Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

    Както винаги Христов номер 1 в отразяването на събитията!Следим с интерес темата и чакаме поредната порция инфо.Успех и благодарност че ни правите съпричастни с вашите емоции!

    Коментар


    • #32
      От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

      Браво Тодоре, дръж ни в течение. А относно цената на горивата там, тя е компенсира за сметка на Турските цени

      Коментар


      • #33
        От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

        Наистина сте първопреходници, през Сауди Арабия.
        Поздравления и успех в състезанията !
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #34
          От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

          Преди да продължа, искам да благодаря на хората, които ни помогнаха да се случи това !
          От тази година вече имаме договор със "Боряна Груп", вносителите ма много модели гуми, които отделиха сериозен бюджет за оборудването с гуми на АТВ-та и кемпера, както и на една джипка за правенето на Балкан Маратон 2012 ! Вече имат и много добра офф-роуд серия на KUMHO с много ниски цени за оффроудърите (който се интересува да пише на лични).
          Голямо благодаря на Търновската фирма "Тремол", която осигури основния бюджет за участието ни ! Фирмата е номер 1 в производството на касови апарати (да си купувате само от там )
          Помощ получихме и от КИНГ, А2 и моят приятел от Шумен Цвети Анастасов, който ни направи застраховките !
          Благодарим и за съдействието и помощта на Иво Цветанов от Мотоциклетната федерация, на почетния консул на Саудитска Арабия г-н Гасан Насър и на всички приятели, които помогнаха с каквото и както могат !

          Коментар


          • #35
            От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

            Браво,Христов,пак си на гребена на вълната! Успех! Безаварийни километри и добър финал! Поздрави на всички!

            Коментар


            • #36
              От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

              Ето и малко пикантерия докато подготвя снимките от днес, че беше много интересен ден

              Коментар


              • #37
                От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

                много добър репортаж по БТВ


                http://www.btv.bg/videos/sport/sportni-emisii/video/1193675170-Sport__Tsentralna_emisiya__31032012_g.html


                на 4,50 минута репортажа за Христов и Зорница!

                Коментар


                • #38
                  От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

                  Днес беше изключителен ден...толкова неща ми се случиха и се кефя максимално
                  Както повечето знаят, през 2010-а година се откри едно уникално съоръжение в Абу Даби струващо 600 милиона евро и единствено по рода си на замята...
                  Става дима за Ferari World, точно до пистата за Ф1 Yas Marina в която ни е бивака.



                  Освен всички интересни неща тук, за които ще ми трябва една седмица да разказвам, най-впечатляващото и невероятното е най-бързото "влакче" в света Бях се зарекъл да се повозя някога и днес се сбъдна мечтата ми
                  Билета за целия комплекс е около 80 лева, но чакаш за влакчето около час и половина, обаче ако вземеш от 120 лева, ставаш VIP и даже си избираш място С този билет се "джуркаш" неограничен брой пъти, стига да не си изкараш карантиите през устата...
                  Малко данни за "влакчето" (ако може така да се нарече ) :
                  Ускорение от 0-100 км/ч - 2 сек,. до 240 км/ч - 4.9 сек
                  Максимална скорост - 240 км/ч.
                  Натоварване - 4.8 G




                  Имам уникална снимка, но ще я сканирам като се върна, дават ти я срещу 30 лева
                  При първото ми пускане, бях на втория ред...изстреляха ни в буквалния смисъл и ...загубих ума и дума, сърцето спря, устата пресъхна, забравих да дишам и затворих очи, че не знаех къде се намирам и как да реагирам...тотално изключване...
                  Слязох и бях много ядосан, че ме изненада "влакчето"...бях обикалял по много екстремни съоръжения по цял свят с какви ли не "извращения" с излитане, обръщане, премятане, рязко спиране, с въжета и без въжета, но...това надмина всичко !
                  Веднага се наредих за втори опит и се наместих на първата седалка, най-отпред...
                  Този път си го изживях истински...няма такова удоволствие, не затворих очи, виках колкото си исках и се кефех...мания
                  Препоръчвам горещо това място, няма аналог изживяването...но, стига толкова удоволствия, да минем към състезанието
                  Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 31-03-12, 22:09.

