Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избора на моторен трион /резачка/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    Ш' мъ извиняваш, мъ 36-цата е по-лека спрямо мощността си (специфична мощност за единица тегло) от 260-ката, шъ я мъкна, ти само ми я дай.
    Прав си напълно.
    Ако знаеш само колко народ си накупиха 29-ки и си мислят че режат като 36-ци!

    Коментар


    • #62
      От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

      За 29-ка мога да кажа, че изобщо не ми допадна, използвах преди време такава за домашни нужди, усещат се страшно много вибраци в ръцете и мощноста й ми се струва недостатъчна.
      За 38 мога да кажа само хубави неща въпреки теглото.
      Преди време си взех хускварна 365, много по-малки вибраци и мощност на 38, засега съм доволен от нея.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #63
        От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
        За 38 мога да кажа само хубави неща въпреки теглото.
        Това е най якия ветеран на марката!!!Тези машини при комунизма и до ден днешен са работили като луди!

        Коментар


        • #64
          От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
          Ако ти стоварят на есен един камион дърва,десетина кубика и, да ги подкараш с тая "китайка",до края ако не спираш и смятай че е свършила.
          Абе хора,не разбрахте ли че,няма луканка за два лева!!!
          Ти с Моторната Резачка, ли ги режеш тези 10 кубика??То няма смисъл, изобщо, да се захващa човек да реже 10 кубика с Резачка(с ДВГ)...Не казвам, че не може, ама хем по-бавно, хем повече работа...... Виж да ги отсечеш от гората, става, ама да ги режеш на "тапанченца", някак не върви..
          Много работа+повече пари за бензин, масло, губи се и "повече" от дървото, под формата на трици, широчината на среза има разлика от Моторната резачка и Резачката за дърва с Диск.Разликата може да не е фрапираща/не съм я мерил /, но си я има..
          Рязал съм "саче"/Борово/, ремарке от Трактор, с Хускварната, ами реанимирах 2 дена, след като го срязахме...
          Една обикновенна Ел.Резачка, много по-бързо и по-евтино
          Нали затова е направена с ДВГ...
          Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 03-05-12, 22:04.
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #65
            Re: От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
            Ти с Моторната Резачка, ли ги режеш тези 10 кубика??То няма смисъл, изобщо, да се захващa човек да реже 10 кубика с Резачка(с ДВГ)...Не казвам, че не може, ама хем по-бавно, хем повече работа...... Виж да ги отсечеш от гората, става, ама да ги режеш на "тапанченца", някак не върви..
            Много работа+повече пари за бензин, масло, губи се и "повече" от дървото, под формата на трици, широчината на среза има разлика от Моторната резачка и Резачката за дърва с Диск.Разликата може да не е фрапираща/не съм я мерил /, но си я има..
            Рязал съм "саче"/Борово/, ремарке от Трактор, с Хускварната, ами реанимирах 2 дена, след като го срязахме...
            Една обикновенна Ел.Резачка, много по-бързо и по-евтино
            Нали затова е направена с ДВГ...
            Е тва пък при нас изобщо не важи, Всяка година дървата за огрев си се режат точно на трупчета по 24-5 санта примерно (ка'т за у печката) и точно с моторната резачка. Да ти дам някое меше 60 санта диаметър и 1 и 30 дълго пък ти го вдигай да го режеш на циркуляра...

