Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ISUZU RODEO 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ISUZU RODEO 3.2 V6

    Здравейте Колеги,

    Днес след доста време търсене си взех джипка. Едно Исузу Родео 3.2 6 цилиндъра. Ламя горянка!
    По-скоро то ме намери, защото ми се наби обявата на челото и чак не можах да я махна
    Отидох, видях, направих тест драйв и ... ми хареса адски. Знам, че всеки автомобил си има предимства недостатъци и тн..., но за мен е важно и първото впечатление.
    А и жена ми го хареса на външен вид, което ми е критерий, защото малко коли й допадат
    За тези, които имат опит с тези машини дайте акъл като ида в сервиз да я прегледат какво да поискам да погледнат по-обстойно и на какво да наблегнат.
    Ще сменя накладки, въздушен филтър и масло засега, но междувременно искам да им кажа да погледнат, ако имате опит дайте насоки къде прави проблеми този модел.

    Благодаря на всички.
    А ето го и него!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Isuzu1.jpeg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5967969Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Isuzu2.jpeg
Прегледи:1
Размер:73.6 КБ
ID:5967970Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Isuzu3.jpeg
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5967971
    Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

  • #2
    От: ISUZU RODEO 3.2 V6

    Здрасти, много приятна джипка е. Прегледай Опел подфорума писано е много щото е 1:1 с твоето Исузу. Като отидеш в сервиз ги накарай да ти сменят маслото в мостовете с такова за LSD смени си и маслото на автомата с декстрон 3, нека ти прегледат и соленоидите, че повечето стари джипки с тая кутия имат по някой за смяна, задължително и филтър и гарнитурка се сменя.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: ISUZU RODEO 3.2 V6

      Благодаря колега!
      Днес ще ходя да го прехвърлям, че да му пусна застраховката и да си го карам спокойно
      Всичко, което си ми написал ще си го запиша, защото малко съм шофьор дето налива и кара
      Затова и това, което си ми писал ми е малко абстрактно, но като го кажа в сервиза би трябвало да им проговори повече отколкото на мен
      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

      Коментар


      • #4
        От: ISUZU RODEO 3.2 V6

        това ще да е подобно на чудото от подписа ми - аз понатрупах вече впечатления от обслужванията. ако ти трябват конкретни подробности - питай!

        п.п. маслото за автомата е по-скоро дексрон 3 (Dexron 3), а не декстрон!
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: ISUZU RODEO 3.2 V6

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          т
          п.п. маслото за автомата е по-скоро дексрон 3 (Dexron 3), а не декстрон!
          Ся за едно "Т" ли си?
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: ISUZU RODEO 3.2 V6

            абсолютно не съм за 1 Т, ама колегата си пише, че всичко му е малко абстрактно, та да не стане грешка ...

            п.п. вече имам и опит с газова на въпросната машина... за съжаление негативен. за сега......
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: ISUZU RODEO 3.2 V6

              Честито! С пожелание много да те радва!
              Щом и съпружеското тяло го е харесала, значи нещата са добре . Както fanatic ти е споменал, четеш тук и в подфорума на опел, особено тези теми за взаимнозамняемите части /например имаше една тема за маншоните -от какви други автомобили стават - ще ти е от полза, като разбереш цената /

              Коментар


              • #8
                От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                Честито, много да те радва Исузуто
                Еди съвет: Прегледай в ибей китовете за допълнителен маслен радиатор за автоматика, като за теб ще е задължително да е с термостат в предвид зимата в Канада.

                skandi66: Няма нужда да гледа за взаимозаменяеми части, от подписа се разбира, че е на континента с най-евтини части за тези коли... ( блазе му )
                LZ1RED

                Коментар


                • #9
                  От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                  skandi66: Няма нужда да гледа за взаимозаменяеми части, от подписа се разбира, че е на континента с най-евтини части за тези коли... ( блазе му ) [/QUOTE]

                  redair, докато пишех в този пост, пуснах на колегата и едно ЛС с линк, а в един от разделите там има доста подробно описано за охладитела на АСК, известно ми е за него, давал съм го и на друг колега тук във форума, предполагам ще се сетиш от къде е информацията .

                  Коментар


                  • #10
                    От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                    Да ти е честита колега , добър избор си направил много да те радва , да те запитам малко извън темата, гледам че си без преден номер и други съм виждал, та предния номер пожелателен ли е или задължителен
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #11
                      От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                      Да ти е честита колега , добър избор си направил много да те радва , да те запитам малко извън темата, гледам че си без преден номер и други съм виждал, та предния номер пожелателен ли е или задължителен
                      Колега първо да благодаря за честитката! Дай боже дето се казва всичко да е наред и да са много безаварийни километри! Това на снимката на аватара ти Родео ли е?
                      Относно номерата - в различните провинции правилата са различни. В Квебек предния номер липсва - има само заден. Отред може да си сложиш плака с логото на Офроуд форума примерно! В Онтарио обаче и преден и заден номер са задължителни както и в повечето провинции мисля! Доколкото знам и в Щатите има места, където само задния номер е задължителен!
                      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                      Коментар


                      • #12
                        От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                        Колеги не знам дали ще съм полезен, но това е едно от местата от където си поръчвам евтини части:

                        http://www.partsgeek.com

                        Доставката им е бърза и евтина, но не съм запознат дали извън този континента изпращат, но който се интересува може да погледне!
                        Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                        Коментар


                        • #13
                          От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                          Искам да благодаря на всички за пожеланията, а и на тези, които дават съвети - наистина съм само шофьор и в общи линии гледам наоколо да има някой, който да разбира, че иначе не е приятно. Да речеш, че не съм се опитвал - правил съм опити, но май ми се отдава да си проверя маслото, да си заредя бензин и да си сложа течност за чистачките. Звучи малко безотговорно, но предпочитам да си платя отколкото да направя някоя поразия дето след това може да няма оправия...
                          Така, че продължавайте със съветите, защото като отида в сервиза е добре да знам какво да си поискам.

                          Поздрави!
                          Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                          Коментар


                          • #14
                            От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                            опаа - това па сега с допълнителния маслен радиатор какво е? нали маслото преминава през водния...? работната температура на автоматика не е ли като на двигателя? колко е границата, над която не трябва да се преминава?
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #15
                              От: ISUZU RODEO 3.2 V6

                              redair е специалиста той ще ти даде детайли, аз мога да ти кажа, че тая серпентина във водния не е достатъчна. С допълнителния радиатор си увеличаваш в пъти живота на АСК.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X