Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.


    Мачете Трамонтина 26624/014 - Tramontina 26624/014

    Този модел го ползвам от години,хубавото му е това,че тежестта на мачетето е отпред и напълно замества брадвичката при мен.
    Последно редактирано от nickbochev; 10-04-12, 01:19. Причина: премахване на линк към търговски сайт и поставяне на снимка и име на предмета
    Тома Томов
    Вече с Kia Sportage.

    Коментар


    • #32
      От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

      Само да вметна едно-две неща във връзка с мачете... Истинско мачете и здрава и хубава стомана са две съвсем различни и отделни неща... Тропическите растителни видове нямат много общо с нашите. Съдържат много повече вода и от там са по-меки и жилави от тези които виреят по нашите земи, които са доста по-плътни и твърди... От там идва и избора на стомана за направа на мачете, което е по-близо до нашенската коса от колкото до брадвата, за което често го ползваме у наше село. Използват се меки и резливи стомани, които лесно и бързо се заточват (щото и бързо се затъпяват в следствие на честата и агресивна употреба) в работни (полеви) условия, а не твърди и силно закалени, за които трябва да търчиш при специалист - точилар за всяко заточване! За сухи клони и дървета си има брадви и моторни резачки! Използването на мачете при тях е силно нежелателно, защото дори и наточеното като бръснач острие се подбива на момента (не е за тази работа) и после е трудно да го наточиш добре, като дори често се налага и да го оправяш с шмиргел-а. Другия минус е, че дизайна на острието не е мислен да се сече масивна дървесина с него и има доста неприятни вибрации, които бързо уморяват ръката, ако се ползва като брадва, което пък създава условия за сакатлъци (често острието се отплесва в ръцете на неопитен човек и като на майтап можеш да си срежеш крак до кокал). Това е работен инструмент както е посочил Цецо и плащането на 100 и кусур лева за нещо, което на всичкото отгоре не е и това което трябва да бъде, е пълна глупост и безсмислена гъзария... От три години ползвам Тримонтина (най-дългата, че и аз не съм къс - 192 см) и съм много доволен. Просто и дуракоустойчиво сечиво, непретенциозно от към поддръжка, а и много евтино за качеството си (купих го за 20 лева). Заточва се много лесно и бързо дори и с най-куците точиларски камъни, и държи ряз сравнително дълго за такъв инструмент. Когато се избира мачете, при замах с него не трябва да натоварва ръката (предмишницата и китката) - така ще разберете кой е вашия размер и тегло. Моя съвет е да му спретнете кания, която може да се носи на кръста и/или гърба, защото да вървиш в ръка с това наточено желязо (когато не ти трябва) особено когато има голяма вероятност да се подхлъзнеш или спънеш в нещо, не е най-добрата идея!
      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 01-04-12, 07:51.

      Коментар


      • #33
        От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

        +1 за мнението на Марто. Отделно от това, сайта, който си посочил "pushka. eu" не е от най-точните за търговия, повечето от продуктите, които предлага "отсъстват" в момента. Успех!
        "Make love, not war!"

        Коментар


        • #34
          От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

          Още един глас за Трамонтина. Аз ползвам вече две години 14" купувах си го да се събира в куфара на мотора.
          На всеки пикник се ползва за какво ли не - разчистване на терена, сечене и цепене на разпалки, набиване на колчетата на палатката, начукване на пържоли, да пази спящи жени от страховете им.....
          Два пъти съм го точил - като го купих и след една година. Направих му калъф и ръждяса, но не ми пречи, за храната имам нож.

