Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

    Стигал съм 120 и ги държи без проблем!Мотор е добър,маслата в трансмисията също- няма нищо смущаващо ,ама немам сърце за повече,то и едни пътища!Дайте инфо колеги!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

  • #2
    От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Стигал съм 120 и ги държи без проблем!Мотор е добър,маслата в трансмисията също- няма нищо смущаващо ,ама немам сърце за повече,то и едни пътища!Дайте инфо колеги!
    Значи със фронти КБ 2.0i мотор, миналата година на път за морето, на пловдивската магистрала - отсечката (резервното летище) съм я докарал за кратко максимум 160км/h можеше и още но най-малката неравност или завой ще съм в дерето или застраша нечий живот, така че максималната безопасна скорост със шосейни гуми и със стандартното ми окачване по магистрала е 140 км/h. Просто джипката не е за високи скорости, виж например МL, X5, Cayene позволяват високи скорости, но това е друга тема
    Taka че колега, умната

    Коментар


    • #3
      От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Значи със фронти КБ 2.0i мотор, миналата година на път за морето, на пловдивската магистрала - отсечката (резервното летище) съм я докарал за кратко максимум 160км/h .........
      С същата джипка съм правил 180 км за кратко в гоника с едно Ауди 80 (скъсах го).....можеше и още малко(все пак беше след последния тунел на витиня посока София по хубавото нанадолно) .....но усещането беше много гадно....имаш чуството че гумите едвам стъпват на асфалта и че само да стъпиш на едно камаче си до там.......!Признавам че беше доста безотговорно от моя страна но пуста кипяща кръв......!След това несъм си позволявал такива деиствия и не ги препоръчвам все пак не винаги го има този късмет да няма камъчета по пътя.С ОФДБ 2,2 съм стигал до 160км на равно за кратко само за проба но и при нея усещанията са гадни и подобни на КБ.Така че това са моите впечатления и пак казвам по възможност не прекалявайте с скоростта, джипките ни не са за повече от 120 км/ мах. поне според мен.
      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
      LZ1NES

      Коментар


      • #4
        От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

        Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
        С същата джипка съм правил 180 км за кратко в гоника с едно Ауди 80 (скъсах го).....можеше и още малко
        Прощавай, колега, да не е ръждясало жилото на километража нещо.....
        Георги Кулишев
        Ямбол
        0889 42 00 74

        Коментар


        • #5
          От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

          Първоначално публикуван от kulishev Преглед на мнение
          Прощавай, колега, да не е ръждясало жилото на километража нещо.....
          Не колега!Жилото си беше на ред!Просто беше голям наклона по който се движехме........

          И тъй като почваме май да си говорим като на риболовна среща само ще кажа че това съм постигал аз......
          не ангажирам никой да вярва и няма да споря!Опитвам се да споделя постигнати скорости с въпросните джипки и максимално
          да опиша ситуациите при който са достигнати.
          Последно редактирано от neshko; 01-04-12, 19:36.
          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
          LZ1NES

          Коментар


          • #6
            От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

            Ето 2000, 115кс. това е със стандартни гуми , в момента карам 2.4 и с 265 75 16 (32) гуми трудно 140км. А най добре се чувства с 100км.
            Прикачени файлове
            Николай Георгиев 0+
            тел.0887357722

            Коментар


            • #7
              От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

              А сега ги премерете по GPS. И съм сигурен че разликата няма да е в плюс.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                А сега ги премерете по GPS. И съм сигурен че разликата няма да е в плюс.
                Със стандартите гуми 225 75 15 минус 10км. с 265 75 16 е наравно с ГПС-а
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #9
                  От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                  Разликата между двата размера е 12%. Някак сметката не излиза. 12% при 160км/ч е 20км/ч, а не 10, освен ако гумите не отговарят на размера си.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                    Мани го тия проценти. С 31" гуми ми отчита -10 км/ч спрямо навигацията. Всичко зависи и от състоянието на скоростомера. Преди да сложа регенератки редовно си я карах със 120-130 (а и до 150 съм стигал) по ГПС и никога не съм я чувствал нестабилна. За повече сърце не ми дава, че оборотомера почва много да се катери. За 2,3 ТДИ става въпрос.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Всичко зависи и от състоянието на скоростомера.
                      Говорим за разлика отчетена по един и същ скоростомер. Иначе си прав че има много фактори. При мен например с 265/75/15 при 140 по GPS отчита 138. С оригиналните (235/75/15) е с точно толкова надолу, колкото е разликата в диаметрите. При отчитането на пробега - точно обратното - с оригиналния размер е точен, а с новия - с 6% надолу. Пак мерено по GPS.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                        Май на всеки скоростомера си му отчита каквото си иска , а за гумите е ясно че не отговарят.
                        Николай Георгиев 0+
                        тел.0887357722

                        Коментар


                        • #13
                          От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                          Максимална скорост на Фронтера Нима това е най-важното... нима това е важно изобщо???
                          Който се интересува от максимални скорости, си взима бегачка (за феновете на Опел: Astra, Tigra, Calibra, GT, Speedster, Manta).
                          Иначе по темата: Вдигал съм с Фронтерата 2.4i около 140 км/ч по GPS и можеше още, но комфортът започва да се губи прогресивно от 110 км/ч нагоре и затова никак не ме влече.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                            Максимална скорост на Фронтера Нима това е най-важното... нима това е важно изобщо???
                            Който се интересува от максимални скорости, си взима бегачка (за феновете на Опел: Astra, Tigra, Calibra, GT, Speedster, Manta).
                            Иначе по темата: Вдигал съм с Фронтерата 2.4i около 140 км/ч по GPS и можеше още, но комфортът започва да се губи прогресивно от 110 км/ч нагоре и затова никак не ме влече.
                            Говориме по принцип,ясно че джипките от този клас не са за високи скорости,няма как с тая тежка трансмисия. Мисля че скорост от 120,130км/ч за дълъг път е нормална.Аз съм с2,4мотор и гуми265/70/15 но си е голямо желязо, усеща се че не е за юркане .Що се отнася до разлика в отчитане на скоростомерите,еднакъв модел с еднакви гуми може да даде разлика дори и минимална./наблюдения от автомонтьорска дейност /
                            Последно редактирано от faster; 02-04-12, 21:26.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              .... Мисля че скорост от 120,130км/ч за дълъг път е нормална....
                              Тъй ли ?
                              Два въпроса :
                              1. Какво значи "нормално"?
                              2. Аргументи ?


                              ПС .Без лоши чувства към автора на темата , но към модераторите : Не съм против съществуването на подобни теми , но мястото им не е ли по- подходящо в подраздел "Общи приказки " ? Все пак в основния раздел има по-важни и по-ценни неща за споделяне .
                              Последно редактирано от Vlado_Ts; 02-04-12, 21:30.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X