Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 63

Тема: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

Място
    софия
    Публикации
    824
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: Тютюн + машинки + хартийки = цигари

Хайде и моите "5ст." по темата - от почти година пуша само тютюн. Преди пушех по кутия цигари на ден (5лв на ден)
    сега си взимам тютюн "карелия" (5лв - 20гр) листчета rizla червена (30-40ст) и филтърчета слим (150бр - 80ст - 1лв). Свивам си ги на ръка - кефа е голям
    20гр тютюн ми стигат за 3 -5 дни (зависи колко свободно време имам през деня), та определено съм намалил разходите за пушене. Другото което искам да кажа - този тютюн е много по добър, вече ми се гади ако запаля нормална цигара, просто вкуса е друг.
    Пробвах и разните на кило дето ги продават, но все има един гаден вкус на сено, та за сега си оставам на карелията.
    KIA SPORTAGE 2.0 CRDI
    0883 340 940 - Филип

Peppy е офлайн Супер Модератор | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    8,292
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    60

Аз не съм съгласен, че сметката не излиза ако тютюна е с бандерол-напротив излиза!
    Тютюн Old Holborn - blonde 40гр = 8.90лв, двойни сини листчета 100бр = 0.90лв, удължени 6мм филтърчета 100бр=1,20
    Общо сметката е 11лв. От това излизат 80 цигари +/- 2-3бр. Тези 80 цигари са = на 4 кутии по 5,20лв които струват 20.80лв. Както и да го смятаме сметката е наполовина. Изобщо не смятам, че всеки четвърти комплект е по-евтин с 2 кинта/ купуваш само тютюн/, защото остават по 20 от листчетата и филтърчетата. Да, ако се ползват по дебели филтри сметката ще е друга, но на мен една такава цигара ми е достатъчна. И е вярно, че като запаля цигара, която съм пушил преди години наред, сега ми е гадна.
    LZ1PER

Място
    София
    Публикации
    779
    Точки (при гласуване)
    6

Разбира се,че е така!Аз даже смятам по-опростено:тютюн 9лв+хартия 2Х0.30лв + филтри 0.80 - 1лв = 3-4 дни пушене за 10.60,айде 11 нека са.От друга страна 2-3 кутии дневно Давидов или всеедно какви цигари - около 40 лева за 3 дни..?
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!

Място
    София
    Публикации
    376
    Точки (при гласуване)
    7

Айде и мойте две стинки по темата. Тва с парите - ОК, за мен по-важното е че е по-"вкусно".

За машинка съм твърдо против - само ти заема място из джобовете, тежи и като цяло е още един атрибут дето трябва да мъкнеш напред назад. Свиването на ръка не е ядрена физика, ще изхабиш едно пакетче листчета и ще се научиш.
    За пазаренето в килограми също съм против, освен ако не си много на ясно как се съхранява тютюна. Дори и тютюна в 20гр. опаковки изсъхва накрая, представям си едно кило...накрая ще е абослютен барутник.

Място
    София
    Публикации
    779
    Точки (при гласуване)
    6

Е,това пък е най-простата работа.Слага се едно парче ябълка в херметическата кутия с тютюна и не съхне.За свиването има няколко прости пиниза за да става цигарата толкова вкусна,колкото ти искаш.И с правилна форма,естествено
    Последно редактиран от Bat_Pepo ; 13-04-12 в 12:11
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!

Място
    София
    Публикации
    1,642
    Точки (при гласуване)
    11

Това за парчето ябълка и аз съм го чувала, даже сега съживявам един малко пресъхнал "с бандерол" ама кой знае от кога седи на щанда. Взех си машинка за 10лв с тъпкачка, за пълнене на гилзи, взех си 200 гилзи (куха цигара) взех си голден вирджиния и един джордж карелиас, много приятен и за първи път преди празници не съм напазарувала един стек за по 4,50 кутията. Вече 5-а цигара пуша така, много ми е гот, а като се заседя пред тв-то си свивам по няколко за после, в кутийка, ако ми се пуши, а не ми се свива Ще кажа как съм изкарала празниците, но дотук сметката е 28,00лв включително машинката, а досега давах толкова само за ден и половина. След празниците мисля да поръчам и едно кило от препоръчан източник, за проба.
    Targa за Паджеро 2,5TDi: "Гадно кюмбе си е това, но все пак е по-добре от малолитражка с 37-ци."