            Коментар


            • #66
              От: Re: От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

              Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
              Е тва пък при нас изобщо не важи, Всяка година дървата за огрев си се режат точно на трупчета по 24-5 санта примерно (ка'т за у печката) и точно с моторната резачка. Да ти дам някое меше 60 санта диаметър и 1 и 30 дълго пък ти го вдигай да го режеш на циркуляра...
              Не всички дървета, трябва да се режат с Резачката, ясно е.....
              То е ясно, че няма да режеш трупи, то 60 санта диаметър, си е направо труп(това е направо грехота, да се напраска за дърва, виж ако е Бука, с дупка, да, става), такива Камазите карат и цеховете ги бичат за дъски Дървата обикновенно, се избират средени...Хем по-лесно се работи, да ти дам, да натовариш една Газка, Джуган или Камаз с 60сантови дърва/Без Щипка и забутани в дерето, че те Горските обикновенно там дават.../, ще "теглиш" като луд, възможно е, но .....
              Е зависи, кой какви ги иска, но се работят по-лесно средните по диаметър дърва....Естествено е, че има и изключения...Но ние горим ДЪБ..А Дъб 60 сантиметра диаметър, трудно се открива, да не кажа почти невъзможно, по нашия край
              Ама айде стига, че оспамих темата
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #67
                От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                Ако ти стоварят на есен един камион дърва,десетина кубика и, да ги подкараш с тая "китайка",до края ако не спираш и смятай че е свършила.
                Абе хора,не разбрахте ли че,няма луканка за два лева!!!

                Всъщност, тази машинка точно за това се ползва - три-четири пъти годишно, по десетина кубика. Аз съм си го и писал - непрофесионална и нередовна употреба. Дървата на родителите ми и на някой друг комшия. За сега, три години - тази ще е четвърта - всичко е "ток и жица". Като я стопят, ще взема друга подобна.
                Бобчо по принцип е прав, но големите циркуляри са трифазни и като нямаш такъв ток се почват едни метри и метрища кабели, едни уговорки със съседи през девет улици в десета и пр. Електрическите верижни триони пък, обикновено са със изцяло пластмасови корпуси и не издържат напъна, въпреки че са много по-рационални от всяка друга гледна точка.

                п. п. Навремето купувах и скъпа резачка (вярно - не беше Щтил, или Хуск). Когато окончателно и безвъзвратно приключи курса, равносметката показа, че не е нарязала дърва на стойност колкото собствената си цена... То вярно, тогава дървата бяха по 15-20 лв/кубик и все-пак.
                Последно редактирано от davc; 04-05-12, 10:28.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #68
                  От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Всъщност, тази машинка точно за това се ползва - три-четири пъти годишно, по десетина кубика. Аз съм си го и писал - непрофесионална и нередовна употреба. Дървата на родителите ми и на някой друг комшия. За сега, три години - тази ще е четвърта - всичко е "ток и жица". Като я стопят, ще взема друга подобна.
                  Бобчо по принцип е прав, но големите циркуляри са трифазни и като нямаш такъв ток се почват едни метри и метрища кабели, едни уговорки със съседи през девет улици в десета и пр. Електрическите верижни триони пък, обикновено са със изцяло пластмасови корпуси и не издържат напъна, въпреки че са много по-рационални от всяка друга гледна точка.

                  п. п. Навремето купувах и скъпа резачка (вярно - не беше Щтил, или Хуск). Когато окончателно и безвъзвратно приключи курса, равносметката показа, че не е нарязала дърва на стойност колкото собствената си цена... То вярно, тогава дървата бяха по 15-20 лв/кубик и все-пак.
                  Повечето вече са с монофазен, защото наистина няма, в много от къщите, 3фазен...Пък и хората гледат по средни дърва да купуват, трупи не им трябват...Дори и с по слаба, на 2 на 3 пъти се реже и нещо по-голямо Но ние не сме срещали проблем.....За Ел.Резачките(с верига), не стават за такова издевателство..Виж да си срежеш гредите за сайванта, или когато претърсваш покрива, е много удобно с електрическа...
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #69
                    От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                    ...Виж да си срежеш гредите за сайванта, или когато претърсваш покрива, е много удобно с електрическа...

