Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM карта на Уиндоус 7.5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

    То за стигането до точка, може и по азимут да се движим.
    Въпроса беше да проверя с какви темпове се обновява картата спрямо 2 призволни обекта.
    И ако се съгласим, че магистралата е прекалено нова, то това кръгово в Бяла е факт от може би половин година вече.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #17
      От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

      Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
      То за стигането до точка, може и по азимут да се движим.
      Въпроса беше да проверя с какви темпове се обновява картата спрямо 2 призволни обекта.
      И ако се съгласим, че магистралата е прекалено нова, то това кръгово в Бяла е факт от може би половин година вече.
      Има специално приложение за това казва се "Map reporter", ще се опитам да изпратя чрез него рапорт в NOKIA Maps за тези два участъка, целта му е именно такава, да се актуализират картите с помощта и на потребителите.

      Коментар


      • #18
        От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

        Първоначално публикуван от rosen700 Преглед на мнение
        Казвам, че един телефон не може да свърши работата на един GPS, едното е средство за комуникация, а другото е за позициониране.
        Ако наистина се нуждая всекидневно от GPS, участвам в състезания и така нататък телефона не е най-добрия избор.
        ...

        Аааа, добре че му отвори очите на Събин, че той хич не ги разбира тези неща ...

        Първоначално публикуван от rosen700 Преглед на мнение
        Има специално приложение за това казва се "Map reporter", ще се опитам да изпратя чрез него рапорт в NOKIA Maps за тези два участъка, целта му е именно такава, да се актуализират картите с помощта и на потребителите.

        То и ТелеАтлас (купен от ТомТом) имат специален уеб сайт за такива случаи, ама рапорта от юли 2011 още си стои на "We have received your report" и за най-бърз маршрут картата още те рутира от София до Якоруда през х. "Грънчар" ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Аааа, добре че му отвори очите на Събин, че той хич не ги разбира тези неща ...




          То и ТелеАтлас (купен от ТомТом) имат специален уеб сайт за такива случаи, ама рапорта от юли 2011 още си стои на "We have received your report" и за най-бърз маршрут картата още те рутира от София до Якоруда през х. "Грънчар" ...

          Така ще е, все пак живеем в България, във всяко отношение сме малко пренебрегнати, не само за карти говоря в случая.Иначе ползвам GPS предимно в чужбина, а в България ползвам един друг вид GPS, почти безгрешен и запознат с най-малките подробности из който и да е квартал, в който и да е град
          Нарича се "Такси" и предимството му е че освен че има безгрешни карти можеш съсем спокойно да се придържаш и към принципа "Аз пия, ти си карай"

          Коментар


          • #20
            От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Много интересно! Супер би било ако мога да си сложа моята карта на iPhona ми!

            Дай моля те още малко инфо как става това или къде да прочета?

            В моя iPhone въобще не намирам StreetPilot в апликациите. Дали не трябва да си сменя регионалните настройки?
            Бях виждал такова нещо, защото правих така да се каже проучване за приятели кой смартфон през 2011 става и за нормална навигация, та бях попаднал на такова нещо за iPhone. А как става - ами нямам iPhone, за това и ми е минало през броузера. Иначе щях да те насоча към milstan, но той вече е отговорил

            Иначе дали можеш да си купиш StreetPilot в България... Сам си видял, че щом го няма с твоя акаунт, то нямаш и право да го купиш и ползваш Може би едно запитване от теб към Garmin за възможност да се предлага картата като content в различните маркети (AppStore, Google Play, Windows Phone Marketplace и др.), както правят и другите фирми, правещи навигационни програми. Те си предлагат програмата, но специфични карти за даден регион се закупува отделно. Така пускането на StreetPilot за България ще бъде съпроводено и с предлагане на OFRM картата, което според мен е доста лесен за множество хора начин да си купят картата с няколко "погалвания" на телефона

            Коментар


            • #21
              От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

              Това е линк към информация за това как може да се качи мелодия на звънене извън тези в телефона. По принцип няма такава възможност и това е едно от нещата, които ме нервят. Предполагам, че нещо подобно може да излезе и за навигацията. "Проблема" идва от там, че навигацията на нокия си работи, но при разрешен интернет през мобилния оператор. В чужбина при наличие на роуминг не съм сигурен, че ще бъде изгодно. За картите на Гармин и тази наOFRM Б-я за мен са най-добрия вариант.
              http://winphone.bg/?p=298
              Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

              Коментар


              • #22
                От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                [QUOTE=petpet75;1824066]Това е линк към информация за това как може да се качи мелодия на звънене извън тези в телефона. По принцип няма такава възможност и това е едно от нещата, които ме нервят. Предполагам, че нещо подобно може да излезе и за навигацията. "Проблема" идва от там, че навигацията на нокия си работи, но при разрешен интернет през мобилния оператор.

