Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руски джек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Руски джек

    Днес докато си ровех из едни мои потайности в работата намерих тези руски джекове . Нямам никакъв спомен кога и от къде съм ги докопал нито от какво са . На тях пише само груз 1000 кг (товар 1000 кг) и 1962 година . Високи са около метър и с малко доработка на лапата ще станат идеално за нивата . Някой има ли идея от какво са ? През тия години единствения руски джип е ГАЗ 69 а тази височина е голяма за автомобил. .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0093.jpg
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5968097
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Руски джек

    Москвич!!! Не са надежни ,изпускат.

    Коментар


    • #3
      От: Руски джек

      Не е. Имам и москвичов той е дълъг няма и 40 сантиметра а тия са по метър .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Руски джек

        Точно от Москвич 408 е. Доскоро се моташе в къщи.
        Ако е дълъг метър, значи имам грешка. Но москвичовия е същия, вярно с по-малка височина.
        LZ1AIV

        Коментар


        • #5
          От: Руски джек

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Не е. Имам и москвичов той е дълъг няма и 40 сантиметра а тия са по метър .


          От старите Волги.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            От: Руски джек

            Москвич 408, баща ми бог да го прости имаше такава кола с такъв крик точно.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              От: Руски джек

              "Волга", "Волга"
              От тия дето броят до 3-та скорост.

              Коментар


              • #8
                От: Руски джек

                Джековете въобще не са лоши с един от тях повдигах една машина в работата като всичко старо съветско работи перфектно . Като остане време ще видя как да пасна един за нивата . Ще му направя едно удължение да се хваща на тръбите за които се държат броните . Сега като си връщам назад спомените вярно че старите волги имат една престилка под броните на която има изрязани правоъгълни отвори за крика .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Руски джек

                  Имам два москвичови които мисля да снадя ( заваря ) и да стане голям джек за УАЗа ; но кога ще го направя ....... . Ще ви информирам. Крикове в гаража бол ...... децата строшиха два от Голф и Мицубиши. Два от Москвич ; два от УАЗ два от ВАЗ един от Мерцедес който съм приспособил за ремаркето. А един от жигуловите е третото краче на ремаркето. Само не знам дали да не му сложа въртящо се колело отдолу .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2315.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5366255
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Руски джек

                    Не си и помисляйте за такива неща. Особено ако не искате децата ви да станат сираци.

                    Курсове за употреба на крикове съм съгласен да правя всеки път, когато някой има нужда. Само да не правите глупости.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Руски джек

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Не си и помисляйте за такива неща. Особено ако не искате децата ви да станат сираци.

                      Курсове за употреба на крикове съм съгласен да правя всеки път, когато някой има нужда. Само да не правите глупости.
                      Е аз мисля само на лапата да заваря едно удължение защото на нивовата броня нищо не можеш да подпреш. Тоя крик си е достатъчно дълъг около метър е и няма нужда от удължаване . Цял живот работя с крикове и ръчни лебедки местил съм машини бутал съм стени и още съм жив .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Руски джек

                        На Варшавата крика беше същия.
                        DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

                        Коментар


                        • #13
                          От: Руски джек

                          Стефан има предвид мен ; да не удължавам москвичовите крикове. Ако го направя и не ми хареса сигурността ще отидат на вторични.
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #14
                            От: Руски джек

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            Стефан има предвид мен ; да не удължавам москвичовите крикове. Ако го направя и не ми хареса сигурността ще отидат на вторични.
                            Не ги съсипвай.......подари ги!
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • #15
                              От: Руски джек

                              Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                              Не ги съсипвай.......подари ги!
                              Как ще ги съсипвам няма такова нещо. Един е готов ; приспособен да вдига леки коли . Пробвах го и на Хайлукса ама нещо тежък му идва. Отказах се да ги наставям и да правя " джек " . Може би Стефан ми повлия. Преди да му сложа долната опора ( елипсовидната тръба ) беше много неустоичив. Поради липса на синовете и леките коли го пробвах на съседския Фиат Браво и се справи отлично.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3316.jpg
Прегледи:1
Размер:219.1 КБ
ID:5366604Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3317.jpg
Прегледи:1
Размер:220.5 КБ
ID:5366610Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка3318.jpg
Прегледи:1
Размер:159.3 КБ
ID:5366613
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X