Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

    При мен комфорта е около 100. Над това гори повече отколкото да върви и в завой е нестабилна.
    По книжка им дават 150-160 максимални скорости като чисто нови така че не се оливайте!
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #17
      От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

      Нормално като скорост за придвижване от точка А до точка В, на дълго разстояние без риск от претоварвания при технически добре подгототвен джип-без риск от последствия.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

        Аз имам и Тигра. За скорости 140-150 определено предпочитам Тиграта.
        Веднъж ми се наложи да карам София-Пазарджик със 130-140 с Фронтерата - спеше ми се и ако бях карал както обикновено с около 90-100 сигурно щях да заспя на волана. После и жена ми каза, че този път пътуването е било некомфортно. Отделно от това и разходът ми беше неприятно завишен. Самата Фронтера няма никакъв проблем да поддържа 130-140. И мощност й стига, и температурата не мърда от средата.

        П.П. +1 и от мен за в Общи приказки.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #19
          От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          ..... Мисля че скорост от 120,130км/ч за дълъг път е нормална.... /
          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Нормално като скорост за придвижване от точка А до точка В, на дълго разстояние без риск от претоварвания при технически добре подгототвен джип-без риск от последствия.
          Относително е .

          Както е известно ( а и друг път е ставало въпрос ) всеки двигател , бил той дизелов или бензинов се чувства най-добре в средни обороти . Това както от гледна точка на теория на механизмите и машините , така и от гледна точка на практиката .
          Не случайно в средни обороти двигателя развива максимален въртящ момент , а и се отблагодарава с най- нисък разход . Разбира се , отклонение плюс - минус 10% , както и подходящо действие с педала на газта ( отчитайки наклоните на пътя ) са си в реда на нещата .

          Имайки предвид горното , плюс размера на гумите , между 2400 и 3000 оборота на въпросния 2.4 ( както впрочем и останалата гама бензинови мотори на Фронтера ) е оптималния диапазон .
          Практически при движение на 5-та скорост това са между 80 и 100 км/час. За трансмисията ( от гледна точка на режим на мазане и греене ) тази скорост също е най- благодатната по отношение на дълготрайност . От там нагоре кривата на износване рязко става по-стръмна .
          Кривата на разход на бензин ( поради челното съпротивление ) - също .

          120 - 130 км/час за придвижване от т.А до т.Б също е относителна скорост като "нормално" и за водача. Ако говорим за движение по аутобан - айде , допустимо е . Ако движението обаче е по "първокласните " родни пътища , виещи се като змия и осеяни с коварни дупки , то това е рискова скорост по 2 причини :
          1. При миг невнимание със 120-130 рискуваш или да попаднеш фатално в някоя дупка , или да изхвръкне челно срещу теб някой залетеж , тръгнал да изпреварва иззад завоя насреща .
          2. Рискуваш и да направиш "среща от третия вид" - бюстителите на закона с палка- хранилка в ръка . При тази среща ( и при 130 км при разрешени 90 ) или се разделяш с една- две надници ( ако са пичове ) , или с книжката .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

            Темата е за сравняване на мнения и опит на колеги използващи тази марка,не мисля че са общи приказки.Не е лошо да се знае, че ще вземе някой колега младок да си счупи джипката ,всеки опит е полезен що се касае за технически възможности!/може да приключваме темата /Поздрави!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

              И аз имам фронтера,но не си позволявам такива скорости.Това си е извращение с такива стари джипки на по 16 -20 годинки.Най - много със 110 км. съм я карал,и то за кратко,обикновено с 80- 90-100 стига и толкова.Ако исках бързо 4x4 щях да си взема субару .
              СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
              ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

              Коментар


              • #22
                От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                Максимална скорост на Фронтерата 2.2 DTI ДБ. на връщане от морето миналата година е 165 км. за кратко и ме подмина едно Ауди 80 на което му се вееха калниците !Според мен Фронти не е за високи скорости или повече от 140 км.
                Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                Коментар


