Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запотяване на очила - решение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Запотяване на очила - решение?

    По напред в темата бях писал за дунапренчетата ще има ефект запотяването ще е много по трудно
    Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

    Коментар


    • #47
      От: Запотяване на очила - решение?

      @Краси - спрейчето на Percenta беше първото нещо, което си поръчах, но така и не се справих с него. Като се пръсне и избърше до пълна прозрачност, ефектът е никакъв. Като не го избършеш докрай, ходиш цял ден с наклепани стъкла на очилата.

      Не мога да го открия сега, искам да направя още един сравнителен тест, за да сме сигурни всички дали има смисъл да пускам поръчка за Cat Crap-a. Ще се постарая да го свърша тия дни.

      @S.Doychinov - за мен съм си решил да си продължавам с очилата. Лазерните намеси все пак ме притесняват леко, грижите по лещите ми писнаха преди 15 години, а повечето описани проблеми с очилата или ги нямам, или съм ги решил някак си. Пък и като сложиш кросовата маска, орязването на периферното зрение от диоптричните цайси е последна грижа...
      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

      Коментар


      • #48
        От: Запотяване на очила - решение?

        Здравейте,
        Наложи ми се да заварявам тази зима на кофти място на открито.
        Ефекта от изпотяването на очилата под маската е отчайващ. Въобще не се вижда къде и какво правиш. Случайно (почти) в колата имах спрей против изпотяване на сонакс.
        Въпреки, че беше доста стар, свърши поразяваща работа.
        На стъклото на колата обаче замръзва под -4.
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • #49
          От: Запотяване на очила - решение?

          Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
          Мдаа, това на групова поръчка почва да ми мирише...
          Когато и да поръчате - включете ме и мен
          Само напишете в темата банкова сметка или друг начин за изпращане на паричките
          Колкото повече - толкова повече !

          Коментар


          • #50
            От: Запотяване на очила - решение?

            Първоначално публикуван от popov308 Преглед на мнение
            В неделя направо ми се разказа играта. Току що паднал дъжд, много влага, много потене, много зачервена мутра от зор при боксуването в калта. Маската я прибрах в раницата още след първите километри. Карах само с диоптричните очила. Вероятно имах късмет, че не срещнах някой бодлив клон. Диоптричните очила се мокреха от капките по клоните и си изсъхваха при карането.
            Ядосах се. Като се прибрах веднага окъсах страничните дунапрени на маската, при въздушните отвори. Следвах елементарната логика, че тези дунапренчета пазят единствено от навлизането на прах. При каране в кал, около теб има всичко друго, но не и прах. Сега смятам да ползвам тези очила /окъсаната маска/ само при кални терени, а другите /все още здрави/, при сух и запрашен терен. Не знам дали премахването на дунапрените ще има ефект. Съсипах хубава маска Прогрип. Но безизходицата поддиква към странни решения. Ще споделя дали си е заслужавало.
            Тази неделя пробвах "творението" си, ако може така да се нарече разсипията на очила. Ефектът е на 100 процента. След махането на страничните дунапрени няма никакво изпотяване. И така, окъсаната маска ще ползвам в кал, а другата в сухото.

            Коментар


            • #51
              От: Запотяване на очила - решение?

              И аз открих ефекта от премахването на дунапрена,като при пороен дъжд не издържах на запотяването,но не исках да рискувам нараняване по лицето.Може би не е най-доброто решение,но при мен за сега е единственото.
              Beta 450 RR-Factory
              0039 3206052599

              Коментар


              • #52
                От: Запотяване на очила - решение?

                Аз ползвам ето тези френски очила http://www.eyeful.fr/index.php
                Изключително са удобни и дискретни, периферното зрение не е "отрязано" а опцията за различни филтри пред диоптричните е страхотна.

                Коментар


                • #53
                  От: Запотяване на очила - решение?

                  Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                  Аз ползвам ето тези френски очила http://www.eyeful.fr/index.php
                  Изключително са удобни и дискретни, периферното зрение не е "отрязано" а опцията за различни филтри пред диоптричните е страхотна.

                  И този вариант съм пробвал. Не, че не върши работа, но маската ми изглежда, някак си по-масивна и стабилна, а от там и по-защитена.
                  Ето тези ги взех от колоездачите в Габрово. Те карат с такива и засега нямат оплаквания.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0179.jpg
Прегледи:1
Размер:127.8 КБ
ID:5375963

                  Коментар


                  • #54
                    От: Запотяване на очила - решение?

                    В Ибей цената на котешкото е от 8,53 USD (от САЩ), до 12,80 евро (от UK).
                    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                    Коментар


                    • #55
                      От: Запотяване на очила - решение?

                      http://percenta-bg.com/zashtita-za-ochila-3-plus.html
                      С това си мажа маската за сноуборда и върши чудесна работа

                      Коментар


                      • #56
                        От: Запотяване на очила - решение?

                        Появи се някаква надежда. Вчера купих ето това:

                        http://www.motoshop1.com/product_info.php?cPath=2_14_301&products_id=834


                        Вечерта пробвах по пресечен терен. След спиране на място, очилата пак се запотяват. Но при потегляне, още на първите метри явно сработва вентилацията в долния край на рамката и запотяването изчезва. Имам някои вазражения относно качеството на изработка, но ще ги преглътна, ако очилата продължават да вършат добра работа.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Запотяване на очила - решение?

                          Колеги, аз си реших проблема с един от тези сапунчета от противогазите. Мажеш очилата и заправяш за изпотяване. Можете да ги намерите в военните цехове и поделения
                          ЦЕКИЧА

                          Коментар


                          • #58
                            Имам проблем с работните си очила и споделих за проблема със семейството , дъщеря ми чела за пяна за бръснеТи , пробвах и за момента работи . Напръскваш , забърсваш със суха салфетка и така до следващото измиване с вода .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X