Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тютюн + машинки + хартийки = цигари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

    Бях доста върл пушач, но ги спрях през 2005.
    Оттогава дори не съм си дръпвал.
    Миналата година лятото обикаляхме из Източни Родопи и една вечер спахме в едно селце над Ивайловград. Дойде един местен, седна да пием по ракия-две.
    През цялото време си свиваше. Питахме го за тютюна, каза че сам си го гледа, бере, кълца, суши. Без никакви химии и обработки. Приятеля с който бяхме, пуши по малко и рядко, опъна си два пъти и каза че му е силно. Аз вече на няколко ракии, си поисках цигарка. Не си спомням да съм пушил толкова ароматен тютюн. Не ми беше силен, много ми хареса. Добре че това ми беше и единствената цигарка и занапред, не ми се почват пак.
    Та мисълта ми е, хубав тютюн - в Родопите, при помаците, те с това се препитават. Със сигурност ще е в пъти по-евтин и хубав.

    Коментар


    • #32
      От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

      Така, след 1 седмица на домашно приготвени цигари, засега все още с купешки тютюн с бандерол, сметката е наполовина. Качеството на цигарите намали наполовина консумацията, разликата идва основно оттук. Иначе 20 цигари се получават от пакет 20 грама, който си е на цената на една кутия цигари. Очаквам дегустационна доза насипен тютюн, основно ме притеснява дали ще ми допадне на вкус
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #33
        От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

        И аз съм горе-долу така. 40гр. за 4-5 дена. Сметката излиза отвсякъде защото пуша два пъти по малко и няколко пъти по хубава цигара. Пробвах много марки, но най ми допадна RED BULL-а - като показания по горе, но светло синия. Няма такъв кеф, даже жената като видя опаковката и се притесни, и вика - "да няма нещо вътре". Викам - не знам, и да има не ми дреме.
        Та, важното в случая е че пушим по малко, по качествено и даваме по малко пари на тия скапаняци.

        Коментар


        • #34
          От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

          4-5 стинки и от мен.
          от 3 години съм на голдън вирджиния, хартийки с подрязани ъгълчета и филтри - тънки, но пък дълги
          равносметката? - седмица с един пакет тютюн, две хартийки и едно пакетче филтри. (12,2лв)
          работата ми е свързана или със седене пред компа или с дълго пътуване - и двете свързани с често палене и малко пушене, щото все има нещо, което да се прави. Икономията ми идва от това, че е по-евтино, но и от това, че цигарата изгася, ако не се пуши.
          Преди това 2 кутии дневно бяха нещо нормално.

          Коментар


          • #35
            От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

            Мои приател си купува добър тутун от пазара в Скопие,ходи всеки 6 месеца, насипен е.Много добра цена,проблема е количеството и границата.
            Honda CRF 250 X
            Touareg 3.0 TDI

            Коментар


            • #36
              От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

              Нали знаете, че тютюна след бране трябва да се суши и после да ферментира. Ферментацията изисква време, температура и влага, за да добие вкусови качества. От мен 10 стинки. Веднага казвам,че тютюна за пушене е със следния състав 70% Вирджиния, този сорт има катран и поддържа горенето на цигарата и 30% смески ориенталски тютюн-дава аромата. Просто 1 год. работих в тютюнева фабрика и се интересувах много. Ако мога да помогна, ще го направя с кеф, но не можете да ферментирате тютюн в домашни у-вия.
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #37
                От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                Да се включа и аз, пуша от година олдхолбърн, ползвам 6 мм филтри по дълги, че от късите ми пожълтяват пръстите, свивам ги на ръка, от начало ще ти е малко трудно но като свикнеш, няма проблеми. Вечер си навивам за 20 минути докато гледам тв 20 цигари за другия ден, за да не ми е проблем като ми се пуши и да не мога да си навия и нямам проблем. Преди пушех по две кутии боро на ден а сега с 40 гр. изкарвам четири дни. Навитата цигара я пуша по бавно от 100 мм обикновена цигара и ми се пуши по рядко.
                Избери си хубав тютюн който ти харесва не си купувай на кило, ще видиш че е много по евтино от цигарите, независимо че е 9 лв. за 40 гр., а ще пушиш качествена цигара, а това на килограм са некви треви.
                Успех и не се отказвай, с времето се свиква и не искаш да чуеш за цигари, даже като са ми свършили навитите и ми се налага да си купя кутия боро, не ми харесва и като се прибера нямам търпение да си навия.