                • #23
                  От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                  Фронтерката си я карам с 90-100 км/ч. на нормалните пътища и 110 на магистрала. Е там доста ме подминават, но аз съм с нагласата, че на това возило предназначението у е предимно за извън пътя. Предназначението му на пътя е просто да ни заведе по възможно най-приятния начин до края на пътя. И тази последната задача то си я изпълнява доста успешно според мен. А когато по-бързото придвижване ми е с приоритет, просто взимам друга кола...
                  Казано е:
                  -"Обичай ближния",
                  щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                    Явно само аз се чувствам добре, стабилно и комфортно с 120-130. Та аз със 100 дърпам караваната и дори при страничен вятър не помръдва джипката. А и на всичкото отгоре, когато съм соло със 120-130, Бе фронтерите, дизеловите ме изпредарват като спрял - значи карат поне със 150. Може би си е и до човек. Въпреки, че съм внимателен и разумен не мога да намеря причина досега, за да не карам със 120-130 по магистралата. Може би единствената причина са продължителните нанагорнища и липсата на мощност да поддържам 120.
                    А това, че щяла да излети фронти при неравност или камъче на магистралата са пълни щуротии. Ако предницата е здрава и няма луфтове и най-важното амортисьорите са добри, и задни и предни, няма да излети джипа от магистралата. Може би при мен има значение и, че съм с фланци и 275 широки гуми. Знам ли.
                    За мен и за моите сетива единствената разлика между 100 и 120-130 е разхода на гориво, около литър газ. Но то идва от челното съпротивление, не от друго.
                    Извинявам се щях да забравя, става въпрос за ОФА ДБ 2.2i с пружини. Не за 2.4i.
                    Последно редактирано от sony bono; 05-04-12, 16:24.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                      Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                      ...
                      А това, че щяла да излети фронти при неравност или камъче на магистралата са пълни щуротии. ....
                      А кой в темата твърди подобно нещо (че щяла да излети) , или си чел постовете по диагонал ?

                      И още един въпрос : ти сигурен ли си , че при движение със 100 и със 130 км/ч , разликата в разхода ти на газ е само 1 литър ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                        Темата ми е интересна, въпреки отклоненията. Та да се обадя и аз какво е интересно според мен. Чета че ГПС-а се приема като абсолютно точен критерий за скорост. Според мен - това не е така. За пример: Имам гпс на телефона с 18 спътника. Имам и един стар гоклевър (много ми харесва) дето съм го укрепил постоянно в камиончето. Правил съм си експеримент - да определям скоростта по двата едновременно и (естествено) показваха различни скорости. Не се наемам да кажа коя е вярната - най-вярната е на стнимката дето ти я пращат от кат.
                        ГПС-са показва устойчивата скорост със секунда (че и половина) закъснение. Освен това показаната скорост заниси и от начина на изчисление (алгоритъма в програмата на навигатора). И за да ви уверя в това което казвам - имам една програмка на гсм-а която допуска избор на три режима - пешеходец, такси и скоростен режим. Ако не се избере верния - показанията са доста неверни. Освен това в крайна сметка точността зависи и от броя на наличните в момента спътници. Няма гпс от от ниския клас - навигатори, гсм-и, и ръчни гпс-и които и при най-добро стечение на обстоятелствата да направят грешка, по-малка от 3-4 м. В някой ситуации грешката може да е и 50 м. Има машинки които като изчислят възможността за грешка от 50 и повече метра в позиционирането - отказват да дават резултат, но има и машинки, които въобще не им пука за грешката. И като се има предвид как пък определят скоростта (най-общо) определяне на две позиции (със съответната грешка) за определено време и от там изчисляване на скоростта - един и същ гпс при една и съща скорост на колата при различни ситуации на спътниците ще покаже различни скорости заради различната грешка от разположението и броя на спътниците(нямам предвид хората в колата), на не говорим за дъждовни, влажни и слънчеви дни и тнт. Въобще гпс-тие на са критерий за точност. Особенно ония по гсм-ите и навигаторите дето си ги кичим по стъклата. Единствения точен и сигурен начин за скорост е - едновремешните километрични стълбчета и хронометъра. От там може да се хване индивидуалната грешка на спидометъра в колата със съответните гуми (и съответното износване на съединителя).
                        Моето камионче ОФА2.0 само веднъж (и за малко) съм го докарвал до около 160 км/ч (на бензин). Теоретичната максимална май беше 167 с 15" гуми (не съм сигурен - не ми се рови из книжките). Моите гуми са 16". Но се държа добре на тая скорост на правия участък (и на не много равния път). На метан съм достигал до 140 км/ч но заради настройките на метановия компютър над това превключва на бензин. Забелязах и нещо, което противоречи на първоначалната логика. Най-икономичната скорост на метан ми е 100 - 110 (че и малко повече). Това са над 3000 оборота - доста над оптималните 2800. Не съм се замислял дълго над този "феномен" но тогава си казах, че може би на метан максималният въртящ момент е на по-високи обороти. Данните ми не са много представителни - нямам достатъчно повторения, а и няма как да отчета качеството на "метана", което определено не е едакво във времето, както и показанията на колонките по различните метан станции. Например имам усещането, че метанстанцията в Казанлък и тази в централната част на Русе лъжат с около 20 %.
                        Последно редактирано от bogilloff; 05-04-12, 23:26. Причина: грешки
                        ОФБ ДБ X22SE
                        Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                          Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                          ...Няма гпс от от ниския клас - навигатори, гсм-и, и ръчни гпс-и които и при най-добро стечение на обстоятелствата да направят грешка, по-малка от 3-4 м.
                          Колорадото ми редовно държи грешка между 2 и 3 метра. Ако му закача външна антена върху тавана, устойчиво държи 2м грешка. Пък и за скоростта не е необходима абосолюна точност, а относителна, а най-честите грешки в позиционирането са еднопосочни, обикновено дължащи се на неравномерна видимост към сателитите (видимост предимно към някакво "парче" от небето, или отражения от релеф или друго.

