Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Атопичен дерматит при дете...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Атопичен дерматит при дете...?

    Дъщеря ми на горе-долу 6-7 месечна възраст направи атопичен дерматит по бузите и ръцете над лактите. След много обикаляне по доктори се оказа, че има алергия към белтъка на кравето мляко и производните му. Въпреки че я кърмех, аз като консумирах краве мляко, сирене и т.н. бебето се обриваше. Минах на биволско (бяхме станали като детектор на млеката менте), наблизо около нас има кози, взимах козе мляко и когато спрях да я кърмя на 10-11 месечна възраст минахме на хипоалергенни млека. Бяха ме предупредили, че с времето ще изчезне, били бебешки алергии. Така и стана. Към година-година и половина почнахме малки проби, с парче сирене, продукт със някакво съдържание на белтъци от краве мляко и сега на почти 8 години си консумира всичко детето и няма и спомен от дерматита.
    Ако човек чете подробно етикетите на стоките, се оказва че почти в голяма част от продуктите, дори в растителната суха сметана има белтъци от кравето мляко. Минахме на зеленчуци, алтернативни млека, пуешко, заешко, кашата от елда е много полезен заместител на млечните продукти.

    п.п. козметика не сме ползвали специална, просто като го няма дразнителя кожата се нормализира.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #17
      От: Атопичен дерматит при дете...?

      Моята дъщеря (на 6 месеца и малко) също има атопичен дерматит.
      Преди месец и малко се събужда една сутрин, клепачите й се бяха подули. Изследвахме кръв и урина, и кръвната картина показа алергия, но от какво - не е ясно. И към момента си е така, и не е ясно от какво. Жената я кърми + сухо мляко (кърмата не стига), а отскоро сме и на пюрета. Минахме на адаптирано мляко Lactana Bio HA.
      Та мисълта ми беше, че покрай тия ходения по доктори за алергията, няколко докторки казаха, че пъпчиците по бузките са атопичен дерматит и щяла да си го израсте, но жена ми да не яде ягоди, въобще такива мъхести работи, и забравих още какво.
      Като козметика - първо бяхме с козметика на Бюбхен, после минахме на A-Derma, като всяка вечер й измиваме лицето с тампонче и нещо като тоалетна вода (пък може и такова да е), пак на А-Дерма.
      Нямам време сега да прочета цялата тема, но ще намеря време, и хем ще разпитам и жена ми и ще пиша допълнително.

      Така или иначе, атопичния дерматит, казаха докторите е доста често срещано явление, особено при много малките деца.
      Hristo Draganov
      http://htftp.domainbg.com/HD/

      И аз искам България чиста ! ! !

      Коментар


      • #18
        От: Атопичен дерматит при дете...?

        Според моите наблюдения причинителя не е храната поне при нас. С каквото и мляко с каквито и пюрета да го храним вече 4-5 месеца си ги има обривите по бузите, кога повече възпалени кога по малко. Не знам да почна да изхвърлям неща от къщи ли, като килими, 7-8 китки на жената и т.н. Докторката си твърди че ще го израсте. След 3 седмици отиваме на море дано там се пооправи.
        "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

        Коментар


        • #19
          От: Атопичен дерматит при дете...?

          Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
          Според моите наблюдения причинителя не е храната поне при нас. С каквото и мляко с каквито и пюрета да го храним вече 4-5 месеца си ги има обривите по бузите, кога повече възпалени кога по малко. Не знам да почна да изхвърлям неща от къщи ли, като килими, 7-8 китки на жената и т.н. Докторката си твърди че ще го израсте. След 3 седмици отиваме на море дано там се пооправи.
          И при нас е така - сменяхме млека, дрехи, прахове за пране, козметики, и пак си е така. Понякога са по-ясно изразени пъпчиците по бузките, понякога почти ги няма. Както споменах, към момента ползваме козметика на A-Derma, като след къпане й почистваме лицето с дермална вода, пак на същата фирма (това е по препоръка на наш познат д-р дерматолог). Дори ми се струва, че откакто ползваме дермалната вода, сякаш понямаляха пъпките, но пак си ги има ...
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #20
            От: Атопичен дерматит при дете...?

            Синът ми е с атопичен дерматит, на 3 месеца се показаха първите обриви на бузките,сгъвките на колената, от ляво и дясно на устата и чат пат на гръбчето. Веднага отидохме на дерматолог и казаха атопичен дерматит почвайте тия и тия кортикостероиди и тн ... Да ама не .. жената не искаше и да чува за тези кремове и ходихме на още две места казаха строга диета + специални разтвори за ваничката. И така започната борбата. Както знаете атопичният дерматит си е чисто и просто непоносимост към белтък на кравето мляко. Което значи никакви млечни продукти направени от Краве мляко. Има още няколко храни, които също трябваше да се избягват. Риби, Ядки, Цитроси, шоколади, мед, подправки със силни миризми. Абе общо взето детето караше само на кърма. Жена ми реши, че ще го кърми колкото може повече и така до 1.5 години нашият малчуган беше на кърма. Започнахме да даваме детска кухня естествено диетична (вместо мляко се слага фризопеп). Решихме да го заведем пре един от известните алерголози Др. Мустаков-син .. отидохме и каза трябва да му се направят тестове кръвни. Оказа се че според това изследване е алергичен към много неща, които яде без да са избивали обривите. След този случай жената спря да чете и да ходим по лекари и си продължихме с диетата. Къпане с емулсия всяка вечер и козметика. Сега е на 2.3 годинки и си хапва много повече неща без да има и следа от обривите. Например овче сирене и кашкавал му се отразяват супер (на мен ми беше малко странно докато свикна с вкуса но се свиква ) Пие сокчета като другите деца а не само водица . Яде сладолед. А как плющи пиле с ориз просто ви е бедна фантазията Та обобщено това се израства но трябват диети и ограничения за детенцето и за вас щото иначе се дразни.
            Последно редактирано от duvi; 07-08-12, 18:55.
            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
            A POS
            0885600200
            За момента пасажер

            Коментар


            • #21
              От: Атопичен дерматит при дете...?

