Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на маслото на автоматика на 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на маслото на автоматика на 3.0

    Здравейте,
    трябва да сменям маслото на автоматика на Трупъра. Четох, че трябва да се направи от специализиран сервиз. Поразтърсих се из нета и намерих един в София, но цените започват от 200лв. Някакви съвети в тази насока - сервиз и кой в София, да си го сменям аз ли...
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

    К'во толкова му е на автомата на "Трупъра" На "американците" сваляш картера на кутията (изтича около половината т.е. 5-6 от около 12-13л.) сменяш филтъра и слагаш обратно с готова гарнитура или силикон. На някои "японци" махаш кардана и ауспуха за да свалиш картера, ама не е болка за умиране....после доливш до белезите.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

      И аз се чудех какво ще му е толкова специфичното, ама нали не съм сменял досега и четох, че било добре на сервиз дето се занимавали та се бях навил да ходя на сервиз. Ама 200+ лв ... бах го в автомата. Пък си имам филтър с гарнитура и не ми се вижда сложно.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        К'во толкова му е на автомата на "Трупъра" На "американците" сваляш картера на кутията (изтича около половината т.е. 5-6 от около 12-13л.) сменяш филтъра и слагаш обратно с готова гарнитура или силикон. На някои "японци" махаш кардана и ауспуха за да свалиш картера, ама не е болка за умиране....после доливш до белезите.
        Нидей го лъж, Деде!
        Откача се едната тръба на радиатора за АТФ, пали се (това на P и малки обороти). Като спре да тече, веднага гасиш. Отвива се пробката или се сваля картерът, в зависимост дали е произведена в Цивилизования свят или в САЩ, колата.
        Американците са с филтри а ипонците с цедка в повечето случаи и при тях има пробка и не се вадят никакви картери.
        Това, ако искаш да смениш повече от 40% от АТФ-а де.
        Налива се през измервателната щека.
        Ако сваляш картера, сменяш гарнитурата. Силиконът ич нема работа там. Много лесно може да те спре от движание.
        Последно редактирано от Scrapheap; 01-04-12, 00:43.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

          хм, преди време сменях в сервиз Автоматик на бул. Черни връх.... за Гранда ми взеха 25 лв. но там наистина не е голяма философия, особено ако не отвиваш тръбички...... после ми го сменяше един съфорумец...... На Субаруто също смяната е около 20 лв., но то си е с пробки и външен филтър.

          Който е по-запознат, да каже има ли нещо по-особено на Исузото, че да е 200 лв............... да не би цената да е с маслото и филтъра?, че тогава може и изгодно да излезе
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            Който е по-запознат, да каже има ли нещо по-особено на Исузото, че да е 200 лв............... да не би цената да е с маслото и филтъра?, че тогава може и изгодно да излезе
            Аз не знам специално за Исузу-то колко е, защото го няма в ценовата листа, но гледах че цените започват от 200лв. Не се бях замислял, че цената може да е с маслото и филтъра, че в ценовата листа нищо не пише - пише само "Смяна масла автоматични трансмисии", но сега като каза поразгледах сайта и в раздел промоции има и снимки, а на тях има бутилка масло, филтър и гарнитура, та явно в цената влиза всичко. Така или иначе ще си го сменям сам
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

              Ако 200 лв е цената с АТФа, е що годе разбираемо.
              Това с откачането на тръбичките се прави за да излезе почти цялото количество АТФ. От пробката изтича минимално количество. Всеки, отварял АСК, знае защо.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Всеки, отварял АСК, знае защо.
                Нещо не се сещам Помпата си смуче от картера, и там като свърши, нъцки Като развъртя хидротрансформатора да излезат още 5-600 млл. към предишните 5-6л. На тръбичките щуцерите им са на шугави места и ако ги развалиш влизш в нещо по-весело от цирка....а силикон си слагат американците на картерите и проблеми няма
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

                  Пробвай и ще се изненадаш от ризултатя
                  Освен това душът, който ще вземеш сваляйки картера ще по-оскъден
                  Друго, което мераклиите правят е след изтакане на каквото изтече е да прежалят един два литра АТФ и да повторят процедурата с паленето. Излизат и утайките.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

                    Silverfox, какво реши - в сервиз ли ще се сменя маслото на АСК или лично ще се заемеш. Ако е лично, бих те помолил да опишеш процеса и ако е възможно да качиш някоя снимка. И при мен до няколко седмици предстои смяна на маслото в АСК, става въпрос за онова Исузу със счупената турбина.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

                      Аз ще си го сменям. Ама още му се каня.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

                        Здравеите. Извинявам се на автора че му ползвам темата но реших че е по довре да не отварям нова . Имам грандт 3.1 и трябва да доливам масло. обаче на пръчката на скоростите пише-use mopar atf plus 7176 * idle neutral 52118641m.Има ли вариянт да не е оргиналната и какво означава това? когато купих джипа намерих шише вазможно е да е доливано такова и питам ако и аз долея такова за извесно време пък по натам ще го сменям цялото . но с какво? Ходих до скорпионите и те ми се развикаха че 3.1 винаги се е карал с атф3 и всички сипвали такова а от скоро се правили на интересни. Между другото докато бях там получиха мопар атф+4 но е на 32лв .получиха и разните му там добавки но за цени не съм питал. П.П знам че сега ще ме почните чи имало писано по темата и т н т . да така е изчел сам целия форум но все пак да си питам за надписа на пръчката. още веднъш се извинявам
                        Последно редактирано от CarTest™; 15-11-12, 12:42. Причина: Търговски линк

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

                          вапросното масло което е доливано е febi 29934 дават го chrysler ATF+3 ATF+4

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

                            Първоначално публикуван от kukuli Преглед на мнение
                            ЗдравеЙте. Извинявам се на автора че му ползвам темата, но реших че е по доБре да не отварям нова ...... Още веднъЖ се извинявам.
                            Щеката не е сменяна. Проверява се на работещ мотор, на загряла кола, скоростния лост на неутрал.......
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на маслото на автоматика на 3.0

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              Щеката не е сменяна. Проверява се на работещ мотор, на загряла кола, скоростния лост на неутрал.......
                              Благодаря за отговора.

                              Извинявам се за правописа но пиша с латински букви на кирилица, някои букви не отговарят и се бъркам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X