Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Атопичен дерматит при дете...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Атопичен дерматит при дете...?

    Има ли някой който се е сблъсквал с такова заболяване?
    На 10месеца е малкият и има обриви от задната страна на колената и бузите. Докторите предписват "кортикостероиди" и има временно затишие. Като се спрат лекарствата отново се появяват.
    Някой ако знае някакъв илач (ако ще и от бабините лекарства), да драсне 2 реда.
    С порастването на детето изчезва ли това чудо?
    Sent from my Nokia s fenerche

  • #2
    От: Атопичен дерматит при дете...?

    Напоследък често срещано. За съжаление, обикновено се "лекува" с кортикостероиди. Те са изключително вредни и могат да нанесат поражения непоправими за цял живот на едно дете. Трябва да се използват само при екстремно крайни случаи, ако въобще мога да дефинирам такива. Докторите са разделени на две, едните са сигурни, че алтернатива няма, другите точно обратното. Имам причини да знам много за този проблем. Пиша проблем, защото атопичният дерматит, всъщност означава липса на яснота за диагноза т.е. преведено непознат дерматит. Може да има много причини за негово възникване, както и много начини за преодоляването му. Няма общи правила, трябва внимателно да подходите съобразно Вашето дете. Това означава, серия от тестове свързани с отхвърляне на храни като причинител, алергени приемани по въздушен път (например домашно животно) и т.н. Въобще изисква се сериозно внимание и много консултации и опити. Добре е да се ориентирате към кожен лекар който има опит в лечение и превенция без "лесните" кортикостероиди... Не увреждайте детето и не го лишавайте от бъдеще, може да е много трудно иначе, но работите за неговото бъдеще. С течение на времето, обикновено тези неща отзвучават, критични са 3-тата година, 7-мата, както и тинейджърският период.

    Всеки сам решава за своето дете, но моят личен съвет е в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ КОРТИКОСТЕРОИДИ!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Атопичен дерматит при дете...?

      Вид алергичен дерматит. Опитайте се за отстраните причинителя - прах за пране, вид тъкан, козметика, мляко, храна или дявол знае какво. Има голяма вероятност да самооздравее. Един възрастен професор предписваше строга диета, уви не става за кърмаче.
      Успех.
      P.S. Въпреки уважението, което изпитвам към автора на по-горния пост, мнението му по тази тематика не бива да се приема за абсолютно! Понякога кортикостероидите нямат алтернанатива и са животоспасяващи. Не спирайте лечението, базирано на форумни мнения от неспециалисти. Може да има кофти последици. И друго - дете на 10 мес трудно може да бъде тестувано. Потърсете алерголог.
      Последно редактирано от Savov; 03-04-12, 21:26.

      Коментар


      • #4
        От: Атопичен дерматит при дете...?

        Защо, Венци? Натрупват ли се ? Ако се използват еднократно, инцидентно, примерно по едно мазане два пъти годишно - опасно ли е ? (Извини ме, че нахлух в темата ти, Радо ! )

        Иначе това, което знам извън кортикостероидите, е премахване на алергени, включително от домашната среда и храната, къпане със солена (морска имам предвид) вода и до там Дъщеря ми има подобен проблем в лека форма. Като се появят петната спирам шоколада, портокалите и т.н. и отшумява. Имам приятелка, чието дете (кърмено 2 години) го има от бебе и е на приливи и отливи и нищо не помага, тръгне ли да се обрива.

        До колкото знам при по-голяма част от децата се израства..
        Последно редактирано от Vili4ka; 03-04-12, 21:44.
        Кръвна група 0+

        Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

        Коментар


        • #5
          От: Атопичен дерматит при дете...?

          Изпробвахме само веднъж за няколко дена. Видяхме че изчезнаха и спряхме. След като се появиха отново разбрахме че не е лекарството което ни трябва. След като прочетохме за негативите на кортикостероидите не сме ги давали повече.
          Благодаря!!!

          П.П. @vili4ka Нахлувайте спокойно в темата- ще е полезно за доста хора явно!!!
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #6
            От: Атопичен дерматит при дете...?

            Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
            Вид алергичен дерматит. Опитайте се за отстраните причинителя - прах за пране, вид тъкан, козметика, мляко, храна или дявол знае какво. Има голяма вероятност да самооздравее. Един възрастен професор предписваше строга диета, уви не става за кърмаче.
            Успех.
            P.S. Въпреки уважението, което изпитвам към автора на по-горния пост, мнението му по тази тематика не бива да се приема за абсолютно! Понякога кортикостероидите нямат алтернанатива и са животоспасяващи. Не спирайте лечението, базирано на форумни мнения от неспециалисти. Може да има кофти последици. И друго - дете на 10 мес трудно може да бъде тестувано. Потърсете алерголог.
            Не винаги има като причина външен алерген. Възможни са редица други причини, но лекцията ще е прекалено дълга. С други думи, атопичният дерматит, понякога може лесно да се преодолее, проверявайки редици тривиални възможности, друг път това не се отдава под никаква форма достъпна в момента на медицината.

            Колкото до изказването ми за кортикостероидите, то отбелязвам, че рядко правя крайни изказвания, но в случая много държа на него. Имам сериозна причина да съм запознат изключително дълбоко с проблемът. Без да звучи крайно, но няма изявен специалист в тази държава с който да не съм разговарял и консултирал. За съжаление, дори сред доайените в тази област има тотално взаимно отричане и липса на каквато и да е, обща позиция. Но понеже съм извървял достатъчно дълъг път, както и лично съм проследил развитието през годините на много случаи имам достатъчно основание да твърдя това което съм написал. При това, пред очите ми се разви случай, ясно дефиниран от човекът оглавяващ крилото предписващо кортикостероиди и твърдящ, че те нямат алтернатива и са животоспасяващи, а именно професор Цанков и завършил точно обратно.

            Няма как при атопичен дерматит, особено ако той не е някаква непозната драстична форма, кортикостероидите да са животоспасяващи, поради простата причина, че атопичният дерматит не е животозастрашаващ... Може би, д-р Савов има предвид сходните и близки по генезис заболявания, като астмата например, където нещата стоят по съвършено друг начин...

            Също така не препоръчвам на такова малко дете тестове за алергия с надраскване и т.н. въздействие, защото те могат да имат силен алергизиращ характер. Единствените вероятно приложими са вземане на кръв и изследването и. Правят го няколко лаборатории в София, за съжаление струва доста скъпо и възможните причинители се тестват на две групи, хранителни и въздушни...

            При Вашата симптоматика, по-скоро Ви препоръчвам след консултация с кадърен кожен лекар (нещо почти невъзможно за намиране) използване на безопасни козметики, също така и както Ви препоръча колежката по-горе евентуално къпане със морска вода, а можете да пробвате и баня със смрадлика, понякога помага много...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Атопичен дерматит при дете...?

              Краткотрайното локално приложение на КС не крие особени рискове и ползите обикновено са по-големи от потенциалните вреди. Както написах по-горе, на първо място трябва да се направи опит за отстраняване на алергена. Тъй като не смятам да продължаваме темата в посока "За и против КС" спирам до тук.
              Децата масово проявяват алергии, вероятно от заобикалящата ни химия. Слава Богу, с времето преминава.
              Поздрави и успех.

              Коментар


              • #8
                От: Атопичен дерматит при дете...?

                Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
                Защо, Венци? Натрупват ли се ? Ако се използват еднократно, инцидентно, примерно по едно мазане два пъти годишно - опасно ли е ? (Извини ме, че нахлух в темата ти, Радо ! )

                Иначе това, което знам извън кортикостероидите, е премахване на алергени, включително от домашната среда и храната, къпане със солена (морска имам предвид) вода и до там Дъщеря ми има подобен проблем в лека форма. Като се появят петната спирам шоколада, портокалите и т.н. и отшумява. Имам приятелка, чието дете (кърмено 2 години) го има от бебе и е на приливи и отливи и нищо не помага, тръгне ли да се обрива.

