Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

    Здравейте колеги!
    Възползвах се от препоръката на колегата ivied и реших да отворя тази тема. Мисля,че няма такава или поне аз не открих. Идеята е да споделим опит предимно от АТ гумите - зима/лято , сухо/мокро , шум, марки и т.н. Да започна аз - машината е къса Витара 1.6 , гумите - Bridgestone Dueler A/T REVO 2 225-65-15 - почти 3 години. Шум - поносими, сухо - мокро през лятото добре се държат и приличен спирачен път. Зимата - хммм, има какво да се желае, особено по утъпкан,леко заледен сняг. На дълбок,пресен - що-годе биват. На мазна кал - амиии... АТ! На мокра трева - първо трябва да се изстърже добре.На макадам - без проблеми - няма цепнати блокчета на протектора. Износване - учудващо, но за сега добре се държат (около 20000 км. он-офроуд 50%).

    И сега един въпрос - има ли някой впечатления от Cooper Discoverer AT3? Смятам да ги сложа на късо Паджеро4 - 265/65/18 (в сайта на бггуми на снимката са Cooper Discoverer ST Maxx, а не АТ3 - поне до момента)
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

  • #2
    От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

    Аз съм със БФГ АТ четвърта година целогодишно. 80/20 шосе/офф. Без забележки за близо 40000км. Като грайфер не са различими от нови. До скоро мустаци седяха.

    Коментар


    • #3
      От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Аз съм със БФГ АТ четвърта година целогодишно. 80/20 шосе/офф. Без забележки за близо 40000км. Като грайфер не са различими от нови. До скоро мустаци седяха.
      За БФГ и аз мога да кажа само хубави неща. Карал съм ги на два пъти в сняг до колене, оправят се отлично. На лед не ги бива, но то коя гума я бива на лед. В кал също си имат кусури, но при внимателно каране се оправят, за няколко години само веднъж успях да затъна в една биволска локва. За камъняк и сухо са отлични. На асвалт съща са добри. Ако сега пак избирам, пак бих взел тях. За Купъра, но калния вариант от приятел съм чувал само хубави неща - мека и не много шумна гума. За АТ обаче не знам, някой дето екарал трябва да каже.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

        Аз карах 2 години с Pirelli ATR 265/70/R16. Първият месец, месец и половина бяха много добре на асвалта, държаха се стабилно но след това изведнъж спирачният път се увеличи. На кал са чисти асвалтови гуми. Зимно време също не са добри. В общи линии пълно разочерование. Плюсовете бяха в това, че имах малко по-нисък разход с около 0.5/100 и бяха тихички.

        В момента съм с GoodYear Wrangler DuraTrac 265/75/R16, изпробвах ги на дълъг път, асвалт, мокро, сняг и лед. Според мен тази гума в никакъв случай не е кална и е от класа на AT гумите. Лошите неща са, че за хората с тихи двигатели, на магистралата може и да си чуят гумите и определено се износват по-бързо от BFG.
        В кал се почиства почти толкова добре колкото и MUD, има странични ламели които доста помагат за излизането от коловози. А централния грайфер помага за по-добра стабилност на асвалта.

        На мокър или заледен път определено няма нищо общо със зимна гума, но е добър компромис.

        В дълбок или отъпкан сняг се движи доста добре.

        Единственото място където съм имал проблеми е есенно мокро време с малко хлъзгава кал, листа, и под тях камъни... но това незнам каква гума може да го катери на баир.
        One Planet, One Internet!
        We Are All Connected!

        Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

        Коментар


        • #5
          От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

          От няколко години съм с БФГ, 60 000 км пробег, хубави гуми, здрави, тихи. Нямам опит с други Ол Терейн. Трудно се балансират, започнаха да изпускат въздух наскоро странно е че всички еднакво и с много, за 4 седмици падат с 1 атм. Аз ги карам на 1,8 - 2 за асвалт, и 1,5 за поляните.
          Т5
          Crossrunner

          Коментар


          • #6
            От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

            А аз май ще сменя идеята за купър дискаверер - последно,което научих,че този размер 265/65/18 май го няма в България. Абе и аз се обърках вече - в сайта на бггуми ги има,ама снимката е друга, пък в един голям център за гуми ми казаха,че този размер го няма в Европа... Промених за сега марката с Тойо опен кънтри АТ - още малко проучване и ще ги поръчвам май!
            Haji, много им спада налягането! Дали не е от борда на джантата? Аз имах преди време такъв проблем и след хубаво чистене на борда от разни мръсотийки всичко се оправи.
            Б. Бонев
            0осем88две6шест71три

            Коментар


            • #7
              От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

              Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
              , започнаха да изпускат въздух наскоро странно е че всички еднакво и с много, за 4 седмици падат с 1 атм. Аз ги карам на 1,8 - 2 за асвалт, и 1,5 за поляните.
              Странно! Аз не съм ги помпил поне две години. Случайно да сте боядисвали джантите, без да махате винтилите?

              Коментар


              • #8
                От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

                Някой може ли да ми каже колко мм. е грайфера на нови гуми БФГ АТ ? Ако има значение размера е 235/75/15
                GSM 0877 08 99 19
                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                Коментар


                • #9
                  От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

                  След малко ще ти кажа
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • #10
                    От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

                    Не ме домързя да изляза навън,и до мазето.Нови-12.5мм
                    карани четири год и половина -целогодишно ,изминати 65000 км -9,5мм
                    Това е за BFG AT
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • #11
                      От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

                      Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                      Не ме домързя да изляза навън,и до мазето.Нови-12.5мм
                      карани четири год и половина -целогодишно ,изминати 65000 км -9,5мм
                      Това е за BFG AT
                      Много благодаря.
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • #12
                        От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

                        Айде малко да поразмърдам темата.

                        И пред мен стои въпроса какво АТ ?
                        Нямам никакъв личен опит, и се притеснявам от неправилният избор.
                        Ще се ходи по баири, но ще има и асфалтови преходи, а и жипката ще се ползва и като голямо комби понякога.
                        Знам, че няма пълно щастие, и това направо ме съсипва !

                        Някой да има лични впечатления от Cooper Discoverer AT3, щото ми стоят много onroad,
                        или поне да сподели къде могат да се видят и пипнат ?
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 01-03-14, 11:39.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

                          Колега мога да ти кажа цена, ако ми кажеш размера но нямам в наличност да ти пратя една да я погледнеш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

                            Интересува ме 31х10.5-15, щото нагоре май нямаше,
                            а и ще ти бъда благодарен ако ми дадеш координатите на някой от София, на който си му продал АТ3, за да ги видя "на живо".
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: АТ гуми - опит,препоръки,впечатления

                              Като сме поразмърдали темата , да споделя и аз отново нещо. Първо - от началото на тази тема доста вода изтече , та смених Витарата с П2. Това беше сравнително скоро и затова впечатленията ми от новите гуми , които му сложих не са твърде много все още. Гумите са Гудиър Вранглер Дуратрак. Ето ги : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4354.jpg
Прегледи:3
Размер:75.6 КБ
ID:5570411 . Оказа се , че съм доволен от избора!. Първия тест беше на пресен , неутъпкан сняг и се държаха доста добре. На утъпкан сняг в сравнение с Бриджстоун и Тойо опен кънтри (и двете АТ) се справят може би малко по-добре , но имам предвид , че Бриджстоун карах на Витара , а тя е определено по-лека от Паджерото. Скоро пробвах Дуратрака по калчица , локви и страничен наклон с мокра тревица ( не голям , че не знаех как ще се справят ) се справиха учудващо добре ( за съжаление нямам снимки , че бях сам). С една дума за Дуратрак на Гудиър за сега мога да споделя само добри неща , като се има предвид , че се смята за АТ гума , макар и с по-агресивна шарка. И да - размера е 31/10.5- 15.
                              Б. Бонев
                              0осем88две6шест71три

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X