Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избора на моторен трион /резачка/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

    Леко да продължим темата. МcCulloch-а сдаде. Модел FR2.3, 2318, 3816, 3818 и подобни. Модела е дърт, части не се произвеждат, а бутало и цилиндър са за смяна (яка дерюга по буталото, счупен сегмент, надран цилиндър, лагер на биелата за смяна, семеринги на колянов вал за смяна, маховик желателно за смяна, и т.н.). С 2 думи - машината приключи земния си път - ремонта ще излезе над 250лв само в части.

    Та, дайте мнението си за тия трите, към които съм се насочил:
    http://www.stihl.bg/katalog/produkt/...37/MS+270.html
    http://www.stihl.bg/katalog/produkt/...33/MS+271.html
    http://www.stihl.bg/katalog/produkt/...62/MS+290.html

    ...или нещо от тоя клас. Търси се надеждност и наличност на части, предимно. Не съм фанатичен фен на STIHL, така че и други марки вършат работа, стига например след 5 години да има налични части и евентуално сервиз, а не да ги отняма от пазара, със все фирмата, дето ги предлага.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

      Тая работа с резачките...
      Зависи за какво му трябва на човек. Едно е да си вадиш хляба с нея, друго да си нарежеш дървата за домашен огрев(15, нека са 20 кубика годишно и никъде не е казано, че трябва да ги нарежеш наведнъж), трето е само от време навреме да я караш в джипа, когато не знаеш къде ще попаднеш. Тъй като аз съм в третата група и много малко участвам във втората, реших да си взема пълно менте на "Щил". Цена 100 кинта, можеше да сваля още малко, но ми писна пазарлъкът. Случи се така, че тестът беше не с джипа, а с около 4 кубика дърва метровици от дъб. Ментето ги накълца като макарони, и взе че спря. Таман да го изхвърля и реших да го отворя. Оказа се, че всичко си му е наред, просто единия основен лагер неясно защо имаше капсуловка отвътре. Тя беше паднала и блокирала гърбицата към цилиндъра. Махнах я, сглобих и запали веднага.
      Така си довърших дървата без проблеми. Сега съм я прибрал и служи само за возене в джипа, ако нещо недай Боже...
      Много е успокояваща мисълта, че мога всеки момент да я изхвърля. ИМХО.
      Единствената екстра, която съм сложил е верига Орегон, оригиналната не струва, мека е. Взех и резервна верига. И маслото за мазане на веригата съм го олабил докрай, доста помага. Сместа я правя съвсем точно, на кантарче, никога на око. И засега работи отлично.
      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
      имат право да гласуват на избори.

      Коментар


      • #18
        От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
        Тая работа с резачките...
        Зависи за какво му трябва на човек. Едно е да си вадиш хляба с нея, друго да си нарежеш дървата за домашен огрев(15, нека са 20 кубика годишно и никъде не е казано, че трябва да ги нарежеш наведнъж), трето е само от време навреме да я караш в джипа, когато не знаеш къде ще попаднеш. Тъй като аз съм в третата група и много малко участвам във втората, реших да си взема пълно менте на "Щил". Цена 100 кинта, можеше да сваля още малко, но ми писна пазарлъкът. Случи се така, че тестът беше не с джипа, а с около 4 кубика дърва метровици от дъб. Ментето ги накълца като макарони, и взе че спря. Таман да го изхвърля и реших да го отворя. Оказа се, че всичко си му е наред, просто единия основен лагер неясно защо имаше капсуловка отвътре. Тя беше паднала и блокирала гърбицата към цилиндъра. Махнах я, сглобих и запали веднага.
        Така си довърших дървата без проблеми. Сега съм я прибрал и служи само за возене в джипа, ако нещо недай Боже...
        Много е успокояваща мисълта, че мога всеки момент да я изхвърля. ИМХО.
        Единствената екстра, която съм сложил е верига Орегон, оригиналната не струва, мека е. Взех и резервна верига. И маслото за мазане на веригата съм го олабил докрай, доста помага. Сместа я правя съвсем точно, на кантарче, никога на око. И засега работи отлично.

        Същата имам и аз. Взех я преди 3 години за 80 лева буквално на пътя.
        Вече 3 години си режа дървата за вкъщи (по около 10 кубика на год.) и чат-пат я ползвам инцидентно, ако ми потрябва. Работи и реже без да се замисли , дори си е с оригиналната верига.
        Та не знам какво да кажа...
        Иначе баща ми има Хускварна (не си спомням модела) - вече 15-сетина години не ще да се счупи и това е. Нарязала е сигурно над 500 кубика дърва - само дъска и верига и е сменял няколко пъти.
        Ама там цената е х10, че и повече ...
        Последно редактирано от radikyokushin; 14-04-12, 18:58.

        Коментар


        • #19
          От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

          Ако искаш да си купиш резачка и да си я ползваш с удуволствие и, да не се ядисваш с нея си купи Штил MS 260.
          Машинката е лека,удобна и много уравновесена.Нито е слаба нито е силна. Обаче има една неприятна вест,най-скъпия модел на Штил.
          Обаче ако си я купите вие ще остареете и побелеете а тя ще остане.Естественно ако се ползва умно.
          Не се циганете за 200лв,порявайте ми струва си!
          П.П.Това е мнение което споделям, благодарение на 10 годишен стаж.Вярвайте ми!!!