                  Коментар


                  • #39
                    От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

                    Техническия преглед се забави доста, предполагам сте разбрали от новините, че кораба закъсня, а италианци и чехи си висят на израелската граница и не ги пускат в Йордания (да бяха дали някой лев да ги светна и преведа, ама не се сещат ).
                    Ние минахме почти без проблем, казвам почти, защото подценихме резервоарите за вода и "камилите" на гърба(нашите са по 2 литра), а трябва да са 3 и двете.
                    Руснаците, като първи гъзари бяха си докарали машините със самолет

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t11.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5361412


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t10.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5361409

                    Зорница веднага завърза контакти с местната конкуренция...да ги държим под око

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5361410

                    АТВ-та са много добре направени, особено Хондите, които са много популярни тук и известни с издържливостта си, даже на старта ще застане и 450-ка с въздушно охлаждане

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t1.jpg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5361411

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t8.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:5361417

                    Днес видяхме и втората конкурентка на Зорница (освен Световната Шампионка Липароти) която също е с Ямаха Раптор

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t2.jpg
Прегледи:1
Размер:65.0 КБ
ID:5361413
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t3.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5361414





                    Лошата новина за нас се оказа избора на гуми...ние поискахме от "Боряна Груп" най-доброто и Maxxis RZR 2 и хората ни дадоха по два комплекта за състезанието, но...оказа се, че тук трябват други шарки за пясъка.
                    Разликата между Абу Даби и другите състезания в Африка е, че тук няма камъни, а само меки пясъци и дюни и трябва не-толкова агресивна гума, с по-голямо разстояние между ламелите, за да не дълбае в пясъка...
                    Зорница намери две задни Dunlop от местните, а аз ще си карам с RZR-а, пък каквото сабя покаже
                    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 31-03-12, 22:17.

                    Коментар


                    • #40
                      От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

                      Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение

                      Неземно!
                      Благодаря за споделеното.

                      Пожелавам: Успех на целия Ви екип!
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #41
                        От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

                        Супер сте! Успех и много приятни моменти и продължавайте с разказите, че е много интересно.
                        Лопата - друг солдата!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

                          Пропуснах да кажа, че и тук има "българска връзка" Един от техническите комисари е българин, Лазарин Жотев, 12-то издание за наго на това състезание и работи към пистата Yas Marina и прави техническите прегледи на всички състезания, F1, Мото GP и каквото още се провежда на пистата

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:aa.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:5361432

                          А аз днес реших да се "слея" с местните и си облякох джишдаша от Тунис...много практично и прохладно...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t9.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5361435


                          От автомобилите днес видяхме много малко, защото прегледа им беше на друго място, около 10 км. от нас, но интересните неща бяха два полариса UTV, като единия си беше направо прототип с голяма инвестиция.
                          Бяха го удължили с 50 см., сменена скоростна кутия с механични скорости (оригинално е с вариатор) и всъщност се доближаваше до Т1 с разликата, че го кара сам човек...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t4.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5361437

                          Другия си беше в почти оригиналния вид, с разликата, че кутията на вариатора беше изнесена отвън, за да се охлажда, резервоар ATL 120 литра, хомологирана клетка, седалки, колани и т.н. екстри...и пак сам е пилота !

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t5.jpg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5361438

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t6.jpg
Прегледи:1
Размер:127.6 КБ
ID:5361439

                          Имаше и две холандски бъгита, но бързо изчезнаха и не разбрахме подробности...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:a.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5361440

                          Това е накратко за днес, утре е пролога и ще има по-интересни снимки от плажа

                          Коментар


                          • #43
                            От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

                            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                            Лошата новина за нас се оказа избора на гуми...ние поискахме от "Боряна Груп" най-доброто и Maxxis RZR 2 и хората ни дадоха по два комплекта за състезанието, но...оказа се, че тук трябват други шарки за пясъка.
                            Разликата между Абу Даби и другите състезания в Африка е, че тук няма камъни, а само меки пясъци и дюни и трябва не-толкова агресивна гума, с по-голямо разстояние между ламелите, за да не дълбае в пясъка...Зорница намери две задни Dunlop от местните, а аз ще си карам с RZR-а, пък каквото сабя покаже
                            Следя всяка информация,която ни подавате от Абу Даби- кефиш ме с постовите си и начина по който предаваш настроението Ви и на нас простосмъртните.Относно горния цитат-видях на първата снимка АТВ-етата с какви гуми са и се позачудих като знам къде отивате,ама не посмях да попитам с какви гуми сте тръгнали всъщност.Нямате ли възможност за намирането на поне още една двойка задни за теб.Надявам се да намерите решение на тоя не маловажен проблем,ако мога така да го нарека.
                            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                            0885 660 613

