Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM карта на Уиндоус 7.5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OFRM карта на Уиндоус 7.5

    Колеги Здравейте,
    Бих искал да разбера има ли възможност за качване на навигация Garmin и картата на OFRM геотрейд Б-я на телефоните с операционна система Уиндоус 7.5. Също и Спийд камерите / то се подразбира /. Конкретно питам за Нокия Лумия 800.
    Благодаря предварително!

    П.П
    Имам Нуви, но една възможност повече не би навредила на никого.
    Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

  • #2
    От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

    До началото на 2010 година предлагахме специални комплекти на SD носител с инсталационна версия на Garmin Mobile XT заедно с карта ОФРМ Геотрейд на цена от 150 лв, предназначени за употреба в GSM/PDA устройства, но поради промяна във фирмената политика на Гармин и преустановяване на поддръжката за този софтуер вече не предлагаме такива комплекти.
    OFRM Team
    Отдел за Борба с Организираните Клиенти

    Коментар


    • #3
      От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

      Благодаря за бързия отговор!
      Някакви варианти? Гледам в сайта на гармин има някакви ехе -та и ако купя карта от OFRM Б-я ще имам ли успех. Или пакет останал някакъв?
      Все пак ми се иска да е легално - 150 лв не са за мислене.
      Поздрави
      Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

      Коментар


      • #4
        От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

        Първоначално публикуван от petpet75 Преглед на мнение
        ... Някакви варианти? Гледам в сайта на гармин има някакви ехе -та и ако купя карта от OFRM Б-я ще имам ли успех. Или пакет останал някакъв?
        ...
        Намери си Garmin Mobile XT (няма го на сайта на Гармин), пробвай дали ще върви на Win 7.5, пък ако става, си купи OFRM.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

          Не съм го купил. Още се колебая за модела на телефона - това ми е дилемата.
          Поздрави
          Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

          Коментар


          • #6
            От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

            Тази Nokia Lumia 800 ползва Windows Phone 7.x, която макар и наследник на Windows Mobile 6.x, не е съвместима със старите програми (като Garmin Mobile XT). Garmin са пуснали StreetPilot за WP7, който може да бъде закупен от Windows Marketplace (струва 30$), но е вариант с карти за САЩ и Канада. Тъй като Marketplace-а е достъпен от скоро в България, то има някакъв шанс да се купи, ако не се прави проверка за коя държава се води акаунта, но е много вероятно и да има проверка и да бъде отказана продажбата.

            При iPhone има същия StreetPilot, при който са подкарвали и други карти, тъй като форматът им е същия, който се ползва при другите гармин продукти. И при WP7 вероятно ще може да се ползват други карти, но въпроса е, че не е одобрено от Гармин, а това може да засегне продаващите карти за Гармин (като OFRM тима например).

            Така може да се каже, че в момента няма мобилен телефон, на който официално и/или лесно да се подкара OFRM картата. За това трябва да се избере телефон с адекватна OS, на който да има и други алтернативи за GPS навигация, като в случая Windows Phone отстъпва с много на iPhone (iOS) и Android.

            Коментар


            • #7
              От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

              Виж това http://www8.garmin.com/apps/ и това http://www.microsoft.com/windowsphon...7/default.aspx . До колкото аз го разбирам вземаш GSM-а от Windows Marketplace купуваш програмата StreetPilot for Windows® Phone инсталираш. Купуваш OFRM картата и се опитваш да замениш американската карта с която си закупил StreetPilot for Windows® Phone. Това не сам го тествал, но четох че на iPhona го правят. Нека някой по - запознат да каже дали става в действителност.

              Коментар


              • #8
                От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                Е колегата ме изпревари с 2мин.

                Коментар


                • #9
                  От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                  Здравейте,
                  Телефона е налице. За съжаление или не е мой тип или което е по-вероятно - не съм се запознал с него както трябва. За момента впечатлението ми е , че няма кой знае какви възможности да се пипа по него/включително и да се качват програми и музика извън това което си е от Майкрософт/. Информацията в нета също е доста " смешна ".
                  Ще чакаме хлапетата да си го накупят, после да го хакнат и накрая да може да се ползва за друго освен за игри, фейсбук и сърфиране в нета.
                  Поздрави - че темата стана не за тук!!
                  Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                  Коментар


                  • #10
                    От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                    Първоначално публикуван от pecix Преглед на мнение
                    ...

