Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вашата професия отвътре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Вашата професия отвътре

    Аз сега съм тъп офисен планктон, а едно време бях лазерджия. Нещо като гумите, ама по-просто. Веднъж четох една дебела книга за тия работи, обаче се спекох още в неорганичната част, нататък само седях с умен вид, додето местех страниците, та хората сигурно са си мислели че знам какво има в днешните гуми. Пък аз разбрах само за легирането, и за механичните свойства, другото - не. Знам че е срамота.
    Лазерите са проста работа. Вземаш нещо, туряш му от двете страни две огледала едно срещу друго, надуваш го с квото имаш, то от зор светва, после все едното огледало нещо изпуска, и всички се радват, понеже са видели лазерен лъч. Някои успяват да го видят даже два пъти - веднъж с лявото, и още веднъж - с дясното око. После вече никога не виждат нищо, ама пък им остават ярки спомени. Според лазера, но поне няколко хиляди пъти по-ярки от Слънцето. Има и съвсем мижави лазерчета, те са само малко повече от звездите.
    Хубавото е че боли съвсем за малко, и очите отстрани изглеждат досущ като здрави.
    А иначе вътре бутат какво ли не. Стъклени пръчки, газови бутилки, колби, мензурки, рубинени пръстени, откраднати от бабите, има извратеняци, които слагат само ренгенови плаки и ножчета за бръснене, и само една алуминиева тенекия вместо две хубави огледала, понеже са стиснати. Така получават ултравиолетови лазери на атмосферен азот, и даже не разбират веднага че са ослепели, понеже на 300 нанометра при ниска мощност, белята не става с гърмеж в мозъка.
    Които не са стиснати - патят повече. Първо много години гладуват, додето събират хубави части. Железца, стъкълца, жички, секретни платки, тайни транзистори, гумички, маркученца, лампички, а също така секретни части, които не могат да се съобщават в интернета, и малко след като са ги изгонили от къщи, сглобяват Първият си Лазер.
    Който естествено не работи.
    После тайно се промъкват обратно вкъщи, и вече само нощем, като си светят с последното останало око, което естествено свети лазерно, сглобяват следващия таен лазер. Понеже лазерите със слънчево напомпване вече са ги измислили разни простаци с Нобелови награди, работят обикновенно върху лунно напомпване, или от велосипедно динамо. От динамото на колелото на детето прочее става лесно, само трябва да се задигне бобината и една свещ от жигулата на тъста, планетарните лазери също си ги има, като Венера например, която е почти работещ СО/СО2 лазер, а виж Лунния ...
    Понякога ги хващат, карат ги да се изучат за нормални физици, и после се прозяват от досада, когато новия лазер пробие стената, понеже са забравили да и пуснат охлаждането от главния водопровод на квартала, ама това вече не е интересно.
    Не е много страшно. Може само да те пребие тока, да те пробие лазера, или да те окьорави, или да те затисне, ако е много голям, най много да те отрови на умирачка. Ама е интересно, пък някои светят и много красиво. За вкусовете не спорят, на мене са ми най-красиви аргоновите. Обикновенно светят синьо-зелено, макар че могат и друго.
    А за фенерчета не стават, никои

    Коментар


    • #32
      От: Вашата професия отвътре

      Аз карам лодчици,малки и средни по размер,с платна или с мотор,главно в Северна Америка и околностите.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Вашата професия отвътре

        Сарач. Понастоящем обработвам норвежки кожи.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:563338_10151105965188278_866595327_n.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5394680
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #34
          От: Вашата професия отвътре

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          Сарач. Понастоящем обработвам норвежки кожи.
          И още си женен ?

          Коментар


          • #35
            От: Вашата професия отвътре

            Никога не съм бил
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #36
              От: Вашата професия отвътре

              Пу, да ге!
              Знаех си че ми е тъп занаята(((((((((((((((((

              Вие кво по три думи бе, да не мислите че Вики ще ви се радва? Тя тая тема я е пуснала за да пишете, да пишете, да пишете, да ...
              А тя само да го напудри после, да лепне някоя ваша мъжествена снимка, и да ви изтипоса в газетата.
              На това му казвали иннтервю, и мене скоро ме изтаковаха по тоя начин(((
              Айде заминавайте и вие!
              Значи, започнете непринудено:
              "Както веднъж обработвах шведски кожи на една лодка в Северния Атлантик ..."
              Те журнализгите знаят как да се оправят нататък.