                Така е когато си с A-GPS( подпомогнат джи пи ес) тогава наистина имаш нужда от интернет, мобилен оператор и така нататък. С интегриран GPS нямаш нужда от мобилен оператор и може да си го ползваш дори и без сим карта. А ако имаш и двата в телефона от общите настройки отиваш в "Методи на локализация" и слагаш отметка на "Интегриран GPS" тогава ще работи без нужда от мобилен оператор. Колкото до мелодии, ако искаш може да опиташ с Ovi store. Сега вече май е NOKIA store

                Коментар


                • #23
                  От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                  [QUOTE=rosen700;1824117]
                  Първоначално публикуван от petpet75 Преглед на мнение
                  Това е линк към информация за това как може да се качи мелодия на звънене извън тези в телефона. По принцип няма такава възможност и това е едно от нещата, които ме нервят. Предполагам, че нещо подобно може да излезе и за навигацията. "Проблема" идва от там, че навигацията на нокия си работи, но при разрешен интернет през мобилния оператор.

                  Така е когато си с A-GPS( подпомогнат джи пи ес) тогава наистина имаш нужда от интернет, мобилен оператор и така нататък. С интегриран GPS нямаш нужда от мобилен оператор и може да си го ползваш дори и без сим карта. А ако имаш и двата в телефона от общите настройки отиваш в "Методи на локализация" и слагаш отметка на "Интегриран GPS" тогава ще работи без нужда от мобилен оператор. Колкото до мелодии, ако искаш може да опиташ с Ovi store. Сега вече май е NOKIA store
                  1. A-GPS може да работи и без интернет. Това си е най-обикновен нормален гпс с разширени възможности.
                  2. Картата на Нокиа също е онлайн, както Гугъл мапс. За това си трябва интернет. А това, че отделни сегменти могат да се кешират е съвсем отделен въпрос.
                  Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                  Seat Leon 2007 1.9 TDI

                  Коментар


                  • #24
                    От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                    Аз пък би перифразирал една поговорка - видяла Нокия, че подковават коня и си вдигнала и тя краката, ама и двата едновременно. Отдавна не е това , което беше преди 15 години.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #25
                      От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                      Пропуснах да добавя преди, но все пак да кажа...
                      Не искам мненията ми тук да се приемат като заяждане или нещо такова.
                      Просто е хубаво когато се коментира нещо, информацията да е достоверна и коректна. Все пак темите тук остават и се четат...не е добре да има подвеждане за някого.
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • #26
                        От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                        [QUOTE=Николай Календжиев;1824172]
                        Първоначално публикуван от rosen700 Преглед на мнение

                        1. A-GPS може да работи и без интернет. Това си е най-обикновен нормален гпс с разширени възможности.
                        2. Картата на Нокиа също е онлайн, както Гугъл мапс. За това си трябва интернет. А това, че отделни сегменти могат да се кешират е съвсем отделен въпрос.
                        A-GPS може да работи без интернет, но не може да работи без сим-карта и мобилен оператор. При интегрирания GPS не е така, той си работи като съвсем нормален GPS с далеч по-малки възможности разбира се. Но идеята ми е, че все пак върши работа или поне на мен ми е вършил до сега и не ме е подвел поне из западна Европа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          Аз пък би перифразирал една поговорка - видяла Нокия, че подковават коня и си вдигнала и тя краката, ама и двата едновременно. Отдавна не е това , което беше преди 15 години.
                          Не съм имал по-безпроблемен телефон от NOKIA, има много критика по отношение на Симбиан и по-новите телефони, предполагам оправдана, но на мен лично Е-52 си ми върши перфектна работа. Но все пак с това се отклоняваме от темата за това спирам.

                          Коментар


                          • #28
                            От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                            GPS -а локализира положението, но няма карта върху която да маркира. Остава си някъде в пространството без инфраструктурата. Като цяло трябва да се добави карта. Всъщност едното е Нокия драйв - работи през мобилния оператор/от там зарежда картата/, а другото приложение си е просто Мaps - и ползва при изключени други възможности само вградения GPS - това търсим повечето хора по ясни причини.
                            Болежката е, че все още няма карта на Европа и така.
                            Ако излезе нещо ще пиша.
                            Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                            Коментар


                            • #29
                              От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                              Първоначално публикуван от petpet75 Преглед на мнение
                              GPS -а локализира положението, но няма карта върху която да маркира. Остава си някъде в пространството без инфраструктурата. Като цяло трябва да се добави карта. Всъщност едното е Нокия драйв - работи през мобилния оператор/от там зарежда картата/, а другото приложение си е просто Мaps - и ползва при изключени други възможности само вградения GPS - това търсим повечето хора по ясни причини.
                              Болежката е, че все още няма карта на Европа и така.
                              Ако излезе нещо ще пиша.
                              Как да няма карта на Европа колега, има я от доста дълго време влез през Map Loader, там има карти на всички континенти без изключения. Можеш да избираш дали да си сложиш всички държави на континента или само някои от тях. Големината на Европа е около 2,70 GB. Онзи ден си преинсталирах телефона с нова версия на OS и между другото си преинсталирах GPS-a , форматирах си картата памет и си инсталирах последните версии на картите за Европа, Азия и Африка.

                              Коментар


                              • #30
                                От: OFRM карта на Уиндоус 7.5

                                Пробвах - не става! Картата е около 75 английски лири през маркета на телефона. Други файлове не позволява да бъдат инсталирани. Дърво е от всякъде. Чакаме хакерите и това е.
                                Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X