                          Съвсем уверено може да се мери скорост по GPS в правите участъци на магистрала Тракия. Там нищо не пречи и показанията са достатъчно верни. Относно града - вече и по градовете има знаци, които ти показват скоростта. Показанието на GPS-а съвпада и с тях. Телефона с мижава вътрешна антена, метнат върху седалката, на който му трябва половин час за първоначално позициониране, ако не си изтегли нужната информация през интернет естествено не е никакъв критерий за възможностите на GPS системата, макар че съм сравнявам показания пътувайки към морето можду нокията ми и colorado-то. При неналичие на изчекнат релеф или нещо друго пречещо - съвпадат. В града обаче хавата е съвсем друга.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                            Виждам, че съм те предизвикал с моите изказвания за гпс-ите. Нямах такова намерение. Имах предвид това, че те са "черни кутийки" за които няма как да знаем какво става вътре и как го правят. Някои работят доста точно през повечето от времето на работа. Други - не. Но всички на хартия имат претенции за най, най .... Например гоклевъра ми (който не е особенно точен) на едно и също място редовно ме хвърля в средата на съседната нива - някъде повече от 200 м. Само веднъж не се случи и май тогава 220 kV електропровод (който там се пресича от друг с по-ниско напрежение) нямаше напрежение. Има твърде много влияния, някои от които дори не е възможно да предположим, които да ни подведат. Въпросът за индивидуалната точност на спидометъра на колата (при съответните гуми) е съществен и който иска да го установи (пак съответно с грешка, но доста по-малка) с достатъчна точност - километричните стълбчета. Чесно казано, на магистрала тракия не съм се качвал май от 20 г. Така ми се случи - карам кола всеки ден, поне веднъж седмично имам един маршрут между 200 и 400 км. но до магистралата не съм стигал. Не зная какво ще покажат гпс-те ми там. От 10-на години имам работа с гпс-и (не само навигатори) и заради тях вече няколко пъти се отзовавам в положението да гледам като коте дето манипулират майка му сексуално на керемидите. Имам един служебен ръчен гармин (дето издържа на незнам колко фута под вода и някога струваше към 1 500 лв) с претенциите да определя и площи - така ме набута веднъж с тия площи, че още псувам като си спомня. Всеки нов гсм с който ще имам работа или от гсм на някой познат с голяма уста - го занасям на една контролна точка, чийто точни геодезични координати знам и правя серия измервания - 20 - 30. След няколко дена пак (гледам броя спътници и разположението им да е горе долу едно и също). После смятам средното квадратично отклонение. Досега не е имало машинка от евтиния клас дето отклонението и да е по-малко от 4 м. А иначе как те сами си изчисляват грешката (и дали въобще я изчисляват) е съвсем друга тема. Между другото най-точен се оказва все пак оня стария гармин дето ме излъга за площите. Няколко нокии се издъниха тотално - 15 м устойчиво отклонение в страни - всяка нокия в различна посока. В същото време твърдяха че са сгрешили с 2 м. Гоклевъра ми и той така, но той поне няма претенции да си изчислява сам грешките. А второ по точност, след ръчния гармин се оказа HTC-то ми. То няма устойчиво отклонение в страни но и то разсейва повече от 4 м.
                            А за ония табла на светофарите дето за "твое добро" ти показват моментната скорост - ами и те са "черни кутийки" и не е много ясно всяка от тях какво прави. Например едно такова табло в софия и таблото на входа на русе ми показаха 5 км разлика - при 50 км показания на един и същи спидометър.
