Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Газов инжекцион ,моля за помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на Газов инжекцион ,моля за помощ

    Здравейте , предстои ми да си газифицирам колата BMW e36 325i , Тоест 6 цилиндров редови двигател 2500 кубика 24 клапана , 192 коня


    Газовата мисля да я монтирам аз от механична част ,защото искам да стане по определен начин и същото време ремонтите по колата си ги правя сам ...

    Ориентирал съм се кам изпарител MAGIC (за който имам въпрос с колко мм вход е 6 или 8 и нуждае ли се от допълнителен газов клапан)
    Инжекторна рейка Rail Horizon , с подходящите бобини за моя мотор (казаха ми ,че 3ома са добре спрямо бензиновите време , но повече информация няма да ми е излишна)

    Идва и ред на голямото НО , чудя се кой компютър да избера със съответните кабели и датчици към него

    Има доста евтини варянти на TAMONA , нз като качество как са и като подръжка ? Други хора ми препоръчаха ФОБОС 1 , които имал 3 режима на работа ,но се чудя как става преминаването от 1 към друг режим , копчето в купето на пръв поглед изглежда както на всички други с 1 бутон ... Общо взето всякакви съвети ще са ми от помощ по тоя въпрос , както и конкретни предложения линкове с цени и тн Благодаря ви предварително

  • #2
    От: Избор на Газов инжекцион ,моля за помощ

    Превключването става с един бутон, със задържане.
    SUBARU FORESTER 2.0XT '03
    УАЗ

    Коментар


    • #3
      От: Избор на Газов инжекцион ,моля за помощ

      От Фобос напоследък има много оплаквания от отказъл компютър до самовъзпламенил се и предизвикал пожар такъв. При условие, че Вие я монтирате кой ще Ви даде гаранция? Всеки би си измил ръцете с неправилен монтаж.
      А кой ще я настройва?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Избор на Газов инжекцион ,моля за помощ

        http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=30924
        Ей на тоя колега,bgbul,сина му се занимава с газови устройства-изключително на БМВ.Дано да види темата.
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • #5
          От: Избор на Газов инжекцион ,моля за помощ

          Макар, че синът ми в момента го няма - за помощ няма проблеми.
          Какво трябва да се направи.
          Искаш по-добър избор на газов , по-добра цена или технически съвети.
          Казвай какво искаш. Мисля, че сме доста напред с тази материя. Ние наблягаме на метана ... но и пропана е идентичен .
          Ако трябва да дам съвет (ако някой го иска) - взимай ФОБОС. Ползваме ги от години. Изключителни възможности за настройки.
          Взимай комбиниран датчик (за налягане в смук. колектори, темп. на газта и МАП сензор). С 5 извода, а не с 4.
          Така ще правиш лесно настройките .
          Каквото не ти е ясно - питай.
          И за механичен монтаж и за електрониката.
          Ако искаш - може на лични.. (ти нямаш право май...?)
          С каквото мога ще помагам.
          Да използвам темата - последно монтирахме газов "метан" на БМВ 540 (4.4 двигател, 8 цил).
          Върви с минимална разлика от бензина. Харчи 14-15 лева /100 км градско каране. Настройките естествено ги прави сина. За два дни се справи.
          Останалото .... от мен.
          На каква цена намери ГИ ?
          Каква комплектовка е?
          РекЙте на колко ома са?

          Коментар


          • #6
            От: Избор на Газов инжекцион ,моля за помощ

            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
            ... РекЙте на колко ома са?
            Написал е:

            Първоначално публикуван от AndreyKolev Преглед на мнение
            ...Инжекторна рейка Rail Horizon , с подходящите бобини за моя мотор (казаха ми ,че 3ома са добре спрямо бензиновите време , но повече информация няма да ми е излишна)
            ...
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Избор на Газов инжекцион ,моля за помощ

              Колега разгледай цените и офертите на КАРГАЗ .Сериозна конкуренция на ФОБОС (по малко пари са и според мен по добри) , и имат много добра поддръжка.Най важен е монтажа и настройките разбира се.Дано се справиш .Успех.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на Газов инжекцион ,моля за помощ

                Ето информация за редуктора Magic http://www.hlpropan.cz/english/news_eng7.htm Има две версии. Аз съм с такъв и Фобос 1 - като изключим че при минусови температури понякога ми изстива в движение и съответно намалява притока на газ, няма други грижи, но това е по-скоро от монтажа.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на Газов инжекцион ,моля за помощ

                  Мисля че няма да ми стигнат парите за Българските и ще заложа на ТАМОНА , има оферта на 320 лева комп + прилжащите датчици към него , само изпарител и рейка трябва да си взема , а се чудя самите дюзи , щуцерите на какъв диаметър вътрешен трябва да са ... настройката се надявам да кажете някой добър от София , че като гледам bgbul е от Пловдив , що се отнася до гаранцията , не се притеснявам , за всяко нещо ще изисква касова бележка с номер на продукт и тн , което автоматично ми дава 2 години гаранция по закона за защита на потребителите ,после ако има проблеми (дано няма) и се направят да подменят или поправят дадена част , ще имат да пишат дълги обяснения и от комсията бая да им седят на главата , НЕправилен мотан не е причина ,а основание , защото на всеки автомобил монтажа е индивидуален и няма 2 еднакви , тоест няма обособяване за правилен и НЕправилен мотан , това е сякаш да си купя телевизор и да ми отпадне гаранцията ,понеже ел инсталацията ми не е точно 220 волта ,а има и падова и не е монтиран токоизправител от сервиза им и тн , но се отклоних много от темата , с 2 думи за ганрацията не се притеснявам.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X