Място
    Кърнаре
    Публикации
    3,090
    Точки (при гласуване)
    10

От 6 години карам само на тютюн един пакет ми стига за 4-5 дни като нямам тютюн пуша 2 пакета цигари.Image162.jpgImage159.jpg
    Машинки не ползвам но само като съм на мотора не мога да свивам.
    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ:wink: 0888984256

Стефан е офлайн Старши участник | news |
    | ОС || СзО |* МСС *
    Публикации
    19,245
    Точки (при гласуване)
    47

Ако утре времето е хубаво, и ако не забравя, ще накарам съседите да снимат учебно филмче за полево пълнене с машинка.

Тютюна в кутия не е хубава идея. Два проблема:
    Пресъхва за няколко отваряния на кутията.
    Поради това става твърд, чуплив, и много бързо става на едър прах докато се лашка свободно вътре. С тоя буклук цигара се прави трудно - в процеса не се уплътнява, понеже няма накъде. Или къса гилзата, или се изсипва от нея, ако се сложи по-малко, за да не я къса.

То, затова за цигарите има табакери, демек кутии (кожените не стават за нищо, без хартиен пакет вътре), а за тютюна - кесии.

Място
    Варна
    Публикации
    1,882
    Точки (при гласуване)
    7

Tютюна за да не изсъхва го държа в найлонова торба в хладилника(едното отделение за зеленчуци)- изкарва до края без да изсъхва. Като пресипя в по-малка кутия и преценя след 2-3 дни че е сух вече изсипвам колкото и да е останало обратно и си загребвам нов - влажен. Кутийката е метална от типа за парфюм и не я пълня до горе ами на око за 2-3-4 дена.
    Абе неудобна работа си е но поне е доста евтино.
    ОФА X22XE 96г ; Yamaha ТДМ 850
    Не комуникирам с хора, които нямат чувство за хумор !!!

Място
    Пазарджик
    Публикации
    64
    Точки (при гласуване)
    5

От около една година и аз спрях да купувам цигари и си ги правя самичък. За щастие попаднах на много коректен доставчик-Хюсеин от Абланица и досега съм много доволен от качеството на тютюна. Нещото, което ми направи впечатление след изпушването на първите цигари беше истинският аромат на натурален тютюн, за разлика от купешкия/пушех LM-100мм или дълго синьо Виктори/ и определено ми допадна. Второто нещо-цената. При положение, че в една цигара влиза около 1г. тютюн/мерих го на електронна везна/, то от 1кг. значи правя 1000цигари, които за 30лв. тютюна и 6лв. за 1000 гилзи с филтър си е направо супер.
    Не мисли като човек!

Място
    Варна
    Публикации
    2,722
    Точки (при гласуване)
    14

Бях доста върл пушач, но ги спрях през 2005.
    Оттогава дори не съм си дръпвал.
    Миналата година лятото обикаляхме из Източни Родопи и една вечер спахме в едно селце над Ивайловград. Дойде един местен, седна да пием по ракия-две.
    През цялото време си свиваше. Питахме го за тютюна, каза че сам си го гледа, бере, кълца, суши. Без никакви химии и обработки. Приятеля с който бяхме, пуши по малко и рядко, опъна си два пъти и каза че му е силно. Аз вече на няколко ракии, си поисках цигарка. Не си спомням да съм пушил толкова ароматен тютюн. Не ми беше силен, много ми хареса. Добре че това ми беше и единствената цигарка и занапред, не ми се почват пак.
    Та мисълта ми е, хубав тютюн - в Родопите, при помаците, те с това се препитават. Със сигурност ще е в пъти по-евтин и хубав.

Място
    София
    Публикации
    1,642
    Точки (при гласуване)
    11

Така, след 1 седмица на домашно приготвени цигари, засега все още с купешки тютюн с бандерол, сметката е наполовина. Качеството на цигарите намали наполовина консумацията, разликата идва основно оттук. Иначе 20 цигари се получават от пакет 20 грама, който си е на цената на една кутия цигари. Очаквам дегустационна доза насипен тютюн, основно ме притеснява дали ще ми допадне на вкус
    Targa за Паджеро 2,5TDi: "Гадно кюмбе си е това, но все пак е по-добре от малолитражка с 37-ци."

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,672
    Точки (при гласуване)
    16

И аз съм горе-долу така. 40гр. за 4-5 дена. Сметката излиза отвсякъде защото пуша два пъти по малко и няколко пъти по хубава цигара. Пробвах много марки, но най ми допадна RED BULL-а - като показания по горе, но светло синия. Няма такъв кеф, даже жената като видя опаковката и се притесни, и вика - "да няма нещо вътре". Викам - не знам, и да има не ми дреме.
    Та, важното в случая е че пушим по малко, по качествено и даваме по малко пари на тия скапаняци.
    0888 31 96 14.

