Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

    Здравейте, искам да си закупя някакво мачете или там както се казва до 100лв. на родния пазар има много но незнам към какво да се насоча, ако някой е ползвал нещо и е доволен приемам препоръки, ще го ползвам за къпинак, подрасти и клонки, пък и за по дебели клони.

  • #2
    От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

    Трамонтина!
    Ефтино и хубаво!

    Коментар


    • #3
      От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

      Мачете. Кукри не става за къпинак, подрасти и клони. Прекалено е късо.
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

        Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
        Здравейте, искам да си закупя някакво мачете или там както се казва до 100лв. на родния пазар има много но незнам към какво да се насоча, ако някой е ползвал нещо и е доволен приемам препоръки, ще го ползвам за къпинак, подрасти и клонки, пък и за по дебели клони.
        Трамонтина е твоето мачете! Не давай повече 30-40 лева точи с ъглошлайфа като се подбие и вече като няма кво да се точи ново.
        Последно редактирано от Никола; 31-03-12, 14:56.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

          Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
          Мачете. Кукри не става за къпинак, подрасти и клони. Прекалено е късо.
          И тежко.
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #6
            От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

            Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
            И тежко.
            А колко тежко трябва да е ?

            Коментар


            • #7
              От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

              Ето няколко които ми харесват:
              solingen-burgas.com/index.php?main_page=product_info&cPath=4_69&products_id=462&zenid=af9f9b69f9264585dfb8814cec0a71fb
              solingen-burgas.com/index.php?main_page=product_info&cPath=4_69&products_id=1408
              stayaliveshop.com/item.php?id=656
              stayaliveshop.com/item.php?id=622
              stayaliveshop.com/item.php?id=493
              Последно редактирано от nickbochev; 10-04-12, 01:27. Причина: премахване на директни линкове към търговски сайтове

              Коментар


              • #8
                От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                Според мен, най-подходящо е третото. Имам подобно от Куба. Малко е по-дълго, но формата е същата.

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                  Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
                  Ето няколко които ми харесват:
                  solingen-burgas.com/index.php?main_page=product_info&cPath=4_69&products_id=462&zenid=af9f9b69f9264585dfb8814cec0a71fb
                  solingen-burgas.com/index.php?main_page=product_info&cPath=4_69&products_id=1408
                  stayaliveshop.com/item.php?id=656
                  stayaliveshop.com/item.php?id=622
                  stayaliveshop.com/item.php?id=493

                  Кукри е тежко, ама то не е подходящо за това, което ти си поставил като приоритетна работа.... Моето 8 инчово кукри тежи по спомени към 400 грама....

                  Отиди на пазара - би трябвало да докарват различни в пазарен ден, само дето забравих кога е в Троян, дали сряда или четвъртък, или се расходи из ловно-рибарските магазини и си избери мачете, което да ти легне в ръка. Нито прекалено дълго, нито прекалено късо.....
                  Последно редактирано от nickbochev; 10-04-12, 01:28. Причина: корекция на цитат
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                    Кукри е тежко, ама то не е подходящо за това, което ти си поставил като приоритетна работа.... Моето 8 инчово кукри тежи по спомени към 400 грама....

                    Отиди на пазара - би трябвало да докарват различни в пазарен ден, само дето забравих кога е в Троян, дали сряда или четвъртък, или се расходи из ловно-рибарските магазини и си избери мачете, което да ти легне в ръка. Нито прекалено дълго, нито прекалено късо.....
                    Го пазара ни е в Четвъртък ама не мисля, че има голям избор. Казвам мачете или кукри защото не знам кое какво е и ме интересува да е хубава стомана, здрава и резлива. И си мисля, че колкото е по дълго ще е по добре за къпинака, незнам колко ще е добре да тежи, 500гр. ми се струва леко.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                      Пич, нали все пак ползваш компютер и интернет..... Ми поне чукни "мачете" и "кукри" та барем видиш някаква разлика.....

                      Резлива стомана..... Взимай едно Трамантино, като казаха и колеги по горе в темата - ще го завещаеш и на внуци.... И още един съвет - вземи нещо с класическа форма..... Че има такива извращения......
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                        Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
                        Ето няколко които ми харесват:
                        solingen-burgas.com/index.php?main_page=product_info&cPath=4_69&products_id=462&zenid=af9f9b69f9264585dfb8814cec0a71fb
                        solingen-burgas.com/index.php?main_page=product_info&cPath=4_69&products_id=1408
                        stayaliveshop.com/item.php?id=656
                        stayaliveshop.com/item.php?id=622
                        stayaliveshop.com/item.php?id=493
                        Паранг-а на Бат'Беър (от последния линк) го имам - според мен няма да ти върши работа, освен за чепкането на по-дебели клони (да не говорим че фабричната му заточка е пълен шит). Кукри също имам - също няма да ти върши работа за по-тънки клонки и къпинак - късо и тежко е, ще ти отмалее ръката да го размахваш.

                        Според мен - послушай колегите и си вземи една Трамонтина за 20-30 лв. Няма смисъл да набиваш 100+ кинта за някаква изгъзица. За по-дебели клони - сгъваем/верижен/жичен трион или по-здрав нож.
                        Последно редактирано от nickbochev; 10-04-12, 01:29. Причина: корекция на цитат
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          И тежко.
                          И крехко. Голдстийла го счупих като цепех борина на една разходка /-15оС/. Почуквах го с чукче
                          Това закривеното напред на Фискарс е пълен смех. Толкова е леко и късо, че за да отсечеш нещо по-дебело трябва да се засилваш като за троен скок.
                          Колегите ти казват - Трамонтина. Все пак бразилци и кубинци са чували какво е мачете. За мен универсално е не най-дългото, а следващото. Скоро си купих такова за 11-12лв/магазинът приключваше дейността/. Иначе са около 20-ина лв. 100 лв за селскостопанско сечиво е безумие. Звучи ми като мотика за 200лв..
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            И крехко. Голдстийла го счупих като цепех борина на една разходка /-15оС/. Почуквах го с чукче
                            .

                            Не напрасно родината на кукрита е Непал..... Хем няма отрицателни температури, хем почукването го правят с парче друго дърво.... Товато на Голдстийл надявам се не беше от ония дето за няколко стотин доллара?!?
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              Товато на Голдстийл надявам се не беше от ония дето за няколко стотин доллара?!?
                              Никакъв шанс да се потроши скъпото кукри на Колд Стийл с подръчни материали. Дебело е точно 1 см, колко е практично е отделен въпрос Моето го подарих...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FireShot Screen Capture #003 - 'ColdSteel Gurkha kukri I Flickr - Photo Sharing!' - www_flickr_c.jpg
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5360182
                              Последно редактирано от droba; 31-03-12, 20:31.
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X