Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vitara - общо инфо бъдещ собственик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Vitara - общо инфо бъдещ собственик

    Здравейте,

    Четох различни теми за Vitara - да не кажа всички тук
    Твърдо съм решил да взема една дълга база бензинка. До този момент съм се занимавал с автомобилен спорт, но в частност драг рейсинг и дрифт....вече станах малко стар за тези неща, а отдавна се катеря по планините но пешком Сега реших, че е дошъл момента да си взема една издръжлива и непретенциозна джипка с която да си обикалям по леки маршрутчета извън пътя Предварително се извинявам ако има неподреденост в мислите ми на моменти, но се сещам за въпроси и ги вписвам после.
    Та по същество - Дилемите:
    да взема вече подготвена джипка (под "подготвена" разбираме - лифт (50-60мм) на окачване +бодилифт от същата степен, кални гуми, тръбни брони....ииии газ/метан )
    или да взема "чиста" която сам да си подготвя (ако тези семпли промени изобщо влизат в класа подготовка)

    Четох доста за проблемите - един от които е ръждата. Предвид това, че става дума за джипка на отделна рама, корозията по шасито разбирам, че не е фрапиращ проблем и след покупката с верният другар Електроженчо ще се отстрани + ще си грундирам цялото купе отдолу. Но с каква цел питам - намирам разни вече газифицирани дълги бази (включително една с лифт) с цени около 3000лв, но са с "ръждица" до толкова, че липсват парчета от калници, пространство под задна врата и т.н. Хубаво ще я взема и закърпя, но веднъж с такъв стадий на гниене, не са ли потенциални мътъвци?
    За видимте части по каросерията лесно се откриват ръждите, но по-важното - по рамата? кои места гният най-много?
    Прочетох, че често се преправят дълги бази за хард офроуд, от което би следвало, че са по-подходящи? На други места, че та, че късата е много по-добра...в кое е истината?

    Относно газта или метана - двигателя знам, че не е капризен и много деяни на газ, но с метана как е положението? Някой карал ли е метанджийка?

    Няма да ви заливам от сега с много искане за иформация, затова спирам :-) Благодаря предварително за мненията по темата.

    И един спомагателен въпрос - от леки коли (в частност турбинирани спортни на задно хихи) смея да твърдя че разбирам много...но извън пътя 4х4 с блокажи и т.н. съм като блондинка пред спукана гума. Дали има човек, фен и разбирач на Витарите който единодушно можете да ми предложите и който разбира се срещу съответното заплащане би прегледал избраните екземпляри с мен?
    ....!

  • #2
    От: Vitara - общо инфо бъдещ собственик

    Привет от Дупница.
    Темата започната от колегата, е от началото на месеца и нещо няма раздвижване или от учтивост, поне един отговор,та да отсрамя поне софиянци/все пак Божурище е в техният район/.Колега, след като по твои/Четох различни теми за Vitara - да не кажа всички тук/ думи си запознат с най-общото тук, то за мен/нас/ не остава нищо друго освен да ти пожелая/ме/ успех и късмет в начинанието.Каквито и да ти отговоря/ме/по зададените от теб въпроси ще е без значение при избора ти.Нали знаеш лафа:Който плаща-той поръчва музиката.А относно последното изречение в поста ти- виж преосмисли нещата и задай въпроса си в подходящ вид.Може би затова и няма активност в темата.Все пак успех и ако сред избраните от теб екземпляри има такива и в Дупница-ще се радвам да ти помогна с каквото мога.

