Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тютюн + машинки + хартийки = цигари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

    Дайте някой телефон за тютюн на кило. Последно попаднах на една отврат 4 месеца половин кило и кашляне, като за световно. Иначе в чужбина се научих преди години да свивам там има сметка, но тука дали ще е цигара или тютюн с бандерол няма разлика, че излиза и по- скъпо с тютюн. Ако някой има проверен доставчик моля да пусне едно лично ще почерпя.

    Коментар


    • #17
      От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
      ..........Единия се оказа слаб за моя вкус и го подарих.........
      Дай да го преслушам този "слаб" - че мен па тва ми е дерта - не ме кефат насипните тутуни, понеже са ми много силни...
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #18
        От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

        Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
        Скоро се усетих, че една от новите ми мании е, че ми харесва самия ритуал по свиването на цигарата. Това да си подредиш "такъмите" , да си разчепкаш тютюна, да го подредиш по хартийката, да добавиш филтърчето...
        Точно!!! Даже ако се замислиш не е важна цигарата.. Но минваме в друга тема
        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

        Коментар


        • #19
          От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

          Абе,кефа от ритуала поотминава с времето...Аз започнах да пуша така през 1995,без филтър -Друм и Самсон.Тогава бяха най-популярните,после jawaanse junges 3/4 zwaar.След това опити с тютюни,филтри, хартии...Сега остана кефа от хубавия табак само...
          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
          Най-добрият ром е студеният ром!
          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

          Коментар


          • #20
            От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

            Това съчетание го играх повече от година преди 2-3 години. В началото беше голям кеф. 20 цигари ми излизаха около 1.70 лв. Накупих си табакери, облагородявах с "Клан", "Доминго", "Екселенц шери". Като запалех почваха да се оглеждат и да питат "Ти какво пушиш, мирише на пури?". После вдигнаха цената на българския пакетиран тютюн, кутията наближи 4 лв., както казва "Бат Пепо" кефа от ритуала почна да ми тежи и т.н.
            Ако свиването на цигари намалява бройката изпушени - да, но ако си пушиш както преди - файда няма и почва да ти досажда "ритуала".
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #21
              От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

              Хайде и моите "5ст." по темата - от почти година пуша само тютюн. Преди пушех по кутия цигари на ден (5лв на ден)
              сега си взимам тютюн "карелия" (5лв - 20гр) листчета rizla червена (30-40ст) и филтърчета слим (150бр - 80ст - 1лв). Свивам си ги на ръка - кефа е голям
              20гр тютюн ми стигат за 3 -5 дни (зависи колко свободно време имам през деня), та определено съм намалил разходите за пушене. Другото което искам да кажа - този тютюн е много по добър, вече ми се гади ако запаля нормална цигара, просто вкуса е друг.
              Пробвах и разните на кило дето ги продават, но все има един гаден вкус на сено, та за сега си оставам на карелията.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #22
                От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                Аз не съм съгласен, че сметката не излиза ако тютюна е с бандерол-напротив излиза!
                Тютюн Old Holborn - blonde 40гр = 8.90лв, двойни сини листчета 100бр = 0.90лв, удължени 6мм филтърчета 100бр=1,20
                Общо сметката е 11лв. От това излизат 80 цигари +/- 2-3бр. Тези 80 цигари са = на 4 кутии по 5,20лв които струват 20.80лв. Както и да го смятаме сметката е наполовина. Изобщо не смятам, че всеки четвърти комплект е по-евтин с 2 кинта/ купуваш само тютюн/, защото остават по 20 от листчетата и филтърчетата. Да, ако се ползват по дебели филтри сметката ще е друга, но на мен една такава цигара ми е достатъчна. И е вярно, че като запаля цигара, която съм пушил преди години наред, сега ми е гадна.
                LZ1PER

                Коментар


                • #23
                  От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                  Разбира се,че е така!Аз даже смятам по-опростено:тютюн 9лв+хартия 2Х0.30лв + филтри 0.80 - 1лв = 3-4 дни пушене за 10.60,айде 11 нека са.От друга страна 2-3 кутии дневно Давидов или всеедно какви цигари - около 40 лева за 3 дни..?
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                    Айде и мойте две стинки по темата. Тва с парите - ОК, за мен по-важното е че е по-"вкусно".