          Коментар


          • #20
            От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

            Другото го чувам вече от втори източник, та със сигурност е вярно. А и все пак е в професионалния клас.

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            ...Обаче има една неприятна вест,най-скъпия модел на Штил.
            Е, има и по-скъпи. Ама са безсмислени за случая.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

              Аз бих загледал и в Хускварна. Имаше и промоции в този клас,да не говорим,че базата им е доста по-развита.
              п.с. И аз чакам Мака да се предаде, ама нъц. Вече чукна 21 лазарника и над 150кубика,ама се държи

              Коментар


              • #22
                От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                Ми аз съм загледал. 55, 445, 455. Вече получих и информация че и това са изпитани и здрави модели, а и са в същия ценови клас.

                Моя MAC се предаде не от износване, а от натрупване на сажди по изходящата "дупка" на цилиндъра. Последващо е отчупване, и за няколко оборота (не повече от 1-2) натиснато бутало, строшен сегмент, и яка дерюга, и по буталото, и по цилиндъра. Лагерите на коляновия вал бяха в прилично състояние. Долния лагер на биелата - също. Пораженията са само върху горния, ама той е сменяем. Биелата също е здрава и права.

                Всъщност, от начина, по който е направен, нямам възражения. Американски лагери навсякъде и почти липса на износвания. Естестено като стар модел за теглото си не предоставя твърде много мощ, особено предвид 18 инчовата (45см) дъска, с която го купихме оригинално, и по тия параметри отговаря на най-нисък клас STIHL и HUSQVARNA. (38 кубика, 1.5 киловата). Може би е нящо като съвременния им 8-42 модел.

                Иначе, макар и не толкова масово, предлагат се и и по-големи модели, например 538, PM46, PM54, PM61, California, ама като не знам до кога ще има части за тях и как се представят, се чувствам некомфортно. Стария беще американски, фабрично рециклиран. А какво има нарито в сегашните, казва ли ти някой... За някои се твърди че са произведени в америка, ама аз съм си поръчвал вече американски обувки, произведени в Китай (не че съм недоволен де ), та не съм съвсем сигурен в днешно време какво значи това.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Ми аз съм загледал. 55, 445, 455. Вече получих и информация че и това са изпитани и здрави модели, а и са в същия ценови клас.

                  Моя MAC се предаде не от износване, а от натрупване на сажди по изходящата "дупка" на цилиндъра. Последващо е отчупване, и за няколко оборота (не повече от 1-2) натиснато бутало, строшен сегмент, и яка дерюга, и по буталото, и по цилиндъра. Лагерите на коляновия вал бяха в прилично състояние. Долния лагер на биелата - също. Пораженията са само върху горния, ама той е сменяем. Биелата също е здрава и права.

                  Всъщност, от начина, по който е направен, нямам възражения. Американски лагери навсякъде и почти липса на износвания. Естестено като стар модел за теглото си не предоставя твърде много мощ, особено предвид 18 инчовата (45см) дъска, с която го купихме оригинално, и по тия параметри отговаря на най-нисък клас STIHL и HUSQVARNA. (38 кубика, 1.5 киловата). Може би е нящо като съвременния им 8-42 модел.

                  Иначе, макар и не толкова масово, предлагат се и и по-големи модели, например 538, PM46, PM54, PM61, California, ама като не знам до кога ще има части за тях и как се представят, се чувствам некомфортно. Стария беще американски, фабрично рециклиран. А какво има нарито в сегашните, казва ли ти някой... За някои се твърди че са произведени в америка, ама аз съм си поръчвал вече американски обувки, произведени в Китай (не че съм недоволен де ), та не съм съвсем сигурен в днешно време какво значи това.
                  Взимай 55, много съм доволен от нея, имал съм Хускварна 51, вече не е в производство/май/, брат на 55, г/д същата кубатура, с 51 сме работели/професионално/, без проблем.С 55 също... Взехме я тънкач, поразгледай, не е нужно от представителствата, да се купува, като му казах цената на "Чичката" в Пловдив, се хвана за главата.....Вземи тази, която на теб ти харесва!!Да не съжаляваш...
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                    Винаги само реномирана марка, който иска нещо да му върши работа си купува нещо от марка наложена на пазара и радваща се на популярност и търсене, а ако искаш да разбереш коя е тя има чичко Гугъл..........отговора е много прост............
                    Иначе мога да ти кажа примерно, че имам някакво менте и то ми служи вярно, нищо, че съм рязал дърва с него само два пъти.........машинката работи перфектно

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                      Ето какво има в STIHL 290 (260 и 270 са сравними) в тоя ценови диапазон:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:STIHL290Parts.png
Прегледи:1
Размер:1.31 МБ
ID:5365695

                      Виждат се сериозни по размер лагери на коляновия вал, бутало с 2 сегмента, но силно олекотено.

