Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокировката на диференциала на Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Little Joe пробвал ли си със скорост само няколко км/час да неси на място,на старата ми нива на място неможеше да се включи,трябваше малко да я размърдам
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

    Коментар


    • #32
      St-T
      незнам какво да ти кажа ама ако нети се вярва ела в троян и ще пробваш
      "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от kamen_kalchev
        Little Joe пробвал ли си със скорост само няколко км/час да неси на място,на старата ми нива на място неможеше да се включи,трябваше малко да я размърдам
        В движение повечето пъти включва, но и тогава не винаги. На място пак се случва да включи, но на определено положение - наклон нагоре, ръчна и такива пинизи. Не ща аз така - искам да е безотказно.

        Обадих се в Хасково - нещо по раздатъчната кутия трябвало да се прави и утре трябва да се разходя дотам. С тоя евтин бензин... Ама и аз доста я поозорвам, че може нещо да се е изкривило там отдолу, знам ли.

        Коментар


        • #34
          ама ти още ли си на бензин
          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

          Коментар


          • #35
            Kамене какво стана с подсилването на предния диф. Мислил ли си и за подсилване на раздатката и ако искаш да ти изпратя снимки на e-mail-а на различни видове подсилване и изкажи мнение кое е по-удачно според теб.
            Стефан 0878655377

            Коментар


            • #36
              пращай да ги разгледам.имам няколко идеи за раздатката но нямам никакво време а,днеска съм си унас че съм нещо болен
              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от kamen_kalchev
                ама ти още ли си на бензин
                Ами тя щото гаранционна, да й се не види...

                А те сега фабрично излизат с такъв предпазител отдолу на раздатъчната кутия и картера и пр. Красиво направено, но дали е здраво...

                Веднъж карах нощно време във висока трева и я изтрясках на бетон, като ми увиснаха предните колелета във въздуха. Някаква естакада за МТЛБ-та било, ама кой да я види. На другия ден, като ме дръпна трактора се дупих да гледам отдолу, но ми се стори всичко нормално. Току виж точно тогава нещо съм й таковал мамето на тая пуста раздатка

                Коментар


                • #38
                  А, тогава я бутни на канала и я намести. Тя има регулировка насам-натам спрямо СК.
                  Що ходиш по пистата за жалки недоприводи? Не знаеш ли че МТЛБто е много х 2?))

                  Коментар


                  • #39
                    Ами тъмно беше! А проклетите фарове светят само напред, като фенерче! И никак настрани! И една трева до кръста - нищо не се вижда! И аз по някакъв обрасъл хълм - гааз! Че и не мога да обърна! Нали си затъмних задните стъкла! А "пътят" една просека между трънаци непроходими - само напред! През цялото време се молех да не се фрасна в невидим в тревата камък, а то по законите на Мърфи, когато нещо гадно може да се случи то се случва - не камък, ами направо онова чудо за МТЛБ-тата...

                    Че после в тъмното попаднах и на пост, че ме и арестуваха... абе цирк.

                    Както си вървя и се препъвам из тъмното с фенерчето и си говоря по мобилния с жена ми, че май тази вечер маааалко ще позакъснея и изведнъж гороломен стряскащ вик: СТОООЙ! ГОРЕ РЪЦЕТЕЕ! НАРУШИТЕЕЛ!
                    Горката, изпритесни се.
                    Събудиха началника, ядосан, да ме разпитва. Знаел ли съм, че се намирам на територията на строго охраняван военен обект? А аз се подхилквам дружески като малоумен (ами тя ситуацията си беше за хилене) и му обяснявам, че изобщо си нямам представа къде се намирам, камо ли, че имало наоколо строго охраняван обект)
                    Какво съм правел там по това време - ами изпробвам си колата на кал и трева! Ама как така в 23:30? Ами... така! Бях, че в близкото село (което се оказа не толкова близко, че в тъмното се бях и загубил) на вечеринка по случай скорошното откриване на ловния сезон и за по-пряко на връщане реших да мина през нивите, после през едни хълмове и те ти - строго охраняван обект! Роди ме мамо с късмет...

                    Богата е моята биография на простотии

                    Това беше моята екстремна спортна проява в чест на Ком-Емине, която завърши на другия ден с трактора. Скъса ми тритоновото "динамично въже" като спагет. Той ме предупреди човека, ама аз се правя на знаещ - тука пише три тона! После извади едно стоманено въже дебело колкото детска ръчичка, закачи го с ключа за развиване на гумите и с ужасяващо скърцане (викам си - айде ,скъса ми Нивичката!) ме измъкна от позорното надупено-висящо положение.
                    Да ви кажа - най-готино се кара офроуд подир трактор! Няма плашещи препятствия! Всичко преодолявам! Викам си, що не пуснат като аксесоари към високопроходимите автомобили по един трактор? Тва лебедки, хай-лифтове - вятър и мъгла!


                    А за онова с блокировката - и аз се надявам с понаместване на раздатъчната спрямо скоростната да почне да си блокира нормално. Ако беше някаква сериозна повреда нямаше да се включва изобщо (според мен)

                    Коментар


                    • #40
                      )) Хи-хиии ...)) Те от тия рампи скачат За свикване с усещането
                      Като ендурото, ама е по-весело
                      Ама я намести по-скоро, че да не подбие краищата на венците на зъбните колелца. Те са широки и яки, ама не пречи да са наместени.

                      Коментар


                      • #41
                        Ееех, поредната Маркототевщина...

                        Ходих днес до Хасково и един чичка ме убеди, че всичко било наред!

                        Колата била нова (на 3700) и затова!!! Брех мамка му! Руска машина вика - иска по-яко дърпане на лоста, малко да се попремести напред назад ако трябва колата и включва! И ми се хили доволен. И твърдо ме убеждава, че така трябва да е! Като навъртяла повече километри, щяло да се включва с два пръста! Че какво има там да се износва - нали са някакви зъбни колелета?!

                        Хич не ми се вярва тая работа, ама пък като съм един профан-бутан и не смея да споря!

                        За чалъма и аз усетих, че понякога включва, затова питах дали само при мен е така или по принцип. Ама не би трябвало да му трябва чалъм...
                        Опитите продължават.

                        Коментар


                        • #42
                          ама ти още ли неси разбрал че нивата е чалъмджииски автомобил все на нещо трябва да му знаеш чалъмите
                          "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                          Коментар


                          • #43
                            ти от НАР ли купи нивата
                            "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                            Коментар


                            • #44
                              Стефан как се регулира ,че мойта нещо пак почна да се тресе
                              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от kamen_kalchev
                                ти от НАР ли купи нивата
                                От тях, по-точно от старозагорските им дилъри - много коректни хора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X