Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Денят на космонавта - любопитни факти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Денят на космонавта - любопитни факти

    Днес, по случай Деня на космонавта пуснахме една малка колекцийка от любопитни факти (ех, как изпреварвам Стефан ). Та, ако някой иска да добави нещо, мисля, че ще можем да съберем и още , пък да не говорим, че най-малкото ще се позабавляваме, защото аз с изумление открих, че в космоса са летели значително повече животни и забавни според мен неща, отколкото мислех (може би защото съм зелена и все още невежа ).

    Едит: Оказва се, че такава темичка вече има, така че моля някой модератор да изтрие текущата, а ако не е изтрита, ще помоля някой от тях на ЛС Благодаря и се извинявам
    Последно редактирано от Виктория Викторова; 12-04-12, 20:40.

  • #2
    От: Денят на космонавта - любопитни факти

    Първоначално публикуван от Виктория Викторова Преглед на мнение
    Днес, по случай Деня на космонавта ...(ех, как изпреДварвам Стефан )
    "Д" ....к'ът ракета на старт изглежда
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Денят на космонавта - любопитни факти

      Доколкото знам, в момента има около 600 хиляди парчетии, космически отпадък в орбита.

      Заражда се космическа "регулация", защото циганите продадоха парцелите на Луната, едновременно с колеги от Лос Анджелис!
      Все още никой не е питал руснаците..

      Очертава се бизнес за събиране на космически отпадъци, защото си е май..а е....о от руско-американски фъшкии над главите ни , г-да Офицери!

      Трябва да ги питаме, тоя космос техен ли е, че така фриволно са осрали небосклона или е на цялото човечество и съответно ще трябва да си го почистят!
      Последно редактирано от Volk; 13-04-12, 01:49.

      Коментар


      • #4
        От: Денят на космонавта - любопитни факти

        Космосът, както и всичко друго, е на този, който може не само да заяви, но и да защити претенцията си за владение. Т.е. да е там преди другите, да е разкопал с мотиката, но и да е намерил дебела тояга, с която да отпъжда тези, които идват да му ядат доматите.

        В този ред на мисли, Космосът (близкият) е преди всичко руски, малко американски и с мизерни трохи за останалите. С тенденция това да се промени, разбира се. Луната пък е малко американска, още по-малко руска и най-общо безстопанствена. Засега няма тенденция това да се промени.

        Някой може да е взел кинти за парцели на Луната, Марс или другаде, може да се е бетонирал според местното законодателство, но нека да опита да спре някой, притежаващ технологията и възможностите да отиде там.

        Космическият боклук може да е много на бройки, но представлява интрига само за тези, които са там. На мен не ми пречи - всичкият заедно е няколко десетки тона и ще има добрината да изпадне в атмосферата сам, докато Космосът стане достъпен за широките народни маси.

        Коментар


        • #5
          От: Денят на космонавта - любопитни факти

          Какви са тия дванадесет екипажа достигнали повърхността на луната?
          Аз знам за всичко на всичко шест - Аполо 11, 12, 14, 15, 16 и 17 или разните му там луноходи и тях ги броим за екипаж?

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X