Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Ремонт на лебедка

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    От снимките много не се ориентирам, ама...

    В главата на кой да е болт може да се пробие дупка странично, да се напълни с паста, да се набута кабела и после с големия чук да се сплеска, след което да се нагрее.
    Това ми харесва като вариант!
    Каква е тази паста, която споменаваш?
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #77
      От: Ремонт на лебедка

      Паста за запояване. Може от водопроводен магазин, може и от електронен. Това е тинолов прах смесен с флюс. Аз силови кабели така правя - паста, кербоване, и накрая нагряване. Е, 20 квадрата не съм правил, ама то е въпрос на инструменти, а не на технология.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ПП: Гайката може лесно да се среже с гайкорез. Вече имам таман 7 различни. Ужасно полезна екстра. Сматай че за 5 минути гайката е долу и болта изваден. След работа съм в работилницата да се разтоварвам с правене на биалетки. с.Драгичево, преди Перник, гледано от София. Ако ми я домъкнеш ще я срежем като едното нищо. 0889072757
      Та ако си в София - звънни. Ще пътуваш 20 минути, ама ще отрежем гайката и болта ще остане здрав. Бих ти и направил меден болт (и струга ми е там), ама нямам материал. Трябва твърда мед, за да може да се стругова.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #78
        От: Ремонт на лебедка

        В Пловдив съм. В София вече идвам много рядко. Мерси за предложената помощ!!
        Той болта веднъж вече е късан. Мисля, че е по-разумно дасе подмени отколкото да се донажда
        Ако не се развие директно купувам месингов болт (меден ме съмнява да намеря, а не ми се занимава да купувам материал и после да стръжа) и действма по предложения метод - хареса ми!
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #79
          От: Ремонт на лебедка

          Преди около месец го играх това хоро с моята лебедка. Кабела е захванат за главата на болта, вероятно на пункшвайц. Беше разкачен при мен. Първият път го захванах перфектно с оксижена, но за жалост не на място. Вторият път път прегорих кабела. Третият път се получи с със случаен, доволно дебел меден сноп. Болтът е железен, вероятно поцинкован, или подмеднен. Сребърен припой и флюс и доста "мамата". Сполучливо се получи.

          Коментар


          • #80
            От: Ремонт на лебедка

            Ицо, полезно
            Сега се качвам от гаража - болта се скъса Наистина е черен, смятам към главата и малкия здрав участък да заваря нова шпилка. Ако при заварката четките се отлепят ще действам както Спарки предложи.

            Разглобих и редуктора - добрата новина е, че не е прониквала вода и всичко е запазено. Няма видими износвания по отделните степени (утре като измия ще стане ясно). Единствено в опорната втулка на задвижващият шестостен има луфт. Ще правя нова, ако не намеря готова.
            За утре остава да разглобя спирачката и каквото друго има в барабана.
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #81
              От: Ремонт на лебедка

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              ...
              Разглобих и редуктора - добрата новина е, че не е прониквала вода и всичко е запазено. Няма видими износвания по отделните степени (утре като измия ще стане ясно). Единствено в опорната втулка на задвижващият шестостен има луфт. Ще правя нова, ако не намеря готова.
              За утре остава да разглобя спирачката и каквото друго има в барабана.
              Така де, "утре" дойде вчера
              Лебедката получи нова бронзова втулка на редуктора и на вала на мотора, както и нов лагер за ел. двигателя.
              Спирачката (вътре в барабана) също е в добро здраве, но изникна въпроса - трябва ли да бъде смазана?
              На снимката се вижда какво е положението: не малко количество свива смазка (предполагам графитна грес)

              (снимката по-късно, че сега има някакъв проблем?!)
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #82
                От: Ремонт на лебедка

                Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                Така де, "утре" дойде вчера
                Лебедката получи нова бронзова втулка на редуктора и на вала на мотора, както и нов лагер за ел. двигателя.
                Спирачката (вътре в барабана) също е в добро здраве, но изникна въпроса - трябва ли да бъде смазана?
                На снимката се вижда какво е положението: не малко количество свива смазка (предполагам графитна грес)

                (снимката по-късно, че сега има някакъв проблем?!)
                Тъй като проблема не се оправя - ето връзка за снимката: https://drive.google.com/file/d/0B7T...ew?usp=sharing
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #83
                  От: Ремонт на лебедка

                  Все едно да си гресираш накладките на кашона.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X