Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струг С5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Струг С5

    Здравейте, има обявен търг за продажба на струг С5. Каже те ми какво да гледам по него? Пише че е в добро състояние и работи. Без никакви липси е и няма луфтове. Началната чена е 850лв. До каква цена си заслужава да наддавам? Какви са му габаритните размери и теглото му? Имам представа за С8. По принцип търся С8, но този ако е добър бих го вземал. Търга ще е след една седмица. Утре мисля да ида и да го видя.

  • #2
    От: Струг С5

    Днеска ходих на оглед и това е струга. Има си всичко по него, без липси е, работещ. Разполага с люнети, центри и патронник.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5214.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5359669Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5215.jpg
Прегледи:1
Размер:135.2 КБ
ID:5359670

    Коментар


    • #3
      От: Струг С5

      Колега,той свети тоя струг!Вземай го какво го мислиш...Той да не е част от някаква класна стая?!
      TLC 120 Prado
      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

      Коментар


      • #4
        От: Струг С5

        Първоначално публикуван от jouzzin Преглед на мнение
        Колега,той свети тоя струг!Вземай го какво го мислиш...Той да не е част от някаква класна стая?!
        Явно да, съдейки по дъската и бюрото..Май е някое Училище по Механика..
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: Струг С5

          На Русенски университе е. Ще се продава на търг и не знам колко кандидати ще се появят. Аз не мога да си позволя голям бюджет. Обявен е за първоначална цена 850лв. Мога да си позволя до 1000-1200лв. За транспорта си мисля че ще ми трябват около 200лв. Намира се в зградата и около 50м на ръце трябва да се носи. Това което ми направи вператление е че няма голяма гама от подавания за оборот. Няма автоматичен ход, само от ръчното може да се движи по-бързо. Като цяло и на мене много ми хареса. Фактора е цената. Ако можех да си позволя повече с удоволствие бих дал, заслужава си всеки лев.

          Коментар


          • #6
            От: Струг С5

            Снимай като го носите на ръце ! Успех ......Всяка стотинка в подобно нещо си заслужава,читави стругари все по малко,бях свидетел как над 20 подобни и по големи стругове заминаха за скраб !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Струг С5

              Ако го спечеля ще мисля как ще се носи. Предполагам че ще подложа колички с които да го претъркаляме. Теглото му по документи с оборудване е 1500кг. Ще се опитам да смъкна каквото мога от него и така ще го носим.

              Коментар


              • #8
                От: Струг С5

                Началната цена е около цената за вторични . Ако успееш да се включиш в парите които си предвидил си добре . Местенето на такава машина "на ръце" не е лесно но не е и невъзможно . Най лесно е като си направиш една квадранта ос с два лагера в двата края нея я слагаш от към крака на машината като и заваряваш две шпилки на размера на отворите на нивелационните тампони . Оста трябва да ти е с поне 200 мм по широка от страна за да имаш стабилност защото тия машини са с много шантав център на тежеста и лесно се обръщат особено ако терена не е много равен . От към кутията слагаш една транспалетна количка . Става и с две транспалетни колички но е малко рисковано . Най стария и изпитан метод е бутане по тръби .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Струг С5

                  Моето стругче в Попово го изкарахме от стаичка с праг, качихме го на друг праг, прекарахме го през място с 20 см по-широко от струга, завъртяхме го на 90градуса в това тясно пространство, автокран го качи на ремаркето, във Варна го свалихме от ремаркето, завъртяхме го на 180гр в гаража и го наместихме в ъгъла. Всичко това с помоща на 4 тръби и една щанга и ФИЗИКАТА

                  Така че, ако няма стълби, вземи си тръби и щанга или кози крак и ще стане лесно. Вземи и една рулетка да мериш дали ще мине през вратите.
                  А 200лв ако е за в рамките на града ми се виждат мнооооого.
                  Но първо го вземи - рибата в морето, ние тигана слагаме

                  Коментар


                  • #10
                    От: Струг С5

                    Разпродават нашините, а бълват младежи с висше образование. Интересно на какво ще ги учат. Вероятно ще им показват снимки в интернет, как изглеждат металорежещи машини. Както каза един младеж от това заведение "Учим за ръководни кадри". Имам познат с машиностроителна фирма, който неможе да си намери кадърни работници с години. Има 4-5 човека пред пенсия, които правят ВСИЧКО, ама младите са все едни "висшисти" с претенции за заплатата, а микрометрите ги ползват все едно са дърводелски теги.
                    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Струг С5

                      То във всички области дето не се седи зад бюро и не се работи с компютър е така!
                      TLC 120 Prado
                      Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                      Коментар


                      • #12
                        От: Струг С5

                        Днеска ходих да питам има ли друг кандидат и все още няма. Един колега и той е мераклия за струг. Търси си по нов и с повече функции, но нищо друго няма качествено. Има С11 но с липсващ патронник и задно седло. Цената му е 2300лв. Вика ми и аз го харесах този струг макар че няма екстри като бърз ход и още такива дреблии. Надявам се да се разбереме, а не да идем и двамата и да почнем да си наддаваме. Така никой няма да спечели.
                        За ваденето ще мисля като го купя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Струг С5

                          Бе то за такива работи се не приказва толкова ама а да видим.Пожелавам ти да си сам на търга.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Струг С5

                            До колкото знам на търга трябва да има минимум двама участника при един няма как да стане натдаване.Поне така беше преди време когато съм играл за машини.За това ти препоръчвам за да е сигурна работата да запишеш за търга и един свой човек за да даде първата стъпка и ти на втора да спечелиш като той се откаже да натдава.Успех и по-малко шум вдигай.Колегата Демилиев правилно ти каза,че за такива работи не се приказва на всеуслушание.Има хора които от това правят пари.
                            Тази машина в мазето ли се намира?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Струг С5

                              Аз не съм тръгнал да го огласявам на всеки. Просто с този колега бяхме заедно когато разбрахме че ще се провежда търг за разпродажба на машините. Той търси по-нова машина с повечко операции. Само че този струг си заслужава парите и е много малко използван. Условията за участие на търка са минимум 2 ма кандидати. Като единия може да остане пасивен и да не нададе. Аз ще взема баща ми да играе с мене. Ако няма друг кандидат. А на втори търг ми казаха че ако има само един кандидат се продава на обявената първоначална цена.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X