Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ретро усилватели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ретро усилватели

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    +1. Toва са златните години в електрониката. Оттам нататък аз поне не съм имал електроника без бъгове и дразнещи фичъри. Лампите са крайност и изкуство, но не са за всеки.
    Това с ламбите е отживелица - аз му викам залитане по архиви от времето когато ламбите бяха по добрия избор от транзисторите -демек това което имаше на пазара.
    В днешно време има техника дето от входа - Дигитално радио,тв, цд,двд ... като се мине през ДСП -DSP – Digital Signal Processing , та чак в краиния усилвател има ДАК DAC -Digital to Analog Conversion и там се синтезира аналогов сигнал , та това дето се получава ,такива параметри са направо фантастика .
    Е има си и слабо място - казва се софтуер ..... ама къдео софта е ок е фантастично.

    Коментар


    • От: Ретро усилватели

      Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
      Това с ламбите е отживелица - аз му викам залитане по архиви от времето когато ламбите бяха по добрия избор от транзисторите -демек това което имаше на пазара.
      ...
      Не знам ама разлика има категорична, в полза на ламбите. Може и да не съм случил на транзистор досега, не че няма хубави. В интерес на истината сега съм вързал едни кви да е трафчета от стари ламбени ТВ. Не са добри, звукът е като от транзистори.

      Коментар


      • От: Ретро усилватели

        С риск да се повторя: Да не преиграваме!
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Ретро усилватели

          Нямам търговски интереси с ламбите. Написал съм каквото съм чул. До колкото знам и сега 2 завода произвеждат ламби, за такива като мен. Едва ли е случайно, при гореописаните неудобства с тях.

          Коментар


          • От: Ретро усилватели

            Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
            Това с ламбите е отживелица - аз му викам залитане по архиви от времето когато ламбите бяха по добрия избор от транзисторите -демек това което имаше на пазара.
            В днешно време има техника дето от входа - Дигитално радио,тв, цд,двд ... като се мине през ДСП -DSP – Digital Signal Processing , та чак в краиния усилвател има ДАК DAC -Digital to Analog Conversion и там се синтезира аналогов сигнал , та това дето се получава ,такива параметри са направо фантастика .
            Е има си и слабо място - казва се софтуер ..... ама къдео софта е ок е фантастично.
            Ти параметрите ли слушаш или музиката?

            Дигиталното радио например е компресирано. Слушаш MP3-ки и заради DSP-то си мислиш как си на върха на.... ? Ми аз дигитално компресирана музика и в колата си разпознавам и ме дразнят, а в колата "мусиката" е много далече от всякакво аудиофилство и правилност по каквито се сетиш мерки.

            ...И после като чуеш наистина добър запис върху наистина добра система (независимо лампова или не), ако все пак можеш да чуваш де, разбираш че ползата от файдата от всичките DSP-та и софтуери е една голяма боза, поне на системи, струващи 4 цифрена сума. С истинските такива, струващи многоцифрови суми, някой си е поиграл още в студиото и се случва да си е разбирал от работата много повече от 99.9999% от крайните потребители, купуващи си "DSP-та и DAC-ове" за у 'къщи от технополис.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Ретро усилватели

              Имам ретро "Студио 2", изхвърлих му крайните стъпала и сглобих две от TDA 7293. Всичко останало остана същото, но се усеща разлика най-вече в динамиката и в средните честоти, които преди бяха малко по...дрезгави

              Коментар


              • От: Ретро усилватели

                Готови са вече.. човека беше малко зает и затова се наложи малко да изчакам но мисля, че си заслужаваше. Още не съм ги чул и очаквам до два/три дни да са при мен.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OTE3 Ash Burl Front.jpg
Прегледи:1
Размер:262.2 КБ
ID:5788217

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OTE3 Ash Burl On Stands.jpg
Прегледи:1
Размер:291.0 КБ
ID:5788218

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OTE3 Ash Burl Side.jpg
Прегледи:1
Размер:256.4 КБ
ID:5788219

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OTE3 Ash Burl Top.jpg
Прегледи:1
Размер:306.8 КБ
ID:5788220
                Real Recognize Real

                Коментар


                • От: Ретро усилватели

                  Изглеждат много добре!

                  Коментар


                  • От: Ретро усилватели

                    Честито.
                    Винаги съм се чудел защо някои хора избират букшелф озвучителни тела, за да ги монтират на стойки.
                    Самите ОТ са компактни, но монтирани на стойки, заемат същото място като "нормални" по размер ОТ, стъпили на пода.
                    В акустично отношения също нямат предимства пред големите си събратя...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • От: Ретро усилватели

                      Мерси колега, стойките не са мои а на човека направил колоните.. В моя случай ще стъпят на шкаф с височина 60см. и ще стане супер. Ако имах място щях да си избера флорстендърите но.. нямам.
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • От: Ретро усилватели

                        При мен са!!! НЯМА ТАКАВА ИЗРАБОТКА..... На живо са просто уникални...... на снимките не изглеждат толкова добре. Впечатления ще споделя като се просвирят и да мине малко време де да ги усетя както трябва. Иначе като изработка са.. не знам както каза колегата преди няколко поста " все едно си купуваш Ролс Ройс..." НЕ намерих нищо за което да се хвана, перфектни отвсякъде! Много се кефя че има такива БЪЛГАРИ, точни, коректи, умни и сръчни! Много им се радвам.
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • От: Ретро усилватели

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Честито.
                          Винаги съм се чудел защо някои хора избират букшелф озвучителни тела, за да ги монтират на стойки.
                          Самите ОТ са компактни, но монтирани на стойки, заемат същото място като "нормални" по размер ОТ, стъпили на пода.
                          В акустично отношения също нямат предимства пред големите си събратя...
                          За чудене си е. Звукът се прави от площ на мембраната и обем на резонатора. Но пък това важи предимно за ниските, за средните честоти е хубаво да те бият в муцуната.
                          А колоните са много красиви, честито!

                          Коментар


                          • От: Ретро усилватели

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            ... но пък това важи предимно за ниските...
                            Отговорът.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • От: Ретро усилватели

                              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                              Отговорът.
                              Супер. А въпросът е?
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Ретро усилватели

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Супер. А въпросът е?
                                Ъъ.. Не беше ли - защо колоните трябва да стоят на кокоши крак?!? Аз се опитах да кажа, че според мен за високите и средните е добре да са на нивото на ушите, но ниските могат да са и под леглото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X