Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

    Здравейте колеги, отскоро съм горд собственик на Витара 1.6 16v - 1998 г. По справка със Suzuku Worldwide Automotive разбрах, че я водят модел SE416, каквото и да означава това.. Не мога да намеря информация какъв точно тип двигател е, знам само че е с металните колектори, 97 коня.
    Та тъй като съм решил веднага да и сложа газ, питането ми е за помощ срещу съответното заплащане, разбира се, от човек, с когото да свалим оригиналният резервоар, да направим нов - по-малък, и до него да монтираме газовата бутилка.
    Също, може и да ме напътите към сервиз, но като цяло бюджета ми е доста ограничен, решил съм да слагам обикновена ГУ, а не ГИ.
    Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
    Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
    Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
    Продавам гуми 205х70х15!

  • #2
    От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

    Толкова коня е G16B
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

      Ааа, това ми е любимата тема! Вече 1 г. "ги ручам тия жабета"/с обикновена ГУ/ , и в събота отивам да ми монтират ГИ! По всеобщо мнение, G16B е отврат за обикновена ГУ, аз поне не намерих кой да я монтира правилно. В този смисъл, мястото на резервоара ти е последна грижа. Желая ти успех!
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

        Абсолютно правилно е - двигателя ми е G16B. След консултация с няколко човека, определено реших да я слагам в багажника, настрани отдясно.
        Така, следващият въпрос ми беше дали да е ГИ или обикновена, но след написаното от ДОК, май и аз решавам да е ГИ. Предлагат ми Фобос - 800 лв с монтажа, какво мислите по въпроса?
        Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
        Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
        Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
        Продавам гуми 205х70х15!

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

          Здравей колега!
          Първо - честито за витарката и със здраве да си я караш, добре изглежда. Моята е с абсолютно същия мотор, дълга база, но е по-стара година /направо си е баба/.
          Второ - за АГУ-то и аз имах същата дилема и се радвам изключително много, че послушах колегите и не сложих обикновена газ, а ГИ /друг е въпроса, че сложих Ланди Ренцо и струва 1340лв., по-евтиния им модел ГИ е 1200 - т.е. сам си прецени дали за 800лв. е добра цена/.
          Трето - невероятно, но факт - разход бензин 11-11.5, разход газ 10-11. Още немога да се нарадвам на факта, че джипката ми харчи газ колкото старото ми Пунто.
          Разбира се, на черен път и с двойното и ако включиш бавните, разходът ще хвръкне нагоре, но това би се случило с всеки друг автомобил - съвсемк нормално е.
          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

            Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
            Абсолютно правилно е - двигателя ми е G16B. След консултация с няколко човека, определено реших да я слагам в багажника, настрани отдясно.
            Така, следващият въпрос ми беше дали да е ГИ или обикновена, но след написаното от ДОК, май и аз решавам да е ГИ. Предлагат ми Фобос - 800 лв с монтажа, какво мислите по въпроса?

            Аз съм с фобос, и нямам оплаквания ,само им кажи да ти го настроят на 35 градуса да ти обръща на газ и зиме и лете
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

              Вече съм с монтирана газова- евтиният вариант на Фобос. Не усещам никаква разлика на бензин/газ, но като разход за момента ми идва 12/100. Ще навъртя едни 1000 км, и ще я донастроя, но за 27 лв. днес напълних бутилката
              Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
              Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
              Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
              Продавам гуми 205х70х15!

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                Колко ако не е тайна ти излезе този вариант ? Аз също съм с този мотор и с обекновенна газова и я имам от 6 месеца,за сега съм навъртял около 4000 км и единственният ми проблем беше в оборотите на празен ход,но след профилактика на изпарителя в момента е ок.Разхода и вървежа в момента ме устройват,но ако започне да ми прави проблеми и газта задържи цената си за момента може и да сложа една спринцовка
                YAMAHA RAPTOR 700R

