Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фрезер за метал - откъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фрезер за метал - откъде?

    Здравейте,
    Трябва ми ето такъв фрезер(или както се казва)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frezer1.jpg
Прегледи:1
Размер:62.0 КБ
ID:5968859. Това е профила му. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frezer.jpg
Прегледи:1
Размер:6.4 КБ
ID:5968860В основата си има лагер. Ще обработва неръждаема стомана. Правя канали които са с остър ръб сред лазерно рязане. Този ръб трябва да се заобли. Това е начина, за който аз се сещам.
    Приемам и други варианти. Производството ще е серийно(100 броя).
    I get High by going Down

  • #2
    От: Фрезер за метал - откъде?

    Това може да стане на фреза за металообработване. Ако някой ти е казал че може на ръка, според мен те е излъгал.

    Да разбирам че иде реч за дебелина над 3мм?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Фрезер за метал - откъде?

      Ако искаш да го правиш на ръка, по добре помисли за някакъв абразив. Добре е да се види какъв е и детайла.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • #4
        От: Фрезер за метал - откъде?

        Плочата е 3,5 мм дебела и трябва да се свали ръбът от двете страни. Нямам фреза, а и ще е бавно. Мислех си за оберфреза или прав шлайф.
        Детайла е плоча с проходни канали.
        Последно редактирано от skitnik; 13-04-12, 22:56.
        I get High by going Down

        Коментар


        • #5
          От: Фрезер за метал - откъде?

          Ъглошлайф и ламелна шайба с подходяща едрина на шкурката ще свършат работа,при положение,че няма да ползваш металообработваща машина.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #6
            От: Фрезер за метал - откъде?

            С лентов шлайф. Отнема по-по малко и не можеш рязко да окепазиш всичко наведнъж заради голямата площ.
            Практ... имат някакви на примоция -колкото да си свършиш работата 44-45лв.
            П.П. Ако трябва да се навира в канала -не става естествено!
            Последно редактирано от //Радо//; 14-04-12, 12:07.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: Фрезер за метал - откъде?

              Ако ръбовете са външни, прави, то може на такъв шлайф:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HS2200.jpg
Прегледи:1
Размер:40.0 КБ
ID:5365581

              Става бързо и лесно, и резултатите са най-добри, защото шлайфаш едновременно целия ръб. Не е нужен и велик опит.

              А оберфреза за метал не съм виждал, пък и ми е малко чудно като как ще се работи метал с такова.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Фрезер за метал - откъде?

                Ето това също е изрязано от неръждавейка на лазер, и аз още се чудя как да сваля ръбовете и то така че хем да е добре, хем да не личи че е ръчно. Но за 1, 2 бройки всякак става, ще ги запилвам някак въпреки че неръждавейката каквато и да е структурата и, не е много податлива нито на ръчна нито на механична обработка.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от DIMILIEV; 14-04-12, 13:54. Причина: допълване
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • #9
                  От: Фрезер за метал - откъде?

                  Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  Трябва ми ето такъв фрезер(или както се казва)[ATTACH=CONFIG]440067[/ATTACH]. Това е профила му. [ATTACH=CONFIG]440068[/ATTACH]В основата си има лагер. Ще обработва неръждаема стомана. Правя канали които са с остър ръб сред лазерно рязане. Този ръб трябва да се заобли. Това е начина, за който аз се сещам.
                  Приемам и други варианти. Производството ще е серийно(100 броя).
                  Ако искаш може да ти свършиме работа , имаме 3бр. фрези . 0896659886 Румен

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фрезер за метал - откъде?

                    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                    Ето това също е изрязано от неръждавейка на лазер, и аз още се чудя как да сваля ръбовете и то така че хем да е добре, хем да не личи че е ръчно. Но за 1, 2 бройки всякак става, ще ги запилвам някак въпреки че неръждавейката каквато и да е структурата и, не е много податлива нито на ръчна нито на механична обработка.
                    Това трябваше да го дадеш на водно рязане. Ако машината е добра, среза е много по-качествен от лазерения, в общия случай. Не че лазерния е лош де, ама профила за веригата си иска точност и гладкост, ако се търси дълготрайност.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фрезер за метал - откъде?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ако ръбовете са външни, прави, то може на такъв шлайф:
                      [ATTACH=CONFIG]440128[/ATTACH]

                      Става бързо и лесно, и резултатите са най-добри, защото шлайфаш едновременно целия ръб. Не е нужен и велик опит.

                      А оберфреза за метал не съм виждал, пък и ми е малко чудно като как ще се работи метал с такова.
                      С такъв лентов шлайф да, но ако искаш да свалиш само чаплъците от детайла, а аз останах от въпроса на колегата с убеждението че иска да направи закръглена, или пък даже и права фаска по всички ръбове. Затова идеята с оберфрезата не е лоша но вместо фрезер, шмиргелче от електрически зенкер за шлайфане легла на клапани ще му свърши работа. Те са си с метална главинка с резба, е друг е въпроса кой ще ги обрече на съсипване.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фрезер за метал - откъде?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Това трябваше да го дадеш на водно рязане. Ако машината е добра, среза е много по-качествен от лазерения, в общия случай. Не че лазерния е лош де, ама профила за веригата си иска точност и гладкост, ако се търси дълготрайност.
                        С такива евтини възможности разполагам, иначе си прав.
                        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фрезер за метал - откъде?

                          Това по ръбовете е някаква шлака, не е просто издухана неръждавейка. Стъкло си е, много е твърдо, и съсипва фрезите.
                          Разкарай го на ръка с пила, от евтините, и после го дай на фрезистите, да направят фасонните фаски като хората.
                          На ръка ще подскача, и пак ще го съсипеш. Три милиметра си е тенекия, а фрезистите знаят какво да правят.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X