          Коментар


          • #35
            От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

            Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
            +1 за мнението на Марто. Отделно от това, сайта, който си посочил "pushka. eu" не е от най-точните за търговия, повечето от продуктите, които предлага "отсъстват" в момента. Успех!
            Не повечето отсъстват, а ваобще нямат нито едно, поръчах си от фирма Булит 2000 Пловдив

            Коментар


            • #36
              От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

              Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
              Не повечето отсъстват, а ваобще нямат нито едно, поръчах си от фирма Булит 2000 Пловдив
              Стигнахме до стината, това е официалния вносител на Трамонтина за Бълария. Аз съм човека в България работил най-дълго с мачете, имам в Африка изсечени десетки кубици бамубк с подобно нещо и ти казвам, Трамонтината е отличен избор. Аз ползвам ЮАРско Окапи номер 1, но такова в Европа няма откъде да купиш. Така че бъди доволен, избрал си правилното нещо, като се затъпи, точищ с едър бруст или ситна пила за метал и това е.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #37
                От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                подкрепям колегата _"c gull за марката и модела(много здраво и удобно за изброените дейности и лесно се заточва)....за доставчика,нямам мнение!На ръкохватката ,върху телената оплетка съм навил "сурова"(има друго име,което не се сещам в момента) гумена лента,след като се самозалепи,става идеално.
                Последно редактирано от nickbochev; 10-04-12, 01:24. Причина: премахване на линк към търговски сайт

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                  Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                  Ето това:



                  Мачете Трамонтина 26623/017 - Tramontina 26623/017
                  Скоро се сдобих с показания модел, в "работна среда" още не съм го пробвал, но на пръв поглед изглежда много добре и удобно, заточва се добре, за 27лв е перфектно
                  дайте акъл от какво да му направя калъф.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                    Първоначално публикуван от marmatoneca Преглед на мнение
                    подкрепям колегата _"c gull за марката и модела(много здраво и удобно за изброените дейности и лесно се заточва)....за доставчика,нямам мнение!На ръкохватката ,върху телената оплетка съм навил "сурова"(има друго име,което не се сещам в момента) гумена лента,след като се самозалепи,става идеално.
                    Казва се BISHOP (bishop 963) или по нашенски Ратунда. Самовулканизираща лента за ел. изолации от суров каучук.
                    И в тази връзка - да попитам за тази лента - не се ли напуква след време този навит слой върху мачетето?
                    Поздрави!
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение


                      Скоро се сдобих с показания модел, в "работна среда" още не съм го пробвал, но на пръв поглед изглежда много добре и удобно, заточва се добре, за 27лв е перфектно
                      дайте акъл от какво да му направя калъф.
                      От няколко години ползвам този модел, сякъл съм почти всичко с него, дори лед зимата под гумите, че бях закъсал на едно място - представи се отлично и си заслужи място между седалките. За мен е доста по-практично и съвсем oправдано изхвърли брадвата от багажника.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        Скоро се сдобих с показания модел, ...дайте акъл от какво да му направя калъф.
                        От пожарникарски маркуч, в зависимост от широчината на острието, проверено! Става лесно, само измисляш една пластина да държи "входа" с постоянна форма, задънваш изхода, и си ти! М/у другото, откъде го купи, че в момента са кът!
                        "Make love, not war!"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                          От пожарникарски маркуч, в зависимост от широчината на острието, проверено! Става лесно, само измисляш една пластина да държи "входа" с постоянна форма, задънваш изхода, и си ти! М/у другото, откъде го купи, че в момента са кът!
                          Bulit 2000, Пловдив.
                          http://www.bulit2000.com/?type=2&cat=149 - 4 отгоре надолу.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                            [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Stela/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG] нашенско
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от misho60; 14-04-12, 20:17. Причина: добавяне

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                              Калъф си уших от здрав промазан плат и изкуствена кожа, като сложих парче деформиран кабелен канал, за да пази от острието. Трябва да го снимам - не е произведение на изкуството, но вече две години върши прекрасна работа.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на Мачете, Кукри или нещо подобно.

                                Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                                .... М/у другото, откъде го купи, че в момента са кът!
                                Оръжеен магазин "Сафари" гледам и във Видин имат представител - ВМК-2006 ЕООД

                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X