              Коментар


              • #37
                От: Вашата професия отвътре

                Добрееееее

                Прибирам се в 5 сутринта,жената отваря едното ако,млясва лекичко и пита как мина.Аз леко кисел хвьрлям на леглото 3 пачки по един долар,намигам и значи и тя като СКОЧИ..........'оди обяснявай после,че пари не предлагам,не се отчитам чинно на жената и не обирам кенефи ми пачките останаха от бакшишите на 14 стриптизьорки който ми домькна баскетболния отбор на Финикс,Аризона.Вече какво и как е било между 5 вечерта и 5 сутринта всеки да си го украсява сам,все нещо вярно ще има в мислите му.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Вашата професия отвътре

                  Уф. Пак на мене най-трудното (((
                  Б.Б.: "... прибирам се веднъж вкъщи с има-няма 300 хилки в дребни употребявани банкноти, влизам като бял човек, а там гола жена с маскиран глас ..."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Вашата професия отвътре

                    Не бяха употребявани моите,дьлго време се тьркаляха в жабките на колите,да има за паркинг.Там пьк ме гледаха все едно жената ги е заработила,а не аз,няма оправия.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Вашата професия отвътре

                      Не се шашкай бе, магнетофончето не хапе. Щом те е хванала - ще ти го взема, само аватара и е на кротък пудел. Иначе удря нормално.
                      Значи отново.
                      Б.Б.: "... карам си веднъж като нормален сутеньор, никого не закачам, минавам през неква бензиностанция да врътна оборота на чисто ..."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Вашата професия отвътре

                        Ей, много се радвам, че е възобновена темата!
                        Стефане, благодаря за подкрепата, а аз като искам да изтръгна още информация, ще ги ръчкам на лични съобщения Тия дни пак почваме инициативата с професиите!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Вашата професия отвътре

                          На лични няма да обадят нищо, знам ги тия изроди ... Много са корави(((
                          Те на гола келкерка с ледени бири мълчат, ние кво можем?
                          Мани(((
                          Дай, тука по може нещо да ги излъжем, че иначе направо смятай са ни пратили да им ловим дребни котенца, и да им пращаме пухкави снимчици за Осми март ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Вашата професия отвътре

                            Тази тема ме разби, замислих се какво всъщност работя? И открих, че не съм съвсем наясно
                            Ще започна отдалеч, като малък, четях Много Фантастика, от там дойде и любовта към науката и техниката. После се заредиха една камара Стечения на обстоятелствата и минавайки през СПТУ по съобщенията - стигнах до ВМЕИ "Ленин" - Електроника и Автоматика - Съобщителна техника, където открих Компютрите - странни телевизори с клавиатура пред който хората губеха време и разсъдък - какво ли правят? Открих го по тежкият начин - губех си времето и зрението за да пиша Велики програми. Започнах и да поработвам като програмист, но Зрението ми се оказа по-важно за мен и когато завърших, се огледах за различно поприще. Отново стечение на обстоятелствата ме хвърли в Частният сектор - специалист по UNIX - не бях и чувал за това чудо, но човек се учи. После открих "призванието" си - Популяризатор - не мога да измисля нови неща, но мога да ги разбера и обясня на хората... и така под различни фасади (длъжности) продавах "компютри" за големите организации, на практика нямаше до скоро голям инфраструктурен IT проект около който под една или друга форма да не се бях завъртял. Хубаво, Но единственото постоянно нещо на света е Промяната, фирмата за която работих от Елитна организация се превърна в малко по различна структура, не че е лошо, дано е за добро, но аз вече не виждах своето място в нея и след година и половина лутане и чудене, напуснах и за първи път на стари години си направих фирма. И сега работя "всички дейности не забранени от закона" (както пише във агенцията по вписванията) - доставям техника по-малко, консултирам по-малко, опитвам се да бъда полезен на всички с IT предизвикателства пред себе си и естествено да оцелявам. За сега съм 100% успешен (както каза един приятел) - още не съм фалирал, а и се забавлявам по-малко.
                            За жалост снимките, не са толкова атрактивни, работа пред компютъра или в шумни места наречени Центрове за данни, така, че ще ви ги спестя

                            Коментар


                            • #44
                              От: Вашата професия отвътре

                              Един работен ден под земята

                              Един от колегите тук е машинист в метрото. Отидохме му на гости
                              www.offnews.bg

                              Коментар


                              • #45
                                От: Вашата професия отвътре

                                Един работен ден под земята .....само че под друг ъгъл !

                                Полагане на оптичен кабел за комуникации,интернет , телефони,сигнални истории и др.
                                Обект Държавен,
                                Мрежа от канали,широки около 4 метра и високи около 3.5 метра ,бетон дебел около 30 см. отвсякъде,армиран,хидроизолация навсякъде,дълбочина над 7 метра под земята !
                                На места пълни с вода до около 2 метра,плуват някакви същества ,колегата им вика кротони,незнам какви са !
                                Схеми има,недостъпни за нас !Канали колкото искаш !Шлюзове и т.н ! Дължина на канала който ние използвахме предполагаемо разстояние около 2 км. !
                                Наложи ни се да откриваме топлата вода за да си свършим работата !Преди нас вероятно не е влизано десетки години вероятно !







                                Последно редактирано от Roninn; 05-03-13, 20:23.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X