                    Не е само до удобство. Десет кубика дърва с електрическа се режат за .50лв (петдесет стотинки), а със бензинова за 10 (десет) лева. Електрическата е несравнимо по-тиха и не пуши - след работа главата ти не е като тъпан, а ти като надрусан - няма и вибрации. За една и съща мощност, електрическата е два до три пъти по-лека и т. н. и т. н.
                    Проблемът е конкретно "кекавия" монтаж на шината, на Дауерите, които съм споменал погоре, там има едни елементи от алуминиеви отливки, но и те не са част от монолитен корпус, а са монтирани към пластмасовия такъв.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Не е само до удобство. Десет кубика дърва с електрическа се режат за .50лв (петдесет стотинки), а със бензинова за 10 (десет) лева. Електрическата е несравнимо по-тиха и не пуши - след работа главата ти не е като тъпан, а ти като надрусан - няма и вибрации. За една и съща мощност, електрическата е два до три пъти по-лека и т. н. и т. н.
                      Проблемът е конкретно "кекавия" монтаж на шината, на Дауерите, които съм споменал погоре, там има едни елементи от алуминиеви отливки, но и те не са част от монолитен корпус, а са монтирани към пластмасовия такъв.
                      Да много си прав за "кекавия" монтаж на шината и тези алуминиеви елементи! Два пъти връщам в гаранциония срок такива машинки точно заради тези ал. отливки и ми сменяват цялата ел. резачка с нова!
                      На последната като и изтече гаранцията и се прееба и монтирах едно механизъмче /за 6лв./, като на нормалните резачки,за опъване на веригата и фиксиране на шината! Технологично имаше оставено место в пласмасовия кожух на машината, за монтажа на това механизъмче, изхвърлих алуминиевия елемен за бърз монтаж и натягане на веригата, и с това се реши проблема с постояно охлабващата се верига!
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • #71
                        От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        Всъщност, тази машинка точно за това се ползва - три-четири пъти годишно, по десетина кубика. Аз съм си го и писал - непрофесионална и нередовна употреба. Дървата на родителите ми и на някой друг комшия. За сега, три години - тази ще е четвърта - всичко е "ток и жица". Като я стопят, ще взема друга подобна.
                        Бобчо по принцип е прав, но големите циркуляри са трифазни и като нямаш такъв ток се почват едни метри и метрища кабели, едни уговорки със съседи през девет улици в десета и пр. Електрическите верижни триони пък, обикновено са със изцяло пластмасови корпуси и не издържат напъна, въпреки че са много по-рационални от всяка друга гледна точка.

                        п. п. Навремето купувах и скъпа резачка (вярно - не беше Щтил, или Хуск). Когато окончателно и безвъзвратно приключи курса, равносметката показа, че не е нарязала дърва на стойност колкото собствената си цена... То вярно, тогава дървата бяха по 15-20 лв/кубик и все-пак.
                        Разбрах всичко! Явно сте си научили урока добре!
                        Моето мнение е следното:Свиня от кладенчова вода не отбира!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                          Разбрах всичко! Явно сте си научили урока добре!
                          Моето мнение е следното:Свиня от кладенчова вода не отбира!

                          Винаги изключително съм се съсредоточавал във уроците, това обикновено спомага научаването им.
                          А когато сляпо прогледне - пази боже!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                            Здравейте. От доста време съм мераклия за Щил. Какво ще кажете за MS 170? Това е най-евтиният модел на Щил тук, в България. Дали си заслужава? А и въпроса с частите - да не се окаже, че не се намират. Който е компетентен, моля да сподели. Всякакъв вид инфо ми е от полза.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                              Тоя става за домашни забавления ,но ако откриеш от старите 180-ки то по- добре, в момента се предлага 181.
                              А новото производство е с доста китайски части,казвам го от личен опит не на база един човек ми каза.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                                Явно съм закъснял малко с темата,но някои може ли да даде мнение за моторна резачки RYOBI PCN 3840 38 CC,изпадна ми на добра цена и искам да си я купя,но се притеснявам за качеството на резачката,някои ако е имал или има такава да се изкаже,благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X