Място
    Стара Загора
    Публикации
    1,010
    Точки (при гласуване)
    8

4-5 стинки и от мен.
    от 3 години съм на голдън вирджиния, хартийки с подрязани ъгълчета и филтри - тънки, но пък дълги
    равносметката? - седмица с един пакет тютюн, две хартийки и едно пакетче филтри. (12,2лв)
    работата ми е свързана или със седене пред компа или с дълго пътуване - и двете свързани с често палене и малко пушене, щото все има нещо, което да се прави. Икономията ми идва от това, че е по-евтино, но и от това, че цигарата изгася, ако не се пуши.
    Преди това 2 кутии дневно бяха нещо нормално.

Място
    София
    Публикации
    371
    Точки (при гласуване)
    4

Мои приател си купува добър тутун от пазара в Скопие,ходи всеки 6 месеца, насипен е.Много добра цена,проблема е количеството и границата.
    На 4 колела се движи тялото,на 2 духът.
    Honda CRF 250 X
    Captiva 2.0 D

Място
    София
    Публикации
    609
    Точки (при гласуване)
    5

Нали знаете, че тютюна след бране трябва да се суши и после да ферментира. Ферментацията изисква време, температура и влага, за да добие вкусови качества. От мен 10 стинки. Веднага казвам,че тютюна за пушене е със следния състав 70% Вирджиния, този сорт има катран и поддържа горенето на цигарата и 30% смески ориенталски тютюн-дава аромата. Просто 1 год. работих в тютюнева фабрика и се интересувах много. Ако мога да помогна, ще го направя с кеф, но не можете да ферментирате тютюн в домашни у-вия.
    Глупакът не може да научи нищо от мъдреца, но мъдрецът може да научи много от глупака. Човешкият ум е ограничен,но човешката глупост не е [!]
    Бизнеса е проста работа ама не е за прости хора

Публикации
    210
    Точки (при гласуване)
    6

Да се включа и аз, пуша от година олдхолбърн, ползвам 6 мм филтри по дълги, че от късите ми пожълтяват пръстите, свивам ги на ръка, от начало ще ти е малко трудно но като свикнеш, няма проблеми. Вечер си навивам за 20 минути докато гледам тв 20 цигари за другия ден, за да не ми е проблем като ми се пуши и да не мога да си навия и нямам проблем. Преди пушех по две кутии боро на ден а сега с 40 гр. изкарвам четири дни. Навитата цигара я пуша по бавно от 100 мм обикновена цигара и ми се пуши по рядко.
    Избери си хубав тютюн който ти харесва не си купувай на кило, ще видиш че е много по евтино от цигарите, независимо че е 9 лв. за 40 гр., а ще пушиш качествена цигара, а това на килограм са некви треви.
    Успех и не се отказвай, с времето се свиква и не искаш да чуеш за цигари, даже като са ми свършили навитите и ми се налага да си купя кутия боро, не ми харесва и като се прибера нямам търпение да си навия.

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

И при мен свиването на цигари доведе до намаляване на броя изпушени цигари,както се отрази добре и на бюджета.Но понеже има винаги и още по-добре,някой има ли информация или опит с http://www.tutun-bg.com/bg/products/#

Място
    Стара Загора
    Публикации
    1,010
    Точки (при гласуване)
    8

като го гледам този сайт ми прилича на повечето китайски сайтове, за каквото и да било!
    прост шаблон, куп правописни грешки, контакт само по телефон или скайп... не сериозна работа, най-вероятно измамническа. Всички знаем какво се случва с подобен бизнес, при който се наблюдава свръх печалба... съществува, но за кратко

Място
    София
    Публикации
    1,642
    Точки (при гласуване)
    11

Определено се получи ефект върху семейния бюджет от смяната на цигарите с тютюн. Взимам гилзи, от най-евтиния тютюн, от началото не ми харесваше, но си намерих ароматизатор за тютюн с аромат на шоколад, няколко капки, пребъркване, да преспи една нощ и разкош. Не съм палила купешка цигара от месец, а сметката за порока ги сведох до 40 лв. месечно.

Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Тютюн за лула /качак/ - домашно приготвен
    От Жоро Нешев във форум За дома и семейството
    Отговори: 94
    Последно мнение: 01-04-13, 10:28
  2. Продавам малко машинки
    От jey във форум Архив
    Отговори: 19
    Последно мнение: 12-04-10, 09:55
  3. Отговори: 16
    Последно мнение: 29-01-10, 13:18
  4. Машинки на централното на Range Rover
    От Nikiboy във форум LAND ROVER
    Отговори: 3
    Последно мнение: 25-05-09, 19:06
  5. Supacat военни машинки
    От dani във форум Други 4х4, екзотични автомобили, всичко извън горните марки
    Отговори: 15
    Последно мнение: 31-08-06, 20:38

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •