Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избора на моторен трион /резачка/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

    Шината ще е 40см (16 инча). По-голяма е непрактична за целите, за които ще се ползва машината, а и според спецификациите (31-55cm) - това е "златната среда".

    Във вторник ще ходя да гледам, предполагаемо на място, дето ги има всичките, към които съм се насочил. Щото четенето е едно, ама като я пипнеш и разгледаш е друго.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

      Да това е така ,а ако не си и на зор и изчакаш някоя промоция /Хускварна правят от време на време/ може да икономисаш някой и друг лев!
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #33
        От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

        Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
        Да това е така ,а ако не си и на зор и изчакаш някоя промоция /Хускварна правят от време на време/ може да икономисаш някой и друг лев!
        Те и в момента имат промоции. Ама не за 55, а за 455, май. Обаче промоцията не се състои в пари надолу, а в масло, сак/чанта за носене, и подобни.

        Лошото е че не мога да чакам. На ранчото има изпопадали зимата дървета, дето трябва да се оползотворят. Баща ми като е ходил миналата седмица е било погром. Едва са стигнали.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

          Промоциите на Хускварна не са в парично изражение а в аксесоари. Миналата седмица колегата пита в магазина.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #35
            От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

            Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
            Да това е така ,а ако не си и на зор и изчакаш някоя промоция /Хускварна правят от време на време/ може да икономисаш някой и друг лев!
            В момента в сайт, е 840 лева, 55цата, нашата я купихме, за 450лева или 500, не помня, УЖ била за окастряне, с по малка верига и дъска... Е точно с тази по-малка дъска, няма спиране, реже, мотора не се мъчи... Като видяхме цената, не се и чудихме, донесоха я, пипнахме я и я купихме, тогава цената беше около 650-700(в представителството/ цената варираше, в зависимост как я намериш Навъртай се по Алати, Практикер, за Бриколаж не знам....Нашата я взехме от Алати Питам ги тези, защо е такава цената, да няма някакви липси, отговора, не знам, с по-малка дъска, за окастряне била

            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
            Промоциите на Хускварна не са в парично изражение а в аксесоари. Миналата седмица колегата пита в магазина.
            В представителният магазин, промоция много трудно, можеш да изкараш, за парична говорим, около час и нещо сме говорили с "Чичката", ама не мърда, та дъска, та пили, та какво ли не, а аз тези ги имам, само пили ми трябват, имам поставка за точене, Орегон, с градуси, и си я точа аз, но я карам от време, на време да я точат, че и обират и малко чистачите.....Като не се точат и ти я точиш, а тя не иска да реже,
            Ето как изглежда след две години работа, в действие, по правене на маса, за Покер
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:haha 001.jpg
Прегледи:1
Размер:246.7 КБ
ID:5366250
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:haha 002.jpg
Прегледи:1
Размер:234.3 КБ
ID:5366252
            Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 15-04-12, 21:18.
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #36
              От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

              Правят промоции и още как, малко да им спаднат продажбите или да им залежи някой модел и са готови! А и с подарък примерно,резервна верига ,масло и т.н. не е ли икономия на пари? То и Макитата /перфоратор/ държи цена и не правят промоции всяка година ,ама я взех с 100лв. надолу, обаче не бях на зор и уцелих момента! Ама щом си на зор, купувай и не му мисли и дано направиш правилния избор!
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • #37
                От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                Спарки, имам 260. 10-тина скапани вериги и нула сервиз. Тази машина е по-лека от големите любителски а е профи клас и по-мощна от тях. Разликата е веригата.
                Гледай да понася верига за замръзнали и твърди дрЪвеа.