                До колкото знам при по-голяма част от децата се израства..
                Кортикостероидите не лекуват, те само "замазват" симптоматиката, т.е. потискат проявата и кожните проявления но под никаква форма не не лекуват проблемът, който в болшинството случаи е съвършено неясен. Но за сметка на това, дори мазани върху кожата, имат атрофиращо действие, но не това е основният проблем. Много по-голям е възможността им, за системно потискане дейността на жлези с вътрешна секреция, включително до пълната им атрофия, което вече е голям проблем. Нагледал съм се, на подобни случая, ти лично знаеш такъв, знаеш че по този начин излекуване няма, знаеш и че Баща и е един от водещите хирурзи в България, както и знаеш по този повод мнението му за кожните лекари и кортикостероидите в частност...

                Други възможни действия, освен това което по-горе писах са, масиран прием на пробиотици, понякога помагат и то с драстичен ефект. Вътрешен прием на различни масла, но за толкова малко дете тук си трябва много внимателна преценка от специалист, за да не се получи допълнителен алергизиращ ефект. За за деца на две годинки и нагоре, може спокойно и внимателно да се вкарват в менюто с постепенно нарастващи дози и голямо внимание разбира се...

                И да не забравя, при кърмените деца с този проблем, особено внимание следва да се обърне на храненето на майката... Има много причини, нейната храна да води до алергия... Даже понякога и употребявани от майката кремове, козметика и т.н.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: Атопичен дерматит при дете...?

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение

                  При Вашата симптоматика, по-скоро Ви препоръчвам след консултация с кадърен кожен лекар (нещо почти невъзможно за намиране) използване на безопасни козметики, също така и както Ви препоръча колежката по-горе евентуално къпане със морска вода, а можете да пробвате и баня със смрадлика, понякога помага много...
                  Подкрепям, сина ми имаше такъв проблем като беше на 20 дни приеха го в болница Токуда и за 3 дни го оправиха. После само диета без мляко само със специални кремчета Дерма Либор и мноого внимание с бабините деветини.

                  Опитайте се да намерите добър дерматолог, опитайте в токуда или по частните клиники - по евтино ще ви излезе в крайна сметка. Това не е безобидно заболяване, при сина ми беше изпуснато положението до толкова че кожата му се пукаше и кървеше.....

                  Стискам палци да се оправите!
                  Т5
                  Crossrunner

                  Коментар


                  • #10
                    От: Атопичен дерматит при дете...?

                    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                    Краткотрайното локално приложение на КС не крие особени рискове и ползите обикновено са по-големи от потенциалните вреди. Както написах по-горе, на първо място трябва да се направи опит за отстраняване на алергена. Тъй като не смятам да продължаваме темата в посока "За и против КС" спирам до тук.
                    Децата масово проявяват алергии, вероятно от заобикалящата ни химия. Слава Богу, с времето преминава.
                    Поздрави и успех.
                    Дори и рядкото но системно прилагане, довежда в повечето случаи до рецидивиране и запазване на проблемът за цял живот. За съжаление не винаги преминава. Една много сериозна причина да не премине с течение на възрастта е подтискането през това време с кортикостероиди... Аз лично до момента не съм видял нито една причина за тяхната употреба... освен удобство на родителите и типичното непознаване на проблемът от средният типичен кожен лекар... Нито една! Има достатъчно други козметични, както и системно прилагани добавки и лекарства които да помогнат. Кортикостероидите са сериозен фактор за рецидивиране и усложняване на атопичният дерматит, точно поради не лекуването му, а просто потискане на симтоматиката... Добрите кожни лекари знаят това...

                    Разбира се, всеки сам решава на кой лекар, колко и в какво да вярва, пиша това не с цел да убеждавам, а споделям знания натрупани с доста работа и не малко време... но не ангажирам никого с това...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      От: Атопичен дерматит при дете...?

                      И за да добавя нещо лесно за изпробване - и при двете щерки имахме проблем с всякакви видове памперси с картинки по тях. Зайчета-байчета - имаше ли цвят по памперса - диви обриви. Минахме на "обикновени" - нещата затихнаха.

                      Отделно жената се кълне в някакъв български крем който държи в хладилника, довечера ще видя как се казваше. Малка кръгла пластмасова кутийка, без етикет, с името на фирмата релефно на капачето.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: Атопичен дерматит при дете...?

