Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Струг С5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Струг С5

    Търговете се провеждат навсякъде различно въпреки че има закон за тях но не навсякъде се спазва, колкото до броя участници много често има само по един а много често и ни един, насрочват нова дата и така докато се намери някой, затова мисля че и един участник е достатъчен, наддава една стъпка и готово. А колкото до това че няма за сега други мераклий, те търгашите вземат тръжни документи и внасят депозит в последният момент и ако са само за далаверата сами ще ти се покажат в деня на търга, така че беше много добре да си трайкаш пък после ще видим как ще го изнасяш. Аз само мога да се радвам ако го спечелиш и ако мога с нещо ще ти помогна.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • #17
      От: Струг С5

      Колега тия търгове се решават в коридора .Останалото е театър .Колкото до търгашите не мисля че ще пропуснат .Те ХИЕНИТЕ от това живееят.После ще разказваш.

      Коментар


      • #18
        От: Струг С5

        Първоначално публикуван от iv75 Преглед на мнение
        Колега тия търгове се решават в коридора .Останалото е театър .Колкото до търгашите не мисля че ще пропуснат .Те ХИЕНИТЕ от това живееят.После ще разказваш.
        От С5 пари не можеш да изкараш като го препродадеш . Виж С 10 - 11 и СУ 400 - 582 са друга бира .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Струг С5

          Нямам намерение да го препродавам. Ако дойде някой на търга и почне да ми се пъне, от така наречените търгаши, ще му го оставя на втория път като ме дигне. Да си бере той ядовете. Аз ще дам до 1000-1200лв На 1000лв ще ми стане ако аз се обадя пръв, другия ме дигне и аз пак се обадя. Трети път нямам намерение да се обаждам. Като знам че ще трябва да взема 5-6 човека да ми помагат за изваждането. На всеки по 10-15лв и за транспорт около 50лв. Аз и да искам да дам повечко пари, нямам. Има един много хубав струг но е обявен за 10 000лв. Другите стругове нямат никакви принадлежности и имат доста повреди и луфтове в супортите. Като разбрах че ще има търг си мислех да взема С8. Почнах да гледам списъка и видях един такъв. Прочетох описанието му и се отказах. Прочетох всичките какво представляват и само това е хубавото стругче.

          Коментар


          • #20
            От: Струг С5

            С търговете номера е следния : Ако няма други кандидати даваш малко над началната и го взимаш ако има някой от тия тарикати вдигаш над него докато се откаже и после не внасяш парите така губиш само депозита а машината остава на втори търг където му намаляват цената . На втория същата процедура . Така навремето взех от бившето ОСО едно кросово ЧЗ 250 . Два пъти прецаках един кюстендилски прекупвач на втория търг му казах пич откажи се тоя мотор е мой ако трябва ще ти счупя главата но пак ще го взема. Тоя не ме разбра и на втория търг пак стана същото на третия не дойде и аз взех мотора .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Струг С5

              Тука усливията са записани че ако спечелилия не внесе сумата до 3 дни, следващия кандидат печели с неговата обявена сума. Така че не мисля да давам излишни пари на вятъра. Ако е писано да бъде мой ще го спечеля. Пак ако има друг на който да му върши работа, да го взема. Само не искам да отива за скрап такава машина. Днеска бях на вторични. Като видях какви неща са нахвърляли. Сърцето ме заболя.

              Коментар


              • #22
                От: Струг С5

                Няма сега такова нещо даваш малко над началната, организаторите на търга определят колко е стъпката и обикновено е 10% от обявената стойност. Аз не разбрах търга явен ли е или таен, щото ако е явен лесно но ако не е.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • #23
                  От: Струг С5