                ПП Пали на второто дърпане дори и ако 2-3 месеца не е палена.
                Последно редактирано от drukman; 15-04-12, 22:12.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Спарки, имам 260. 10-тина скапани вериги и нула сервиз. Тази машина е по-лека от големите любителски а е профи клас и по-мощна от тях. Разликата е веригата.
                  Гледай да понася верига за замръзнали и твърди дрЪвеа.
                  Тя не ми е отпаднала като вариант. На място ще решавам.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    ..... Разликата е веригата.
                    Гледай да понася верига за замръзнали и твърди дрЪвеа.
                    Вериги вече има всякакви, водещи колела можеш да купуваш за замяна на стъпката на веригата, така че проблеми никакви кеф ти за мека дървесина, кеф ти за замръзнала или силно замърсена, кеф ти за бичене, кеф ти безоткатни.
                    Само гледай каквато и да е веригата на всеки 5-6 ръчни заточвания да я пускаш веднъж на машинно- изравнява дължината на зъбите и не се получава досадно дърпане и кривене на ряза.
                    И още един съвет - търговците ще почнат да те убеждават как трябва само червено или зелено масло (в зависимост от марката резачка която избереш) и как ако не е точно това масло ще блокираш мотора и тн. Та съвета е - не им вярвай много много, маслото тръгва от една рафинерия но едните го поръчват с един оцветител, другите с друг, трети поръчват и от двата
                    Някъде имах едно ръководство за заточване, смазване и тн поддръжка (на една известна американска фирма) трябва да го намеря и да го снимам, мисля че ще е полезно.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                      Вериги вече има всякакви, водещи колела можеш да купуваш за замяна на стъпката на веригата, така че проблеми никакви кеф ти за мека дървесина, кеф ти за замръзнала или силно замърсена, кеф ти за бичене, кеф ти безоткатни.
                      Само гледай каквато и да е веригата на всеки 5-6 ръчни заточвания да я пускаш веднъж на машинно- изравнява дължината на зъбите и не се получава досадно дърпане и кривене на ряза.
                      И още един съвет - търговците ще почнат да те убеждават как трябва само червено или зелено масло (в зависимост от марката резачка която избереш) и как ако не е точно това масло ще блокираш мотора и тн. Та съвета е - не им вярвай много много, маслото тръгва от една рафинерия но едните го поръчват с един оцветител, другите с друг, трети поръчват и от двата
                      Някъде имах едно ръководство за заточване, смазване и тн поддръжка (на една известна американска фирма) трябва да го намеря и да го снимам, мисля че ще е полезно.
                      То почти няма смисъл, да си я точиш сам, взимат по 3 лева на верига, то просто се обезсмисля, поне на мен ми зимат по 3 лева/лятото де, сега не съм я карал/
                      Това с маслото е голяма глупост....Познавам човек, които сипва М10Д, за двигателно и нищо и няма, а работи често с нея...... Макар и аз да сипвам от "Зеленото" Но просто ми го дадоха гювеч и гледам да го използвам
                      П.П Абе забелязъл съм, че като се точи на ръка, някак си, режещият зъб "се изтегля назад"/образно казано/, май ми се е сторило, но пък знам ли, да не говорим за градусите на зъба...А с шаблона, го няма това явление, което е нормално.. Ако ще си я точиш сам, на ръка, взимай шаблон/Аз съм с Орегон, много доволен съм/, за точене или флексче...
                      Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 16-04-12, 23:56.
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                        В крайна сметка се сдобих със STIHL MS260.

                        Току що мъцна за сефте.

                        Хамериканците да си гледат работата - пали с едно дръпване като е загряла.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          В крайна сметка се сдобих със STIHL MS260.

                          Току що мъцна за сефте.

                          Хамериканците да си гледат работата - пали с едно дръпване като е загряла.
                          Честито!
                          Студена пали от третия път! Поне моята.
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                            Мда 2 пъти на пълен смукач докато "припука", и един, най-много два пъти на "половин". Обаче след това си пали от сефте.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                              А да си жив и здрав , а и машинката покрай тебе, добър избор, макар че една 65-ца по-ми допада, както и 36-ца на Щил.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                В крайна сметка се сдобих със STIHL MS260.

                                Току що мъцна за сефте.

                                Хамериканците да си гледат работата - пали с едно дръпване като е загряла.
                                След 15-20 години да ме намериш и да ме черпиш!!!Само да има кво да режеш че, у дома имам две и може и вече да са им ръждясали чарковете.
                                Не го слушай майстора за 36-цата,голям звяр е ама той да я мъкне по байра,и такава имам!Те вече ги няма,сега са заместени с MS-361 и аз лично по харесвам стария модел МS-360.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X