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                  Първоначално публикуван от Петков(Sidekick) Преглед на мнение
                  Колко ако не е тайна ти излезе този вариант ? Аз също съм с този мотор и с обекновенна газова и я имам от 6 месеца,за сега съм навъртял около 4000 км и единственният ми проблем беше в оборотите на празен ход,но след профилактика на изпарителя в момента е ок.Разхода и вървежа в момента ме устройват,но ако започне да ми прави проблеми и газта задържи цената си за момента може и да сложа една спринцовка
                  Ако не е тайна, сподели колко е разхода.
                  Моята я купих с монтирана обикновена БРЦ и с 16 литра минавам 85 км. градско
                  Последно редактирано от robocop; 01-05-12, 18:08.
                  на сушата и град помага

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                    Първоначално публикуван от robocop Преглед на мнение
                    Ако не е тайна, сподели колко е разхода.
                    Моята я купих с монтирана обикновена БРЦ и с 16 литра минавам 85 км. градско
                    Така за моята газова мога да кажа само,че изпарителя е Landi Renzo с ел.клапан(незнам дали се изразявам правилно).След като я купих смених всички кабели,свещи,палец и дистрибуторна капачка и направих профилактика на изпарителя(смяна на мембрани),газовият клапан и накрая на водих на газ-анализатор.
                    Следваха тестове и искам да отбележа,че гумите са Кобри(225/75/15),при засичането на разхода съм взел предвид и грешката която може да се получи от по-големите гуми:
                    Градско ~ 15/100
                    Извън градско ~ 11/100
                    Засичанията са правени при положителни температури,зимата не исках да засичам да не си развалям кефа
                    YAMAHA RAPTOR 700R

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                      Абе хора какви са тия разходи на газ, аз с първото зареждане я засякох ~12/100, като доста я пържих отвреме на време, за да видя дали има разлика, а и имам 10на км на 4х4...И този ми разход е само градско в София.
                      Иначе за цената около 1000 лв. излиза, като пълначката ми е Ловато, а не стандартната.
                      Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                      Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                      Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                      Продавам гуми 205х70х15!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                        Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
                        Абе хора какви са тия разходи на газ, аз с първото зареждане я засякох ~12/100,
                        Ако мислиш,че разхода е голям не забравяй,че нашите газови са обикновенни и няма как да дават разход като газов инжексион
                        YAMAHA RAPTOR 700R

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                          Първоначално публикуван от jasonsmith Преглед на мнение
                          Абе хора какви са тия разходи на газ, аз с първото зареждане я засякох ~12/100, като доста я пържих отвреме на време, за да видя дали има разлика, а и имам 10на км на 4х4...И този ми разход е само градско в София.
                          Иначе за цената около 1000 лв. излиза, като пълначката ми е Ловато, а не стандартната.
                          Колега,сметни си разлика от 1-1.5литра разход и цената на двата вида ГУ,сложи и че на 50 литра газ зареждаш по 10 лева бензин и какво се получава?
                          Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                          Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                          "Mud Angels" Stara Zagora

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                            Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                            Ааа, това ми е любимата тема! Вече 1 г. "ги ручам тия жабета"/с обикновена ГУ/ , и в събота отивам да ми монтират ГИ! По всеобщо мнение, G16B е отврат за обикновена ГУ, аз поне не намерих кой да я монтира правилно. В този смисъл, мястото на резервоара ти е последна грижа. Желая ти успех!
                            Аз пък да ти кажа от 4 години си я карам с обикновена ГУ и само веднъж ми прави проблеми с оборотите и смених целия изпарител и всичко си е ОК.
                            Зимата сега с момента разхода ми е 12 в града(като казвам 100% градско) и 10 извънградско с гуми 31"
                            Витара 1.6 16V G16B мотор!
                            Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                            Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                            "Mud Angels" Stara Zagora

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за монтаж на газова уредба Витара 1.6 16v

                              Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                              Колега,сметни си разлика от 1-1.5литра разход и цената на двата вида ГУ,сложи и че на 50 литра газ зареждаш по 10 лева бензин и какво се получава?
                              Е обикновената газова е към 600 лв. с всичките кихалки и истории, и се предполага, че и при нея всяко палене трябва да е на бензин.
                              Не искам да споря, но според мен нормалният разход на този двг е около 11-12, за краткото време, което я карах на бензин, ми даде разход 9/100 градско.
                              Не съм искал да обидя никого, просто ми се струва че 14/100 е доста висок разход.
                              Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                              Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                              Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                              Продавам гуми 205х70х15!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X