се наложи нова регистрация и ръчно вписване, че нещо не се разбраха устройството, Комуникатора и Експлорера. Май защото имам още една OFRM карта регистрирана там.


        Не съм го изпробвал в движение, но това, което видях ми прави много добро впечатление - 3D сгради, много бързо изчисление на маршрута и навигиране по картата. Бързо зуумва и показва екрани.
        При първото включване в Хасково закова сателитите за по-малко от половин минута, а предното му включване сигурно е било в София. Предполагам, че ако се включи там, където е бил изключен ще е още по-бърз.


        Нямам много време за да го разцъквам, а и на мен ми трябват основните му функции - навигация и предупреждения за скорост и засади. Взех го заради големия екран и бързата работа.
        До сега бях с nuvi 5000. Екрана е същия, но бързината и изгледа на новата е впечатлявашо по-добър.



        Между другото, колега Марков, твоята навигация си е супер и едва ли има смисъл да я сменяш.

        Не мисля, че си заслужава заради два сантиметра по-голям екран да мъкнеш два пъти по-тежко и по-дебело устройство.

        Коментар


        • #5
          От: Новото nuvi® 3590

          Първоначално публикуван от Felix Преглед на мнение
          ...
          Между другото, колега Марков, твоята навигация си е супер и едва ли има смисъл да я сменяш.

          Не мисля, че си заслужава заради два сантиметра по-голям екран да мъкнеш два пъти по-тежко и по-дебело устройство.
          Къде беше, преди да го сменя
          Много добро устройство, НО МНОГО Голямо! Много по-голямо от 3790 с малко по-голям екран
          Но вече се прецаках, ще си го ползвам

          Коментар


          • #6
            От: Новото nuvi® 3590

            Ако искаш да правим бартер 3490 за 3590, че мисля да го сменям
            Толкова ли е по-голямо ?
            Аз пък му харесвам големия екран, че по някога 4.3 ми е дребно ...

            Коментар


            • #7
              От: Новото nuvi® 3590

              Честутка!


              Колега Марков, много ли те мъчиха преди да се съгласиш да си го купиш?

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Felix Преглед на мнение
                Честутка!


                Колега Марков, много ли те мъчиха преди да се съгласиш да си го купиш?

                Това и ми е проблема, действам импулсивно

                Първоначално публикуван от kles Преглед на мнение
                Ако искаш да правим бартер 3490 за 3590, че мисля да го сменям
                Толкова ли е по-голямо ?
                Аз пък му харесвам големия екран, че по някога 4.3 ми е дребно ...

                Ще го пробвам малко и ако не свикна лесно, ще се обадя

                Коментар


                • #9
                  От: Новото nuvi® 3590

                  Изобщо не съжалявай.

                  Малко са нещата, които са ми правили толкова добро впечатление като дизайн. Има нещо типично мъжко във външния му вид, а и за някои неща е по-добре да са си големи.


                  "То си има защо да тежи", както казваше един мой познат (собственик на големи багери между другото), които си избираше аудио уредбите според теглото им. И беше прав в крайна сметка.


                  Както я изхвалих тая джаджа, да кажа и нещо, което не ми хареса - звука е малко "тенекиен". Не при навигиране, а при прослушване на аудиофайлове. Не видях и еквилайзер за регулиране на звука, но не съм го и търсил много.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новото nuvi® 3590

                    И аз днес си закупих 3590, да попитам Felix, имаш ли трафик инфо. На мен ми дава че имам доживотен абонамент за доста доставчици включително и Бг, но на режим търсене не открива никой.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новото nuvi® 3590

                      Честито, колега!Да ти е жива и здрава животинката и все по хубави места да обикаляте с нея.


                      И на мене ми дава, че са активирани доживотни абонаменти за трафика в България и Европа, но като го включих тук в Хасково не можа да хване FM излъчване.
                      Мислех, че при нас е слабо покритието, но щом и в София не успява да хване сигнал...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новото nuvi® 3590

                        Момчета, това с трафика не може да е така. Трафика като излъчване си го има. Питайте Гармин - нещо не е в ред. Нали апарата е бил на стойката и малкото кабелче е било включено в трафик ресивера?
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новото nuvi® 3590

                          Първоначално публикуван от IBMDid Преглед на мнение
                          И аз днес си закупих 3590, да попитам Felix, имаш ли трафик инфо. На мен ми дава че имам доживотен абонамент за доста доставчици включително и Бг, но на режим търсене не открива никой.

                          Трафика е свързан с Приемника, който е в захранващият кабел на стойката за колата! Когато уреда Не е на стойката - трафик НЯМА
                          А на стойката си работи - проверено, то не, че е читав трафика в София, но поне затворените за ремонт улици ги показва коректно!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новото nuvi® 3590

                            Да, без да е включен трафик приемник, менютата за трафик са неактивни.
                            Абонаментите ги виждам от Настройки > Трафик > Абонаменти, но трябва да съм в автомобила, с включен навигатора в стойката му и трафик приемника в малката кутийка по кабела. Ключа на колата трябва да е на контакт.


                            И включен кабела на навигатора в гнездото на запалката.


                            Тогава менюто "Абонаменти" става активно и се вижда за какво си абониран.


                            При вас в София сигурно ще работи, но тука почаках около минута, но нищо не прие. Пише само, че търси сигнал.

                            http://www.garmin.bg/?s=3&i=52

                            Сигурно е много полезно за големия град, но при нас не е необходимо мисля.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новото nuvi® 3590

                              Не всички сме от София, не че има и значение де.
                              За да тръгне първоначално трафика трябва да се изчака малко - между 5 и 30 мин. в зависимост от силата на сигнала /не този на спътниците/.
                              Можеш да тестваш трафика и без да си в колата - слагаш апарата на стойката, включваш кабела в стойката и палиш от копчето.
                              Иначе, добре е като за първи път малката антенка да е в трафик ресивъра. Просто по-бързо ще се върже, ако е по-слаб сигнала за трафика.
                              Последно в Хасково нямаше трафик сигнал, но това беше преди година или повече, когато въобще го пускаха трафика. Сега би следвало да има, но не съм сигурен. За Пловдив и Стара Загора съм сигурен, че има.
                              Просто като пътуваш извън града - то само ще си го намери и ще се появят зелените колички.
                              Nothing comes from nothing...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X