Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампа за къмпинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лампа за къмпинг

    Здравейте колеги,

    Разгледах няколко теми в този раздел, но не успях да намеря точно това, което търся. На кратко ми трябва опростена лампа, която да я вържа към акумулатора или запалката и да си свети. Пробвал съм едни китайски, който нито светиха нито издържаха 2 дена. Като вариант може да е някаква настолна (на маса) или ако е по-дълъг кабела, направо да я преметна през някое дърво или да я окача на нещо. Търси се такава, която да свети прилично. Разгледах някакви homade предложения от колегите, но нямам време да седна да си играя, пък и най-вероятно няма дами се получи

    Предварително благодаря.

  • #2
    От: Лампа за къмпинг

    Аз ползвам това

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:col_starterkit.gif
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5362040
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:444614.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5362041

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2010-5-19.jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5362042

    http://www.campingaz.com/p-23809-lum...r-c270-pz.aspx

    Икономична, не заема много място и свети като змей. С една бутилка от малките без ядове изкарвам 2 нощи. Чорапа си стои в стъклото, за което си има специална кутия. Вадиш, навиваш на бутилката, щтракаш червеното копче и отваряш дамаджаната.
    Последно редактирано от droba; 03-04-12, 14:06.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #3
      От: Лампа за къмпинг

      Аз пък ползвам такова, ама на 12В:



      Свети достатъчно, нося си винаги един акумулатор, за да не тормозя този на колата, а и за да не съм обвързана с нея в пространството. Сега обаче се замислям за някаква гяволия с диоди, очаквам идеи
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #4
        От: Лампа за къмпинг

        Я малко да прелистите - Пенчо беше написал за лампа от диодна лента. Свети силно, харчи малко, лека е и не грее

        Коментар


        • #5
          От: Лампа за къмпинг

          Те я: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=140409

          Коментар


          • #6
            От: Лампа за къмпинг

            Аз Пенчовата съм я видяла, това не пречи да очаквам идеЙ А и е хубаво и дизайнерски да се реши, водо и дуракоустойчивост, нали ще има да я търся из багажника
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #7
              От: Лампа за къмпинг

              Това с лентата го видях и ми допадна като вариант, но ще отделя по-късно време да видя, как да си го сглобя. Колкото за газовата лампа също ми се вижда оферта.

              @Liebherr4eto точно тази не изкара и ден.

              Мерси за отговорите, ако изскочи още нещо компактно (party)

              Коментар


              • #8
                От: Лампа за къмпинг

                Зависи колко голям акумулатор си приготвил...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Big_Lamp.jpg
Прегледи:1
Размер:24.5 КБ
ID:5362048
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #9
                  От: Лампа за къмпинг

                  Може да приготвя и повечко акумулатори, все ще намеря кой да ми ги навърже успоредно
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лампа за къмпинг

                    Хехе , или трябва да къмпингуваш на не повече от 20 метра от някой далекопровод , или направо си разпъвай в някой ВЕЦ .
                    С тази не само домата ще видиш , ами и на диня семките ще броиш без да я режеш , пилета и агнета ще печеш и т.н. ..
                    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                    WJ 4.7

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лампа за къмпинг

                      Намерих я в един сайт:

                      Въпроса е дали 80w ще стигнат. Целта ми е една маса да осветя, няколко литра бира и няколко килограма скара (party)
                      Последно редактирано от icerunner; 03-04-12, 16:06.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лампа за къмпинг

                        Първоначално публикуван от Kuncavia Преглед на мнение
                        Намерих я в един сайт:

                        Въпроса е дали 80w ще стигнат. Целта ми е една маса да осветя, няколко литра бира и няколко килограма скара (party)
                        Стигат. Ама се запаси с чорапчета, че по-трудно се намират.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лампа за къмпинг

                          Да споделя моето решение. Защото се борих с търсене на подходяща лампа и не намерих нищо което да ми хареса. А критериите бяха:

                          1) Да харчи малко и да е на батерии.
                          2) Да свети достатъчно и да свети константно без значение колко живот остава в батерията.
                          3) Да е удобна за закрепяне.
                          3) Да е евтина.

                          И накрая си спретнах една. Ярки диоди с меко бяла светлина (120 лумена на ват, общата мощност е около 2 вата). За захранване литиево йонни батерии (стандартни, в ибей ги има на цени по 2-3 долара парчето) с капацитет 4000mAh на 3.7 волта. Използвам 3 такива в пакет. Зареждането става за час. Стабилизация с low-drop регулатор докара постоянния светлинен поток. Загубите са ~10% когато батерията е пълна и спадат когато батерията се изтощи. Схема за следене разредеността на батерията (че тия батерии ако ги разредиш под 3 волта и направо ги убиваш). Пали се с копче на гърба (което не е превключващо, а подава моментен контакт) и свети докато захранването падне под 9.2 волта, при което се изключва сама.

                          Резултата - светлина повече от достатъчно. Все едно си закачил няколко ярки челника с разликата, че не е толкова насочена. До сега съм я ползвал малко и не е падала батерията за да кажа колко реално издържа, но трябва да прескочи 20 часа. Като цена на частите е под 40лв заедно с батериите (2 комплекта). Само закрепянето не съм го доизмислил и се подпира където падне. Ама няма да е особен проблем .

                          Ако някой има интерес към схемата ще се опитам да я издиря. Има един low-drop регулатор, едно TL431 + мосфет за следене на захранването и изключване при спад на напрежението.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лампа за къмпинг

                            Първоначално публикуван от Kuncavia Преглед на мнение
                            Здравейте колеги,


                            Разгледах няколко теми в този раздел, но не успях да намеря точно това, което търся. На кратко ми трябва опростена лампа, която да я вържа към акумулатора или запалката и да си свети. Пробвал съм едни китайски, който нито светиха нито издържаха 2 дена. Като вариант може да е някаква настолна (на маса) или ако е по-дълъг кабела, направо да я преметна през някое дърво или да я окача на нещо. Търси се такава, която да свети прилично. Разгледах някакви homade предложения от колегите, но нямам време да седна да си играя, пък и най-вероятно няма дами се получи

                            Предварително благодаря.
                            Здравей, вземи една фасонка от мигач да речем сложи и една 21-ин ватова крушка и един кабел колкото дълаг искаш(аз например ползвам от прахсмукачка щото е здрав и не се къса от многократно навиване) направо на акомолатора с две щипки и ще се изненадаш как свети и каква работа върши.
                            0898532785-КИКО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лампа за къмпинг

                              В последно време ползвам такава презареждаема лед лампа и съм супер доволен. Става за много неща. Добра сила на светене, много режими, удобна за използване.

                              http://www.olight.bg/avariynakmping-...aema-led-lampa

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dscn2034.jpg
Прегледи:3
Размер:37.7 КБ
ID:5568861
                              Material: Aluminium + PC cover;
                              Light transmission: ≥90%
                              Rated Power: 2.5W/3.5W
                              Charger:AC100V~240V

                              Input Voltage: AC100V~240V
                              Честота: 50/60Hz
                              Брой LED: 20/40pcs Epistar
                              Живот(часове): ≥40000H
                              Ъгъл на светене: 240°
                              Luminous Flux: 200±50Lm
                              Размери: 210mm (L)×Ф30mm
                              Гаранция: 2 години
                              Батерия: вградена презарeждаема литиево-йонна батерия

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X