              И ние аха да тръгнем по пътя на кортикостероидите, след като пообиколихме разните му там светила в медицината.. Но жената се заинати, и почнахме лечение с хомеопатия. За няколко месеца всичко изчезна, все едно не е било, а си беше доста сериозно положението. Но малко хора са достатъчно упорити, за да издържат на хомеопатията - там лечението си изисква време, не е като антибиотика за 3 дни да се "оправя"... Всъщност за 4 години не си спомням дали някога сме давали антибиотик(може би веднъж само...)... каквото и да се случи - само хомеопатия. Аз бях доста скептичен в началото, но сега не мисля както тогава И все пак е важно да се попадне на добър лекар-хомеопат.
              Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

              Коментар


              • #22
                Re: Атопичен дерматит при дете...?

                Обикновенно обривите са свързани с алергии но не при всички деца, масовата практика е кортикостероиди, алтернативата е диета, като наблюдавате кое влияе зле на детето и го изгключвате (не е лошо тест за алергии), ако майката кърми и тя трабва да е на диета.
                Ники имаше обривчета по крачетата на нас адски много ни помогна Цинк на хранителна добавка (пием го за друго но му изчисти кожата за дни), баните със соли също много помагат както и добавянето на витамини от Б групата и масни киселини - има ги на добавки Омега 3-6-9.

                Коментар


                • #23
                  От: Атопичен дерматит при дете...?

                  Ние също минахме по този път,като беше бебе цялата се бе обринала,червена като раче.Доктора изписа някакви неща не помня вече какви ни ми се видяха опасни за бебето.Разрових се в нета и поръчах един крем,сапун и шампоан на фирмата А-ДЕРМА.След седмица всичко изчезна,вече е на 2,5г и няма проблеми.Ето една снимка на крема,само той остана.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01444.jpg
Прегледи:1
Размер:121.2 КБ
ID:5398338
                  HONDA DOMINATOR 650
                  ОРЕЛ ASTRA
                  РСПБЗН-Приморско

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Атопичен дерматит при дете...?

                    Продуктите на А-ДЕРМА са много хубави но не помагат на всички деца.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Re: Атопичен дерматит при дете...?

                      И аз такива наблюдения имам, различни продукти помагат на различни деца. Нашия беше 1 месец на море и сега му няма нищо. Още сме на ФризоХА, ама мисля да го почнем малко с обикновенно да видим дали пак ще се появят. Сега е на 8.5 месеца. Само дето тва море много го разглези, баба, дядо, внимание от всякъде и сега майка му като остана сама с него е ужас. Ама предполагам че ще си стане пак самостоятелен след 1-2 седмици.
                      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                      Коментар


                      • #26
                        От: Атопичен дерматит при дете...?

                        Мдам май за всяко дете е различно. При едни действа при други не. Но определено и на нас миналата година морето много добре ни подейства
                        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                        A POS
                        0885600200
                        За момента пасажер

                        Коментар


                        • #27
                          От: Атопичен дерматит при дете...?

                          И аз се подписвам с две ръце под продуктите на А-Дерма. От всички неефективни мазила, техните продукти са били най-малко неефективни с нашите деца и познатите им връстници.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #28
                            От: Re: Атопичен дерматит при дете...?

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Продуктите на А-ДЕРМА са много хубави но не помагат на всички деца.
                            Да,така е!Има много видове кожен дерматит,но нищо не пречи да се пробва.На нас ни излезе към 60лв тогава.
                            HONDA DOMINATOR 650
                            ОРЕЛ ASTRA
                            РСПБЗН-Приморско

                            Коментар


                            • #29
                              От: Атопичен дерматит при дете...?

                              Докато малкия го къпехме във ваничката сиреч до преди 5-6 месеца ползвахме само това. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:body_emulsion_butelka-200.jpg
Прегледи:1
Размер:17.4 КБ
ID:5398360
                              Което му се отрази чудесно. Кожата постоянно беше овлажнена и нямаше обриви. Сега като се къпем на душа ползваме това. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:abcderm_ato__cremelavante500ml_gd_03.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5398361
                              Но за мен най-много си помогна диетата.
                              Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                              A POS
                              0885600200
                              За момента пасажер

                              Коментар


                              • #30
                                От: Атопичен дерматит при дете...?

                                Здравейте, съвсем наскоро се сблъсках с този проблем за атопичния дерматит, но за съжаление не при дете
                                Дъщеря ми е на 21 год., като малка имаше този дерматит, но на 3 годинки изчезна и от тогава не се бяха появявяли никакви симптоми. За съжаление сега проблема се е отключил и нещтата са повече от страшни лекарите казаха, че се е отключило от стрес / студентка е втора година / изписват различни мазила и лекарства за локално приложение, докато се маже затихват проблемите като спре всичко избухва с нова сила. Наистина не знам какво да правим и къде да ходим!!! Ако може помогнете със съвет!
                                Как може да няма лечение??

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X