                            Коментар


                            • #44
                              От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

                              Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                              Днес беше изключителен ден...толкова неща ми се случиха и се кефя максимално
                              Както повечето знаят, през 2010-а година се откри едно уникално съоръжение в Абу Даби струващо 600 милиона евро и единствено по рода си на замята...
                              Става дима за Ferari World, точно до пистата за Ф1 Yas Marina в която ни е бивака.



                              Освен всички интересни неща тук, за които ще ми трябва една седмица да разказвам, най-впечатляващото и невероятното е най-бързото "влакче" в света Бях се зарекъл да се повозя някога и днес се сбъдна мечтата ми
                              Билета за целия комплекс е около 80 лева, но чакаш за влакчето около час и половина, обаче ако вземеш от 120 лева, ставаш VIP и даже си избираш място С този билет се "джуркаш" неограничен брой пъти, стига да не си изкараш карантиите през устата...
                              Малко данни за "влакчето" (ако може така да се нарече ) :
                              Ускорение от 0-100 км/ч - 2 сек,. до 240 км/ч - 4.9 сек
                              Максимална скорост - 240 км/ч.
                              Натоварване - 4.8 G




                              Имам уникална снимка, но ще я сканирам като се върна, дават ти я срещу 30 лева
                              При първото ми пускане, бях на втория ред...изстреляха ни в буквалния смисъл и ...загубих ума и дума, сърцето спря, устата пресъхна, забравих да дишам и затворих очи, че не знаех къде се намирам и как да реагирам...тотално изключване...
                              Слязох и бях много ядосан, че ме изненада "влакчето"...бях обикалял по много екстремни съоръжения по цял свят с какви ли не "извращения" с излитане, обръщане, премятане, рязко спиране, с въжета и без въжета, но...това надмина всичко !
                              Веднага се наредих за втори опит и се наместих на първата седалка, най-отпред...
                              Този път си го изживях истински...няма такова удоволствие, не затворих очи, виках колкото си исках и се кефех...мания
                              Препоръчвам горещо това място, няма аналог изживяването...но, стига толкова удоволствия, да минем към състезанието
                              Ето още една хубава снимка от Румен, на финал на тарсето

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f1.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5361452

                              Коментар


                              • #45
                                От: АРАБСКАТА АВАНТЮРА- АБУ ДАБИ И КАТАР

                                Днес мина пролога...много интересно и атрактивно, а мястото беше уникално
                                Преминахме 30 километра, за да стигнем до един плаж между небостъргачите с хубава гледка и трибуни за публиката.
                                Шейх Сюлеим, който е основен организатор и рейс-директор направи показно с колата си "Форд Косуърт" с който е 14 пъти шампион на Близкия Изток и мина два пъти трасето с луди дрифтове

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:az5.jpg
Прегледи:1
Размер:60.0 КБ
ID:5361600


                                После стартирахме в поредност АТВ-та, Мотоциклети и накрая коли. Представихме се добре, като за първо каране на Ямахите и сме доволни от поведението им
                                Зори е 7-ма, а аз 18-ти, като в челото са само АТВ-та

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:az1.jpg
Прегледи:1
Размер:82.0 КБ
ID:5361601

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:az.jpg
Прегледи:1
Размер:149.6 КБ
ID:5361602

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:az2.jpg
Прегледи:1
Размер:141.5 КБ
ID:5361603

                                При автомобилите само Шлесер направи уникално шоу, останалите се возеха и изчакваха за по-задна позиция, за да ги водят лидерите, че явно тук е трудна навигацията

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:az3.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5361606


                                Братушките бяха много нахъсани и Василев (колегата на Гадашин) с G-force Proto се обърна на един от завоите и се наложи да го изтеглят до финала

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:az4.jpg
Прегледи:1
Размер:81.6 КБ
ID:5361608


                                Това е засега, утре стартираме в 9 местно време (8 българско) и имаме връзка 100 км. и специален етап 285 км.
                                Ето и класиранията от днес !
                                Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 01-04-12, 18:52.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X