Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 52

Тема: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

Място
    Нови Искър
    Публикации
    2,928
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

Стигал съм 120 и ги държи без проблем!Мотор е добър,маслата в трансмисията също- няма нищо смущаващо ,ама немам сърце за повече,то и едни пътища!Дайте инфо колеги!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    София
    Публикации
    2,480
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Максимална скорост за Фронтера 2,4i .

Цитат Мнение на faster Преглед на публикациите
    Стигал съм 120 и ги държи без проблем!Мотор е добър,маслата в трансмисията също- няма нищо смущаващо ,ама немам сърце за повече,то и едни пътища!Дайте инфо колеги!
    Значи със фронти КБ 2.0i мотор, миналата година на път за морето, на пловдивската магистрала - отсечката (резервното летище) съм я докарал за кратко максимум 160км/h можеше и още но най-малката неравност или завой ще съм в дерето или застраша нечий живот, така че максималната безопасна скорост със шосейни гуми и със стандартното ми окачване по магистрала е 140 км/h. Просто джипката не е за високи скорости, виж например МL, X5, Cayene позволяват високи скорости, но това е друга тема
    Taka че колега, умната
    Нещо, което работи, не се пипа!

ОФА КБ C20NE - Бивша.
    ОФБ ДБ 3.2 V6 2002г.

Място
    София
    Публикации
    497
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Павел Василев Преглед на публикациите
    Значи със фронти КБ 2.0i мотор, миналата година на път за морето, на пловдивската магистрала - отсечката (резервното летище) съм я докарал за кратко максимум 160км/h .........
    С същата джипка съм правил 180 км за кратко в гоника с едно Ауди 80 (скъсах го).....можеше и още малко(все пак беше след последния тунел на витиня посока София по хубавото нанадолно) .....но усещането беше много гадно....имаш чуството че гумите едвам стъпват на асфалта и че само да стъпиш на едно камаче си до там.......!Признавам че беше доста безотговорно от моя страна но пуста кипяща кръв......!След това несъм си позволявал такива деиствия и не ги препоръчвам все пак не винаги го има този късмет да няма камъчета по пътя.С ОФДБ 2,2 съм стигал до 160км на равно за кратко само за проба но и при нея усещанията са гадни и подобни на КБ.Така че това са моите впечатления и пак казвам по възможност не прекалявайте с скоростта, джипките ни не са за повече от 120 км/ мах. поне според мен.
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

Място
    Сливен, Ямбол
    Публикации
    180
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на neshko Преглед на публикациите
    С същата джипка съм правил 180 км за кратко в гоника с едно Ауди 80 (скъсах го).....можеше и още малко
    Прощавай, колега, да не е ръждясало жилото на километража нещо.....
    Георги Кулишев
    Ямбол
    0889 42 00 74

Място
    София
    Публикации
    497
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на kulishev Преглед на публикациите
    Прощавай, колега, да не е ръждясало жилото на километража нещо.....
    Не колега!Жилото си беше на ред!Просто беше голям наклона по който се движехме........

И тъй като почваме май да си говорим като на риболовна среща само ще кажа че това съм постигал аз......
    не ангажирам никой да вярва и няма да споря!Опитвам се да споделя постигнати скорости с въпросните джипки и максимално
    да опиша ситуациите при който са достигнати.
    Последно редактиран от neshko ; 01-04-12 в 19:36
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

Място
    София
    Публикации
    1,201
    Точки (при гласуване)
    13

Ето 2000, 115кс. това е със стандартни гуми , в момента карам 2.4 и с 265 75 16 (32) гуми трудно 140км. А най добре се чувства с 100км.
    Прикачени картинки Прикачени картинки   
    Николай Георгиев 0+
    тел.0887357722

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

А сега ги премерете по GPS. И съм сигурен че разликата няма да е в плюс.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    София
    Публикации
    1,201
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    А сега ги премерете по GPS. И съм сигурен че разликата няма да е в плюс.
    Със стандартите гуми 225 75 15 минус 10км. с 265 75 16 е наравно с ГПС-а
    Николай Георгиев 0+
    тел.0887357722