                Коментар


                • #38
                  От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                  И при мен свиването на цигари доведе до намаляване на броя изпушени цигари,както се отрази добре и на бюджета.Но понеже има винаги и още по-добре,някой има ли информация или опит с http://www.tutun-bg.com/bg/products/#

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                    като го гледам този сайт ми прилича на повечето китайски сайтове, за каквото и да било!
                    прост шаблон, куп правописни грешки, контакт само по телефон или скайп... не сериозна работа, най-вероятно измамническа. Всички знаем какво се случва с подобен бизнес, при който се наблюдава свръх печалба... съществува, но за кратко

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                      Определено се получи ефект върху семейния бюджет от смяната на цигарите с тютюн. Взимам гилзи, от най-евтиния тютюн, от началото не ми харесваше, но си намерих ароматизатор за тютюн с аромат на шоколад, няколко капки, пребъркване, да преспи една нощ и разкош. Не съм палила купешка цигара от месец, а сметката за порока ги сведох до 40 лв. месечно.
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                        В един кратък период от началото на 2010год пушех самоделни цигари. Тогава вдигнаха от януари акциза на фабричните цигари, а този на насипните тютюни, през април, или май. Имаше смисъл, излизаше ми около три пъти по-евтино, като пушех "Доминго блонд", завивах си ги със машинка тип - табакера, от отделни листчета и филтърчета. След това, правените цигари, всъщност, станаха по-скъпи от фабричните, сметката горе-долу беше възможно да излезе единствено със онази долнопробна плява - "Слънце", която обаче е абсолютен отврат.
                        От няколко дни пак си правя цигари. Намерих източник на изключително качествен тютюн за 40лв/кг, малко е слаб, на мен ми харесва, но надали на всички. Купих си и машинка за пълнене на "гилзи" за пет лева, защото една гилза е под стотинка, а хартийка с филтърче отива над две стотинки.
                        Каква е сметката:
                        Кутия фабрични цигари "Кинг сайз", съдържа 20гр тютюн - ръчно, това количество трудно се постига (по-малко се слага). Това значи, от килограм тютюн, петдесет кутии цигари - 40лв. В момента съм си купил гилзи "Стадион", 1,2лв за двеста броя - значи, хиляда броя (50 кутии) за 6лв. Като цяло - 46лв. за 50кутии цигари и инвестиция от пет лева за машинка.
                        Всичко това е възможно, обаче, единствено при наличен достъп до качествен тютюн, защото съм се нагледал на всякакви ла*на, по-отвратителни дори и от прословутият: "Съни"
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                          "С първата промяна държавата забранява да се продават на дребно заготовките за цигари с филтър - т.нар. туби или гилзи за пълнене с тютюн, към които има и филтър. Въведението беше вмъкнато в текста на закона между първо и второ четене на проекта, а аргументът за него е, че пушачите и търговците пълнели тубите с нелегално търгуван тютюн или такъв собствено производство и ги продавали в кутии от вече изпушени цигари."


                          Честито на спечелифшите!
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                            Ето и една по-обширна статия от Капитал http://www.capital.bg/politika_i_iko...es_za_otstrel/

                            В един от коментарите се пита от къде ще се сдобиват от Булгар Табак с въпросните "тубички" след като вносът и призводството им ще са забранени
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                              Аз се запасих с някакво количество, един от производителите (български) спира производството и до изчерпване на количествата... Но има и внос, испански, френски и т.н. С какво ние станахме по-добри от европейците... Аз искам да съм си простак и да си пуша
                              The Flat Earth Society has members all around the globe.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

                                Откак минах на пурети много е гот - кутийка 5 пурети ванилиеви ми стига за цял ден, няма смрад, чист тютюн без хартия, ароматни са и не дразнят околните. Една пурета те засища за около 2-3 часа, а самата кутийка е 1,60 евро.
                                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                                Само DIESEL !!!

                                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X