    Коментар


    • #3
      От: Vitara - общо инфо бъдещ собственик

      Здравей колега, благодаря ти за активността и "отсрамващият" отговор Вече съм се ориентирал и търся обстойно, чакайки подходящият джип. В крайна сметка дебна и за чисти и за частично подготвени меки късаци с цена до 3000лв. Дори като каза Дупница...в неделя съм планирал да видя този екземпляр, който поне не снимки и според собственика изглежда добре http://www.cars.bg/u657817
      П.П. - нещо във форума обаче не ми стана ясно. Чета от край време различни теми повече от интерес и осведомяване, сега почнах да пиша и малко се изненадах - пуснах си преди малко тема в Купува, за да видя дали и от тук няма да изскочи нещо...но незнайно защо беше изтрита без каквито и да е пояснения. Същото е и с Л.С.-тата, уж не се толерира спама в теми, а защо има ограничение от 1лс?!?!

      Иначе за мен това е форума с най-много полезна самоучителна информация и с Витарата мисля да споделя и своите знания тук, както и да копирам и заснема във видео туториали вече направени идеи.

      Поздрави
      ....!

      Коментар


      • #4
        От: Vitara - общо инфо бъдещ собственик

        Здравей колега, при закупуване на Витара гледай шасито да не е изгнило отзад при захващатето на задния мост, защото имат навика да гният там. Аз лично съм имал проблем с спукан блок на моята 1,6 8 клапана. Проври дали всичко и работи - бързи, бавни, хъбовете отпред, а за човек от София търси Иван Попов.Това мога да те посъветвам и успех с покупката.

        Коментар


        • #5
          От: Vitara - общо инфо бъдещ собственик

          За да няма ръжди-търси италианка. Ма там е рисково общото състояние на колата, та внимавай за други проблеми. Които не са кой знае колко по-различни от обичайните за лека кола. Специфичното е 4х4 задвижването. Вклшчваш на 4H, и навиваш пълен ляв, десен, рязко потегляне с навит волан, и слушане за щракане на карета. Като при това хъбовете трябва да са включени, иначе нищо не правиш. Ако са автоматични-предварително изминаваш 1-2 метра с включен лост на 4Н, и чак тогава правиш пробите. При ръчни хъбове-слагаш и двата на "LOCK", и тогава пробваш. Двигател, кутия, спирачки, токове са си като на всяка кола, няма какво да се обяснява на човек който е на "ти" с колите.

          Успех.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Vitara - общо инфо бъдещ собственик

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Вклшчваш на 4H, и навиваш пълен ляв, десен, рязко потегляне с навит волан, и слушане за щракане на карета. Като при това хъбовете трябва да са включени, иначе нищо не правиш.
            Извинявам се за тъпият въпрос, но какво означава това, че щракат карета при рязко потегляне на 4х4?
            Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
            Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
            Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
            Продавам гуми 205х70х15!

            Коментар


            • #7
              От: Vitara - общо инфо бъдещ собственик

              Означава,че каретата са разбити, но тъй като Витарата е с задно предаване трябва да се включи предното за да се натоварят хубаво.

              Коментар


              • #8
                От: Vitara - общо инфо бъдещ собственик

                мерси много за коректните отговори. В крайна сметка ще гледам един Х90 демек пак Витара Жалкото е, че не е в София...иначе при всички случаи отиваше при Иван Попов. Но ще разчитам май на своите познания...и евентуално ак осе намери човек от форума от Плевен или някой на който му се ходи утре с мен. Пуснал съм тема, пък да стискам палци
                ....!

                Коментар


                • #9
                  От: Vitara - общо инфо бъдещ собственик

                  Успех и късмет с избора. Тук се продава една хубава и подготвена Х90, ама си струва пари.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Vitara - общо инфо бъдещ собственик

                    Първоначално публикуван от stkiid Преглед на мнение
                    Успех и късмет с избора. Тук се продава една хубава и подготвена Х90, ама си струва пари.
                    Видях я...нaистинa е хубaвa.....но ми се ще нa по-късен етaп сaм дa копирaм сетъпa й.....пък aко е рекъл Господ и дa го нaдгрaдя с пърформънс :-)
                    ....!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Vitara - общо инфо бъдещ собственик

                      Привет на всички следящи темата.
                      Ииии колегата, който я започна, малко да я "освежи".Има ли развитие, или не през тези 3-4 месеца?.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X