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Разликата между двата размера е 12%. Някак сметката не излиза. 12% при 160км/ч е 20км/ч, а не 10, освен ако гумите не отговарят на размера си.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    София
    Публикации
    5,186
    Точки (при гласуване)
    25

Мани го тия проценти. С 31" гуми ми отчита -10 км/ч спрямо навигацията. Всичко зависи и от състоянието на скоростомера. Преди да сложа регенератки редовно си я карах със 120-130 (а и до 150 съм стигал) по ГПС и никога не съм я чувствал нестабилна. За повече сърце не ми дава, че оборотомера почва много да се катери. За 2,3 ТДИ става въпрос.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на kuzdov Преглед на публикациите
    Всичко зависи и от състоянието на скоростомера.
    Говорим за разлика отчетена по един и същ скоростомер. Иначе си прав че има много фактори. При мен например с 265/75/15 при 140 по GPS отчита 138. С оригиналните (235/75/15) е с точно толкова надолу, колкото е разликата в диаметрите. При отчитането на пробега - точно обратното - с оригиналния размер е точен, а с новия - с 6% надолу. Пак мерено по GPS.

Място
    София
    Публикации
    1,201
    Точки (при гласуване)
    13

Май на всеки скоростомера си му отчита каквото си иска , а за гумите е ясно че не отговарят.
    Николай Георгиев 0+
    тел.0887357722

Място
    София
    Публикации
    2,019
    Точки (при гласуване)
    10

Максимална скорост на Фронтера Нима това е най-важното... нима това е важно изобщо???
    Който се интересува от максимални скорости, си взима бегачка (за феновете на Опел: Astra, Tigra, Calibra, GT, Speedster, Manta).
    Иначе по темата: Вдигал съм с Фронтерата 2.4i около 140 км/ч по GPS и можеше още, но комфортът започва да се губи прогресивно от 110 км/ч нагоре и затова никак не ме влече.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Място
    Нови Искър
    Публикации
    2,928
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Alexfield Преглед на публикациите
    Максимална скорост на Фронтера Нима това е най-важното... нима това е важно изобщо???
    Който се интересува от максимални скорости, си взима бегачка (за феновете на Опел: Astra, Tigra, Calibra, GT, Speedster, Manta).
    Иначе по темата: Вдигал съм с Фронтерата 2.4i около 140 км/ч по GPS и можеше още, но комфортът започва да се губи прогресивно от 110 км/ч нагоре и затова никак не ме влече.
    Говориме по принцип,ясно че джипките от този клас не са за високи скорости,няма как с тая тежка трансмисия. Мисля че скорост от 120,130км/ч за дълъг път е нормална.Аз съм с2,4мотор и гуми265/70/15 но си е голямо желязо, усеща се че не е за юркане .Що се отнася до разлика в отчитане на скоростомерите,еднакъв модел с еднакви гуми може да даде разлика дори и минимална./наблюдения от автомонтьорска дейност /
    Последно редактиран от faster ; 02-04-12 в 21:26
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

.... Мисля че скорост от 120,130км/ч за дълъг път е нормална....
    Тъй ли ?
    Два въпроса :
    1. Какво значи "нормално"?
    2. Аргументи ?

ПС .Без лоши чувства към автора на темата , но към модераторите : Не съм против съществуването на подобни теми , но мястото им не е ли по- подходящо в подраздел "Общи приказки " ? Все пак в основния раздел има по-важни и по-ценни неща за споделяне .
    Последно редактиран от Vlado_Ts ; 02-04-12 в 21:30
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    Варна
    Публикации
    2,628
    Точки (при гласуване)
    12

При мен комфорта е около 100. Над това гори повече отколкото да върви и в завой е нестабилна.
    По книжка им дават 150-160 максимални скорости като чисто нови така че не се оливайте!
    ОФА X22XE 96г ; Yamaha ТДМ 850
    Не комуникирам с хора, които нямат чувство за хумор !!!
    Sent from my Nokia s fenerche

Място
    Нови Искър
    Публикации
    2,928
    Точки (при гласуване)
    10

Нормално като скорост за придвижване от точка А до точка В, на дълго разстояние без риск от претоварвания при технически добре подгототвен джип-без риск от последствия.

Място
    София
    Публикации
    2,019
    Точки (при гласуване)
    10

Аз имам и Тигра. За скорости 140-150 определено предпочитам Тиграта.
    Веднъж ми се наложи да карам София-Пазарджик със 130-140 с Фронтерата - спеше ми се и ако бях карал както обикновено с около 90-100 сигурно щях да заспя на волана. После и жена ми каза, че този път пътуването е било некомфортно. Отделно от това и разходът ми беше неприятно завишен. Самата Фронтера няма никакъв проблем да поддържа 130-140. И мощност й стига, и температурата не мърда от средата.

П.П. +1 и от мен за в Общи приказки.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Място
    София
    Публикации
    6,418
    Точки (при гласуване)
    24

..... Мисля че скорост от 120,130км/ч за дълъг път е нормална.... /
    Нормално като скорост за придвижване от точка А до точка В, на дълго разстояние без риск от претоварвания при технически добре подгототвен джип-без риск от последствия.
    Относително е .

Както е известно ( а и друг път е ставало въпрос ) всеки двигател , бил той дизелов или бензинов се чувства най-добре в средни обороти . Това както от гледна точка на теория на механизмите и машините , така и от гледна точка на практиката .
    Не случайно в средни обороти двигателя развива максимален въртящ момент , а и се отблагодарава с най- нисък разход . Разбира се , отклонение плюс - минус 10% , както и подходящо действие с педала на газта ( отчитайки наклоните на пътя ) са си в реда на нещата .

Имайки предвид горното , плюс размера на гумите , между 2400 и 3000 оборота на въпросния 2.4 ( както впрочем и останалата гама бензинови мотори на Фронтера ) е оптималния диапазон .
    Практически при движение на 5-та скорост това са между 80 и 100 км/час. За трансмисията ( от гледна точка на режим на мазане и греене ) тази скорост също е най- благодатната по отношение на дълготрайност . От там нагоре кривата на износване рязко става по-стръмна .
    Кривата на разход на бензин ( поради челното съпротивление ) - също .

120 - 130 км/час за придвижване от т.А до т.Б също е относителна скорост като "нормално" и за водача. Ако говорим за движение по аутобан - айде , допустимо е . Ако движението обаче е по "първокласните " родни пътища , виещи се като змия и осеяни с коварни дупки , то това е рискова скорост по 2 причини :
    1. При миг невнимание със 120-130 рискуваш или да попаднеш фатално в някоя дупка , или да изхвръкне челно срещу теб някой залетеж , тръгнал да изпреварва иззад завоя насреща .
    2. Рискуваш и да направиш "среща от третия вид" - бюстителите на закона с палка- хранилка в ръка . При тази среща ( и при 130 км при разрешени 90 ) или се разделяш с една- две надници ( ако са пичове ) , или с книжката .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    Нови Искър
    Публикации
    2,928
    Точки (при гласуване)
    10

Темата е за сравняване на мнения и опит на колеги използващи тази марка,не мисля че са общи приказки.Не е лошо да се знае, че ще вземе някой колега младок да си счупи джипката ,всеки опит е полезен що се касае за технически възможности!/може да приключваме темата /Поздрави!

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Помощ Паджеро 2 - Максимална скорост
    От bat_vanko във форум MITSUBISHI
    Отговори: 77
    Последно мнение: 31-08-12, 16:02
  2. Кой каква максимална скорост е развивал с АТВ?
    От Краси Грудев във форум Технически дискусии
    Отговори: 55
    Последно мнение: 27-04-10, 15:59
  3. Отговори: 22
    Последно мнение: 04-03-09, 03:31
  4. максимална скорост на бомбардиер ренегад 500
    От malkatatromba във форум Технически дискусии
    Отговори: 5
    Последно мнение: 10-09-08, 13:41
  5. Максимална допустима скорост
    От kirilpetrov във форум Гуми и джанти
    Отговори: 20