                      Huskqvarna-та (55) е сравнима с това, само че буталото е с един сегмент, но по-масивно и по-дълго:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqYOKj!E4jv-TYYkBOLv8MWvjw~~0_3.JPG
Прегледи:1
Размер:47.2 КБ
ID:5365696

                      Няма как да си кривя душата че дори само на картинка изглежда доста по-добре от строшения McCulloch. Той беше с бутало с един сегмент, иглени лагери на коляновия вал, но значително по-малки, и значително по-малък (с по-малки иглички) иглен лагер на буталния болт. И все пак, единствения реален проблем е с буталото. Лагерите на коляновия вал (и трите) може да се каже че луфт нямаха.

                      Та, явно моделите, към които съм се насочил, са сравними чисто механически. Само дето не се знае лагерите например дали са немско производство, или китайско, турско, румънско и прочие. До тоя момент единствено за STIHL 260 и Husquvarna 55/455 подразбрах че са истински. За другите е съмнително.
                      Последно редактирано от sparkybg; 14-04-12, 21:04.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение


                        Е, има и по-скъпи. Ама са безсмислени за случая.
                        Имах впредвид големината.И има опция за прикачане на зъбен храсторез.
                        П.П.В никой случай не купувай Штил 270 или 290.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                          Чета, чета, и баааавно и полека се накланям накъмто Husqvarna 55...

                          Има сигурно 300 теми из интернет на тема Stihl 260 срещу Huskqvarna 55, и май везните по-често се накланят в полза на 55-цата. Много често оплакване от 260-ката мапример е че пали средностатистически по-трудно. За 55-цата няма такива оплаквания. Части и за двете дал господ - и оригинални, и неоригинални. И филмчета гледах за сервизиране, и на двете. Направо са си масивни вътре, сравнени с MAC-а.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Чета, чета, и баааавно и полека се накланям накъмто Husqvarna 55...

                            Има сигурно 300 теми из интернет на тема Stihl 260 срещу Huskqvarna 55, и май везните по-често се накланят в полза на 55-цата. Много често оплакване от 260-ката мапример е че пали средностатистически по-трудно. За 55-цата няма такива оплаквания. Части и за двете дал господ - и оригинални, и неоригинални. И филмчета гледах за сервизиране, и на двете. Направо са си масивни вътре, сравнени с MAC-а.
                            Като плюс към Штила мога да добавя:
                            -полупрозрачен резервоар, позволяващ визуално да контролираш горивото,
                            -по-удобната смяна на водещо колело, не е нужен никакъв инструмент, освен комбинираният ключ,
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                              Да дам и моите пет " стинки " 14 г . режа с Хускварна 40 . Непрофесионално а за домашна употреба и на роднини и приятели. На година около 20-25 кубика. Сменил 3 дъски; веригите не знам колко са. Веригата е 23 лв - оригинална. Понеже ме мързи да я точа с пилата съм си пригодил малко шмиргелче с диск от шлайф и на него я заточвам. Смених преди може би 5 години водещата зъбчатка за веригата. Смених една свещ. А миналата година както си режех и почна да губи мощност . Викам си сигурно се е запушил въздушния филтър. Почистих го ( мрежичка е а не гъба ) но резачката не върви. Работи на ниски обороти и до там . Отворих капака да стигна до карбуратора и какво беше учудването ми като прочетох на карбуратора " маде ин Китай " . На всякъде другаде пише " маде ин Шведен ". Поразгледах отука отам ; видях че нищо не мога да направя метнах я в джипа и на майстор. Разказах му на бързо какви са симптомите и той ме попита откога не съм сменявал филтъра в резервоара. А аз - ама и там ли е имало филтър. Е струваше ми 7.50 лв. нов филтър и си продължих работата. Дано изкара и тоя 14 години. С едно резервоарче ( около 400 гр. ) нарязвам 2 куб суров дъб. Да ви покажа и снимка със какви " дръве " се справя машинката. Аз съм доволен от нея.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2209.jpg
Прегледи:1
Размер:261.9 КБ
ID:5365983
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помощ при избора на моторен трион /резачка/

                                И аз съм с Хускварна-40, но на 16г. купувана за 84311 лв.,но с оргинален карбуратор а не Китайски. Минимални ремонти за тези години и прилична работа! А мнението на техниците от сервиза :най-идиотоустойчивия модел, но с най-скъпите части за ремонт ! Е сега всички нови машини , сигурно се правят в Китай ,но сериозните марки държът на качеството,въпреки това! Штила е голяма и надежна машина,но и Хускварната не му отстъпва,а мисля, че и е по-евтин за подръжка и има по-добре изградена сервизна мрежа и налични резервни части тук в България. Щом за моя модел на 16г. има всички резервни части тук, си направи извода сам! Предполагам,че няма да ставаш горски и затова не се вталясвай много,та която и да избереш от двете марки няма да сбъркаш! И обърни внимание на дължината на шината и веригата-колкото по-големи ,толкова и по-скъпи,а се водят консуматив. С по-малка шина,ще отрежеш пак голямо дърво,малко по-бавно може би ,но по малко ще тормозиш двигателчето и цялата машина. Успех в избора!
                                Последно редактирано от emicha1; 15-04-12, 20:16.
                                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X