Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокировката на диференциала на Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокировката на диференциала на Нива

    Има ли някакъв чалъм при включването?

    Нещо не успявам на 100% да го командвам това чудо. В повечето случаи се включва, но се случва и да не иска. Пробвах в движение, на място... имам субективно усещане, че трябва някакви зъби да се улучат с някакви други (но може и да греша, разбира се).

    Опитвам се да спазвам заводските предписания за експлоатация на Нивката 70% на пътя и 30% извън и често се налага да се минава през хубав мазен разкалян участък, пък за да е всичко как си трябва гледам да блокирам и диференциала, но той проклетникът не се подчинява както ми се иска.

    Та да ви питам, ако има някаква тънкост, да споделите опит.

    Благодаря!

  • #2
    блокировката на раздатачната ли
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

    Коментар


    • #3
      Ами то нали само една блокировка има?
      Хъм... мислех, че се нарича по научному "блокировка на междуосевия диференциал" - третото късо лостче най-отпред, а може да е едно и също, сори, че съм такъв ламер

      Раздатката е една такава кутия, но май тя управлява въртящият момент (или както там му се вика) между предния и задния мост, ерго май става дума за едно и също нещо...

      Коментар


      • #4
        да за едно и също нещо говорим,ами при мен лесно се включва ,но трудно го изключвам понякога иска определени обороти, а има и случеи да се изключва и на място.
        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

        Коментар


        • #5
          каква ти е нивата 1.7 или 1.6
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • #6
            Когато неможеш даго изключиш даи на задна скорост и при самото потеглянне пробваи да го изключиш.
            Стефан 0878655377

            Коментар


            • #7
              1.7 е.

              Ами за изключването лесно, но на включването не мога да схвана чалъма, че да е от всеки път и безотказно.

              Коментар


              • #8
                За включването би трябвало да може нормално да се включва явно има някакав проблем. .Изчакай някой по-компетентен да пише по въпроса.
                Стефан 0878655377

                Коментар


                • #9
                  А как е по-нормално - в движение или на място? Зная само, че не се включва по време на буксуване, а преди препятствието, но останалата технология не ми е ясна.

                  Коментар


                  • #10
                    ами аз го включвам винаги преди препядствие,ама аз така включвам и предния мост.а иначе би трябвало и на място да може да се включи ,или леко на полусъединител
                    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                    Коментар


                    • #11
                      Ако разбирате руски ще се оправите.Пък и поразтърсете се малко де
                      http://ib.vision.kz/niva15.shtml

                      Коментар


                      • #12
                        Когато искам да включа бавни ги включвам и изключвам на място. А блокажа го включвам и в движение като гледам колата да не е в завои. Ако правя грешка ми кажете.Предварително благодаря.
                        Стефан 0878655377

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от kamen_kalchev
                          ами аз го включвам винаги преди препядствие,ама аз така включвам и предния мост.а иначе би трябвало и на място да може да се включи ,или леко на полусъединител
                          Че твоята 4х2 ли е? Казват, че не било добре. Как се отразява на разхода като я караш само на заден мост? А съществена промяна в лекотата на управление? А в честотата на ремонтите - казват, че чарковете по задния мост ще се износят много по-лесно, ако се кара само на него, защото Нивата е изчислена за постоянно 4х4.

                          Коментар


                          • #14
                            Първо колата става краино нестабилна много по бъпзо се износват карета заден диф. и раздатка и като оставим всичко това настрани какъв е смисала когато няма муфи на предните колела (като на УАЗ) при изключен преден мост пак се въртят дифа. и кардана
                            Стефан 0878655377

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Little Joe
                              Първоначално публикуван от kamen_kalchev
                              ами аз го включвам винаги преди препядствие,ама аз така включвам и предния мост.а иначе би трябвало и на място да може да се включи ,или леко на полусъединител
                              Че твоята 4х2 ли е? Казват, че не било добре. Как се отразява на разхода като я караш само на заден мост? А съществена промяна в лекотата на управление? А в честотата на ремонтите - казват, че чарковете по задния мост ще се износят много по-лесно, ако се кара само на него, защото Нивата е изчислена за постоянно 4х4.
                              Не съм специалист, но за първи път чувам за Нива на която може да се изключва предния мост от раздатъчната кутия. Поправете ме ако греша.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X