Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питанка за ауспух на 4т ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питанка за ауспух на 4т ендуро

    Здрвейте колеги,

    Може ли да ми кажете как са си оправя смотаните нитове на задното гърне на Ямахата.
    Вече два пъти сменям 2 бр. нитове, като вторият път сложих една идея по големи, и след 2-3 карания пак същите са се разбили.

    Задските не са мръднали.

    Какви нитове да сложа или има някактв чалъм???, докато дупките не са станали огромни, и да трябва да ги заварявам.

    Благодаря.

  • #2
    От: Питанка за ауспух на 4т ендуро

    Предполагам ти слагаш алуминиеви?Ако е така пробвай със стоманени или от неръждаема стомана.

    Коментар


    • #3
      От: Питанка за ауспух на 4т ендуро

      А ватата как ти е ?

      Коментар


      • #4
        От: Питанка за ауспух на 4т ендуро

        Пешо ти ме уби. Питай ме някое друго въпросче.

        Сега сериозно.
        За ватата, честно казано, нямам идея как е. Не съм го отварял.
        Гърнето на звук поне го докарва, не дрънка като консерва. Има само 2 нита в средата, които изпускат и почват да дрънкат и много ме дразни това.

        Гърнето е FMF като това, и се вижда проблемния нит в средата. Другият е на същото място от другата страна.

        Коментар


        • #5
          От: Питанка за ауспух на 4т ендуро

          Когато липсва голяма част от ватата(издухана) , нитовете се разбиват много бързо. Говоря за задните нитове (на изхода) .

          Коментар


          • #6
            От: Питанка за ауспух на 4т ендуро

            Задните са здрави, само средните 2 правят номера.
            Явно ще трябва да го разнитя целия, и да видя какво става вътре. Тъкмо ще сменя и ватата.

            Коментар


            • #7
              От: Питанка за ауспух на 4т ендуро

              И като го затваряте сложете топлоустойчив силикон. Той залепва двете части и не позволява вибрации, които режат нитовете. Раздрънка ли се нита, до срязването му е въпрос на часове.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Питанка за ауспух на 4т ендуро

                Ще сложа обезателно. В неделя ако остане време ще го разкостя :-), само нитове ще трябва да мина да взема.
                Ще пиша като го направя.

                Коментар


                • #9
                  От: Питанка за ауспух на 4т ендуро

                  Първоначално публикуван от hafte Преглед на мнение
                  Ще сложа обезателно. В неделя ако остане време ще го разкостя :-), само нитове ще трябва да мина да взема.

                  Ще пиша като го направя.
                  И снимки.

                  Ако отворите са се разширили се слагат по-дебели нитове, за да уплътнят.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питанка за ауспух на 4т ендуро

                    За тези проблемните, вече сложих по-големи. Тоест сложих най-големите, които стават за стандартна ръчна нитачка (по спомен - 6,2 мм).
                    Като го разглобя ще го мисля, и като видя какво държат средните 2 нита. Нямам идея кой и какво е правил, ако е правил по гърнето.
                    Най много да ги намажа с течен метал или някаква друга гадост от вътре да не мърдат повече.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X