                  Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                  Тука усливията са записани че ако спечелилия не внесе сумата до 3 дни, следващия кандидат печели с неговата обявена сума. Така че не мисля да давам излишни пари на вятъра. Ако е писано да бъде мой ще го спечеля. Пак ако има друг на който да му върши работа, да го взема. Само не искам да отива за скрап такава машина. Днеска бях на вторични. Като видях какви неща са нахвърляли. Сърцето ме заболя.
                  Спокойно на времето такива гледки ме докарваха почти до инфаркт но вече свикнах . Тая седмица около мене нарязаха за вторични струг С 11 две фрези шлайф ножовка и още доста неща всичките почти не работили и не можахме да се преборя да вземем нещо за нас.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Струг С5

                    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                    Няма сега такова нещо даваш малко над началната, организаторите на търга определят колко е стъпката и обикновено е 10% от обявената стойност. Аз не разбрах търга явен ли е или таен, щото ако е явен лесно но ако не е.
                    Търга е явен, стъпката е 5%, депозита е 10%. На първи търг трябва минимум 2-ма кандидати. На 2-ри може и един, дават го на обявената цена. На 3-ти ще има намаление с 10%

                    Коментар


                    • #25
                      От: Струг С5

                      Днеска ходих да платя депозит и да се запиша за участие. Има още идин канндидат "търгаш". Занимавал се с рециклиране на такива машини и се е записал на всички търгове, който са хубави машините.
                      Не мисля че ще спечеля срещу него, предвид скромния ми бюджет до 1000-1200лв. Единствено да се съгласи на предварителна договорка, което малко ме съмнява. Няма да вложи нищо в тази машина, а направо ще я препродава за цена минимум 2000лв.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Струг С5

                        Ако не са ти фатални едни 80 лв, наддавай смело и после недей да плащаш. Вторият кандидат да печели, ако му стиска, на твоята неплатена цена - мопже и 3000 да е На втория търг си ти пак - по-горе ти обясниха.
                        Депозитът нали е 80 лв само?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Струг С5

                          Хаха...добро предложение!
                          TLC 120 Prado
                          Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                          Коментар


                          • #28
                            От: Струг С5

                            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                            Ако не са ти фатални едни 80 лв, наддавай смело и после недей да плащаш. Вторият кандидат да печели, ако му стиска, на твоята неплатена цена - мопже и 3000 да е На втория търг си ти пак - по-горе ти обясниха.
                            Депозитът нали е 80 лв само?
                            Той този бил стар познайник в университета, на всички търгове участвал. Сега се е записал за 7-8 машини. Интересно че е сам записан. Ако никой не се появи, се записва за 2-ри търг където сам може да спечели без наддаване. Ще опитам да се споразумеем преди търга. Ако не иска да му дам някакви пари 150-200лв, ще му предложа той да ми даде.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Струг С5

                              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                              Той този бил стар познайник в университета, на всички търгове участвал. Сега се е записал за 7-8 машини. Интересно че е сам записан. Ако никой не се появи, се записва за 2-ри търг където сам може да спечели без наддаване. Ще опитам да се споразумеем преди търга. Ако не иска да му дам някакви пари 150-200лв, ще му предложа той да ми даде.
                              Приятелю по спокойно, такива като този не ходят по търгове да дават а само да вземат, не се занимавай с никой стой си там спокойно в деня на търга и ако някой иска нещо от теб ще те намери. А колкото до това ти да искаш пари мисля че е по добре да не падаш на нивото на такива. Но ти си прецени, и пак ти казвам спокойно и по леко с мерака, когато нещо не иска да стане, с булдозер да го буташ пак не става, затова се прави че въобще не ти пука а стратегия за тия неща не може да се измисли предварително, търгът е явен и всичко ще се намества в движение. Успех и пиши щото с тия търгове ми се е вдигал адреналина и на мен много пъти.
                              При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Струг С5

                                Не искам да ходят такива хубави машини в ръцете на търгашите. Направо е грехота тази машинка да се позва за правене на търговия. Попитах счетоводителката какав е човека, възрастен ли е. Исках да знам че ако не е в мене, поне на някого ще върши работа. И като ми каза че е някакво момче колкото мене, от няколко години ходел на всички търгове и купувал машините за рециклиране и за нарязване на скрап и пречерня. Не мога да се побера в кожата си. Като знам че на мене ще ми върши работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X