                            Нямам представа какво е това "колорадо" - вероятно е фабрично инсталирано на колата. Сигурно е добро. Но си е гпс. Е, виждал съм и тотални станции, комбинирани с гпс но от съвсем друг клас - 160 х долара. И наистина цепят сантиметрите. Ама и те все пак са "черни кутийки" - не се знае кога ще те излъжат. Километъра и хронометъра са най-сигурни.
                            Всъщност извинявай, отплеснах се. Това което исках да кажа е, че ти, да речем на базата на показанията на твоя гпс, който е точен твърдиш нещо и се подкрепяш с показанията на гпс. Някой друг с друг гпс, който по-често послъгва - твърди обратното и пак се "подкрепя" с гпс. Няма как и двамата да сте прави но и двамата мислите така щото ви подкрепя чудото наречено гпс. Точно по тоя случай вече и на катаджиите им се налага да минават през метрологията.
                            А по какъв начин ще си получи информацията гпс-а за разположението на спътниците, дали по интернет или от сигналите на самите спътници - няма значение за точността. Просто ако има пресни данни от интернет "захапва" по-бързо. Например стария гармин въобще няма възможност за интернет, но това никак не му пречи да е "много" по-точен от доста гпс-и в гсм-и с интернет.
                            Последно редактирано от bogilloff; 05-04-12, 23:27. Причина: допълнение
                            ОФБ ДБ X22SE
                            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                              Най-точния ГПС, който съм имал е ТомТом. Никога не е показвал, че се движа в нива или в реката на територията на половин Европа, затова допускам, че като твърди, че греши най-много с 3 метра, значи може да му се вярва. Най-неточни за мен са Гармин. Преди няколко месеца два сравнително ново поколение такива, на разстояние десетина метра един от друг и с еднакви карти даваха съвсем различно позициониране. Като им изключиш опцията "придържане към пътя", само гледай купон...
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #30
                                От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                                bogilloff,
                                виждам , че си врял и кипял с GPS-и. Държал си в ръка повече GPS-и от всеки един от нас. Обаче твоят подход към GPS устройствата и техните резултати от измерванията е статичен - в точка. А в случая с измерване на скоростта подходът трябва да е динамичен. Ще се опитам да го обясня с математика. Сборът от статичните измервания/грешки дава динамично измерване/грешка. При движение статичните грешки се компенсират една друга и до голяма степен се нулират.
                                Прилагам една интересна екселска таблица:
                                При допустима грешка в позиционирането 10 метра (+/-10 метра напред/назад и +/-10 метра ляво/дясно) при движение с 60 км/ч (16.67 м/с), каква е грешката в моментната скорост (колонки I и J).
                                В клетка B3 може да се променя стойността на допустимата грешка.
                                В клетка I1 е средната стойност от моментните скорости с грешка. В клетка J1 - разликата с реалната скорост.
                                А според мен е най-интересно в колонка L: средна скорост за последните 3 секунди - горе-долу това е стойността, която показват разните GPS устройства за кола. Отклонението в повечето случаи е по-малко от 1 км/ч като рядко е повече от 2 км/ч.

                                Който иска да види различни сценарии с други произволни грешки: Formulas - Calculate sheet
                                Speed error with GPS.zip
                                Последно редактирано от Alexfield; 06-04-12, 10:29.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X