Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вашата професия отвътре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Вашата професия отвътре

    Моята професия е шофьор на тежкотоварен камион или международен шофьор както го наричат други. Имам канал в ютуб, (https://www.youtube.com/channel/UCtD...cfYEPWh8igsSNg)там съм качил по-интересните неща. Иначе професия, като професия с плюсовете и минусите. То като плюс май е само това, че се изкарват горе долу добри пари. Иначе минуси много. Като се започне с мизерията, отсъствието от вкъщи, разправията с товарни и разтоварни дейности, митници, граници и най-вече с незнаещи шофьори и други участници в движението, че камиона е ограничен на 90 км/ч и като тръгне да изпреварва друг камион му трябва време!!! А не колата зад него да почне да светка и свирка. Много хора не знаят също, че камиона тежи 40 т + и му трябва тройно по-дълго разстояние за да спре от лека кола. Също така, че е 17 м. дължина и му трябва време да се изнесе от кръстовище. И че има много "слепи петна" нямаме 100 % видимост. При нас психическата умора е много по-голяма от на другите шофьори и затова ни ограничават във времето на каране. Разбира се това е само за България и някои балкански страни в Европа няма такова нещо. Много по-спокойно се кара там. И полицаите са съвсем с друго разбиране. Случвало ми се да сгреша пътя да карам по бавно докато ровя навигацията а полицаите са били зад мен и следователно виждат, че има проблем и ме спират, но не ме питат "Ми ся ко праииим", а ме питат какъв е проблема и с какво да помогнат и помагат, като ме изведат от населеното място или ме закарат до адреса или най-малкото обяснят накъде да хвана. Имам клип как в Англия лека кола ми се зажулва в камиона. Спираме и аз слизам, като си мисля, че е като в България сега ще има скандали и до бой може да се стигне. Човека почна да ми се извинява и да ме прегръща (по едно време помислих, че е гей!!!) Дойде и полиция без никои да ги е викал,като го видях веднага си помислих, че щом съм с българска регистрация веднага ще ме изкарат мен виновен, но не. Каза да си попълваме документите и да се махаме, че след малко почва час пик и ще пречим и си запали колата и замина. Всичко е въпрос на култура, възпитание и уважение на другите участници в движението.
    Jeep Grand Cherokee WG 2.7 CRD 2004 Facelift
    Моят канал: https://www.youtube.com/channel/UCtDVShnVmcfYEPWh8igsSNg?view_as=subscriber

    Коментар


    • #47
      От: Вашата професия отвътре

      Те тука пък бачкам аз...: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:б.jpg
Прегледи:2
Размер:103.1 КБ
ID:5754768
      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
      -----------------------------------------------
      Питието определя съзнанието....
      -----------------------------------------------
      0887770735

      Коментар


      • #48
        От: Вашата професия отвътре

        Снимката е малко стара,ама работата е същата.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170523_55591.jpg
Прегледи:1
Размер:109.7 КБ
ID:5754858
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #49
          От: Вашата професия отвътре

          Тия кислородни апарати от кога са? Май 90-92 в казармата бяхме с такива + ЗиЛ -ове
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #50
            От: Вашата професия отвътре

            Те са въздушни,не кислордни.Пък 90-та година в БНА с Шведски апарати ....Не за друго,ама по това време и аз служих и всичко беше СъвеЦко.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #51
              От: Вашата професия отвътре

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Те са въздушни,не кислордни.Пък 90-та година в БНА с Шведски апарати ....Не за друго,ама по това време и аз служих и всичко беше СъвеЦко.
              Да де, знам чеса въздушни. Надувахме ги с компресора за гуми...
              Заприлича ми на ония, недовиждам вече с времето, бяга ми детайла...
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #52
                От: Вашата професия отвътре

                Преди 15 години...
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:319097_286344731399181_234544704_n.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5755214
                и миналата година
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от kalin09; 27-05-17, 09:17.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #53
                  От: Вашата професия отвътре

                  Пропуснах да отбележа,че съм газоспасител,че тия апарати обикновено се свързват с пожарната.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X