                    При iPhone има същия StreetPilot, при който са подкарвали и други карти, тъй като форматът им е същия, който се ползва при другите гармин продукти. И при WP7 вероятно ще може да се ползват други карти, но въпроса е, че не е одобрено от Гармин, а това може да засегне продаващите карти за Гармин (като OFRM тима например).

                    ...
                    Много интересно! Супер би било ако мога да си сложа моята карта на iPhona ми!

                    Дай моля те още малко инфо как става това или къде да прочета?

                    В моя iPhone въобще не намирам StreetPilot в апликациите. Дали не трябва да си сменя регионалните настройки?

                    Коментар


                    • #11
                      От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                      Няма да ти стане много приятно , но темата е тук:
                      http://www.ipmart-bg.com/showthread....0%B7%D0%B0-iOS

                      Или тук:
                      http://4pna.com/showthread.php?t=10618
                      http://e-trex.info/2011/12/17/garmin...1%8B/#more-158
                      http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=211728&st=120
                      Последно редактирано от milstan; 11-04-12, 09:17.

                      Коментар


                      • #12
                        От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                        Според мен когато ти трябва навигация би трябвало да си купиш GPS, а ако ти трябва телефон с навигация, марката към която си се насочил разполага с достатъчно добър GPS и не виждам защо трябва да си инсталираш и Garmin. За мен това е излишно създаване на главоболия.
                        Картите за NOKIA са добри особенно за западна Европа, по времето когато си купих телефона картата на България беше 10-ина MB, сега е над 40, постоянно се актуализират и поне в западна Европа до сега няма радар, който да не е обозначен на тях(освен мобилните такива).
                        И най-важното картите са леснодостъпни през сайта на производителя и са абсолютно безплатни.
                        Аз също исках да си инсталирам Garmin в телефона едно време, но се отказах и добре съм направил

                        Коментар


                        • #13
                          От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                          Първоначално публикуван от rosen700 Преглед на мнение
                          ... и не виждам защо трябва да си инсталираш и Garmin. За мен това е излишно създаване на главоболия. ...
                          Това, че ти не виждаш, не означава абсолютно нищо. Ако имаш да кажеш нещо конкретно по въпроса - кажи го. Другото е чист спам.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                            Ей така от любопитство реших да видя тази прословута карта на Нокиа. Че на доста места напоследък чета/слушам колко добра била.

                            Ми то там ги няма магистрала Люлин и кръговото в Бяла. Това открих за няма и минута, представям си иначе колко неща ще излязат.
                            Та на който му харесва, да си я ползва...
                            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                            Seat Leon 2007 1.9 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Това, че ти не виждаш, не означава абсолютно нищо. Ако имаш да кажеш нещо конкретно по въпроса - кажи го. Другото е чист спам.
                              Казвам, че един телефон не може да свърши работата на един GPS, едното е средство за комуникация, а другото е за позициониране.
                              Ако наистина се нуждая всекидневно от GPS, участвам в състезания и така нататък телефона не е най-добрия избор.
                              Телефона е за говорене, а GPS-a е за придвижване от точка А до точка Б. Ползвал съм телефона в случаи, когато нямам GPS под ръка и до сега не ме е подвел.
                              И между другото аз лично предпочитам Tom Tom


                              И към колегата Календжиев.

                              Това, че ги няма означава ли, че не мога да стигна от точка А до точка Б за където съм тръгнал?

                              И тая "магистрала" дето я сочиш за пример не я ли откри наскоро ББ? Според мен подхождаш тенденциозно и преднамерено
                              Надявам се не искаш в картите да има и магистралата София-Бургас в участъка след Нова загора и около Ямбол още преди да е построен


                              Последно редактирано от rosen700; 11-04-12, 12:44.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X