                        Goblin, обривите на това детенце са по задната част на коленете и по бузите, може ли да е от памперси ? На твоите деца къде бяха ? Има значение, защото прекия дразнител засяга пряко, и след това типичните за алергии зони. А задната част на коленете сред тях ли е ? (питам сериозно, не споря и не се заяждам )
                        Кръвна група 0+

                        Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                        Коментар


                        • #13
                          От: Атопичен дерматит при дете...?

                          Да, внимателното наблюдение, отстраняване на възможни причините и особено внимателното пробване на доказано безопасни козметики, обикновено помага и то доста... В случая колкото и да е странно но четенето на форуми помага повече отколкото ученето в Медицинският факултет. Не заради друго, но този проблем е напълно непозната територия и в повечето случаи кожните лекари с нищо не могат да помогнат, защото просто нямат каквато и да е идея... Аз например, едни от най-добрите съвети намерих в един немски форум, прекрасно работят (съветите), с напълно безопасна козметика (удостоверено и проверено, отделно от мен и тук) постигнахме ефект който беше в пъти по-бърз от кортикостероидите, да не говорим за трайността му. Но разбира се, всичко това беше обсъдено с водещи кожни лекари и вече се прилага като практика от тях... Те по това и се познават добрите лекари, че никога не се плашат от това някой да им каже нещо което не знаят, макар и да са учили за това... Бъдещето на медицината въобще според мен, е персонализираното отношение и натрупването на големи бази от статистика, които да подпомогнат теорията и практиката до момента...

                          Спирам да пиша с един съвет, търсете винаги лекари и се доверявайте на тези които не се притесняват от това да кажат, че нещо не знаят, да търсят, четат, да се консултират и най-вече да не са забравили най-важното... Слушай внимателно пациента, той ще ти каже всичко...
                          Последно редактирано от Венцислав Петров; 03-04-12, 22:32.
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            От: Атопичен дерматит при дете...?

                            Не знам официалната медицинска статистика за атопичния дерматит, но ми се струва, че живеещите далеч от големия град, от лъскавите и цветни играчки и разнообразни лакомства, децата нямат такива проблеми. Природата, планината, слънцето и морето са най-добрия лекар.
                            Сина ми имаше доказани с няколко теста, вкл. и от д-р Мустаков, алергии към 12 групи алергени. Когато заживя по-далеч от центъра, и без много компютри, телевизори и техника наоколо, алергиите отшумяха.
                            Show must go on!
                            LZ1VES

                            Коментар


                            • #15
                              От: Атопичен дерматит при дете...?

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Да, внимателното наблюдение, отстраняване на възможни причините и особено внимателното пробване на доказано безопасни козметики, обикновено помага и то доста... В случая колкото и да е странно но четенето на форуми помага повече отколкото ученето в Медицинският факултет. Не заради друго, но този проблем е напълно непозната територия и в повечето случаи кожните лекари с нищо не могат да помогнат, защото просто нямат каквато и да е идея... Аз например, едни от най-добрите съвети намерих в един немски форум, прекрасно работят (съветите), с напълно безопасна козметика (удостоверено и проверено, отделно от мен и тук) постигнахме ефект който беше в пъти по-бърз от кортикостероидите, да не говорим за трайността му. Но разбира се, всичко това беше обсъдено с водещи кожни лекари и вече се прилага като практика от тях... Те по това и се познават добрите лекари, че никога не се плашат от това някой да им каже нещо което не знаят, макар и да са учили за това... Бъдещето на медицината въобще според мен, е персонализираното отношение и натрупването на големи бази от статистика, които да подпомогнат теорията и практиката до момента...

                              Спирам да пиша с един съвет, търсете винаги лекари и се доверявайте на тези които не се притесняват от това да кажат, че нещо не знаят, да търсят, четат, да се консултират и най-вече да не са забравили най-важното... Слушай внимателно пациента, той ще ти каже всичко...
                              Да събудя темата ако е удобно. Нашия е на 7 месеца почти, и му се обриват само бузките. Понякога повече понякога по-малко. Пробваме разни кремчета, сменяме млеката, а докторката каза че ще си го израсте. Та ако може да ми кажете каква козметика сте ползвали за да пробваме и нея, или да дадете някакъв линк макар че не знам немски се ще намеря някой да го преведе.
                              "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X