                    За машинка съм твърдо против - само ти заема място из джобовете, тежи и като цяло е още един атрибут дето трябва да мъкнеш напред назад. Свиването на ръка не е ядрена физика, ще изхабиш едно пакетче листчета и ще се научиш.
                    За пазаренето в килограми също съм против, освен ако не си много на ясно как се съхранява тютюна. Дори и тютюна в 20гр. опаковки изсъхва накрая, представям си едно кило...накрая ще е абослютен барутник.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                      Е,това пък е най-простата работа.Слага се едно парче ябълка в херметическата кутия с тютюна и не съхне.За свиването има няколко прости пиниза за да става цигарата толкова вкусна,колкото ти искаш.И с правилна форма,естествено
                      Последно редактирано от Bat_Pepo; 13-04-12, 12:11.
                      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                      Най-добрият ром е студеният ром!
                      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                        Това за парчето ябълка и аз съм го чувала, даже сега съживявам един малко пресъхнал "с бандерол" ама кой знае от кога седи на щанда. Взех си машинка за 10лв с тъпкачка, за пълнене на гилзи, взех си 200 гилзи (куха цигара) взех си голден вирджиния и един джордж карелиас, много приятен и за първи път преди празници не съм напазарувала един стек за по 4,50 кутията. Вече 5-а цигара пуша така, много ми е гот, а като се заседя пред тв-то си свивам по няколко за после, в кутийка, ако ми се пуши, а не ми се свива Ще кажа как съм изкарала празниците, но дотук сметката е 28,00лв включително машинката, а досега давах толкова само за ден и половина. След празниците мисля да поръчам и едно кило от препоръчан източник, за проба.
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                          От 6 години карам само на тютюн един пакет ми стига за 4-5 дни като нямам тютюн пуша 2 пакета цигари.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image162.jpg
Прегледи:1
Размер:262.6 КБ
ID:5364068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image159.jpg
Прегледи:1
Размер:154.3 КБ
ID:5364069
                          Машинки не ползвам но само като съм на мотора не мога да свивам.
                          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                            Ако утре времето е хубаво, и ако не забравя, ще накарам съседите да снимат учебно филмче за полево пълнене с машинка.

                            Тютюна в кутия не е хубава идея. Два проблема:
                            Пресъхва за няколко отваряния на кутията.
                            Поради това става твърд, чуплив, и много бързо става на едър прах докато се лашка свободно вътре. С тоя буклук цигара се прави трудно - в процеса не се уплътнява, понеже няма накъде. Или къса гилзата, или се изсипва от нея, ако се сложи по-малко, за да не я къса.

                            То, затова за цигарите има табакери, демек кутии (кожените не стават за нищо, без хартиен пакет вътре), а за тютюна - кесии.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                              Tютюна за да не изсъхва го държа в найлонова торба в хладилника(едното отделение за зеленчуци)- изкарва до края без да изсъхва. Като пресипя в по-малка кутия и преценя след 2-3 дни че е сух вече изсипвам колкото и да е останало обратно и си загребвам нов - влажен. Кутийката е метална от типа за парфюм и не я пълня до горе ами на око за 2-3-4 дена.
                              Абе неудобна работа си е но поне е доста евтино.
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                                От около една година и аз спрях да купувам цигари и си ги правя самичък. За щастие попаднах на много коректен доставчик-Хюсеин от Абланица и досега съм много доволен от качеството на тютюна. Нещото, което ми направи впечатление след изпушването на първите цигари беше истинският аромат на натурален тютюн, за разлика от купешкия/пушех LM-100мм или дълго синьо Виктори/ и определено ми допадна. Второто нещо-цената. При положение, че в една цигара влиза около 1г. тютюн/мерих го на електронна везна/, то от 1кг. значи правя 1000цигари, които за 30лв. тютюна и 6лв. за 1000 гилзи с филтър си е направо супер.
                                Не мисли като човек!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X