Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

    Бат Пепо , не знам какъв е матеариала но е много леко в сравнение със служебното което размахвам по трънаците . И е доста по скъпо взех го от армс бг за 70 лева , а служебното е 30 . Определено моето ми е по удобно .
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #77
      От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

      Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
      Ето това острие го ползвам от години и го препоръчвам на приятели и познати заради тежеста в горния му край.Донякъде замества ''манарчето'' , ама донякъде.

      Потвърждавам, това мачете в моите ръце сечеше дървета по-бързо от брадва, басирал съм се и съм печелил как режа дърво над 20см Д почти два пъти по-бързо от брадва, много хубаво нещо, особено важно е обаче да се запази фабричния ъгъл на заточване за да е ефективно.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #78
        От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Потвърждавам, това мачете в моите ръце сечеше дървета по-бързо от брадва, басирал съм се и съм печелил как режа дърво над 20см Д почти два пъти по-бързо от брадва, много хубаво нещо, особено важно е обаче да се запази фабричния ъгъл на заточване за да е ефективно.
        Предполага, се бъзикаш и за ъгала на заточване (каквито 2 еднакви при тия мачетета няма), и за това, че е по-бързо от брадва за сечене на дърво фи 20?!?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #79
          От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Предполага, се бъзикаш и за ъгала на заточване (каквито 2 еднакви при тия мачетета няма), и за това, че е по-бързо от брадва за сечене на дърво фи 20?!?
          Сече, сече! Аз съм свидетел на два такива случая. Дърветата бяха борове с диаметър около 20, 25 см.
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • #80
            От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

            Първоначално публикуван от tomisagledva4a Преглед на мнение
            Maчетето е по скоро като сабя, тоест балансирано.Когато си купувах мачете в оръжейния магазин имаше няколко вида остриета и дължини.Това на снимката го взех с идеята да съчетава брадва и мачете и както казах в предишния пост се представя задоволително.
            Иначе го купих навремето от оръжеен магазин в Габрово.Последно съм ги виждал в оръжейния магазин на бул. Тодор Александров, след Опълченска.
            Какъв баланс при мачете? Предната част почти винаги е по-широка, точно защото е предназначено за сечене.
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #81
              От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

              Пробвай като баланс това:

              И след това мачетето от моя пост в някой магазин за да усетиш разликата.
              Тома Томов
              Вече с Kia Sportage.

              Коментар


              • #82
                От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                Арно, както кажеш - така да е!
                Айде със здраве, както казваше бачето, лека му пръст!
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • #83
                  От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                  Малко ще е трудно да се пробва за баланс в магазина.
                  За истински тест трябва да си в гората, и да работиш истински с мачетето.
                  Не е само до отсичане на по-дебели дървета, а колко време може да го размахваш за да вършиш работа. Там е тънък баланса между леко и тежко. Лекото не те уморява, но пък тежкото сече по-уверено.
                  Въпрос на лична преценка и усещане. Също като при купуването на кола.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                    Аз ползвам две брадви,малка и голяма.
                    Произведени от В.Търновски циганин,нямам проблем и с ножовете му!
                    Бях скептично настроен,до третия нож купен от него.Направи ми брадвите,с триста зора и голямо чакане!
                    Не правил брадви,много работа малко пари.
                    Ми има цигани,и цигани майстори.Няма да кажа,колко ги ....
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X