Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RAV4 - прекъсва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RAV4 - прекъсва?

    Здравейте колеги. Джипката рав4 (стария модел) нещо взе да прекъсва или да глъхне, немога да го обясня точно. Като подам гас и изведнъж се отпушва. Сменяни са кабелите на свещите, преди време изгоря бензиновата помпа и я сменихме, но го нямаше тоя проблем. Дайте идеи от какво може да е?

  • #2
    От: RAV4 - прекъсва?

    Здравейте,Извинявам се че пиша в същата тема, но проблема с моята равка е едентичен. Моята също е и с газ и колата като премине на газ няма никакъв проблем. Колата като я карам на бензин и подам пълна газ на втора, колата почва да се придърпва силно и да няма никаква мощност едвам изкарва газове отзад се едно гърнето ми е от тръбичка ф10, мъчи се така 5-6 секунди и изведнъж се отпушва и се изстрелва. Така примерно на 3-4 тръгвания го прави мъчи се и изведнъж спира и си влиза в нормален режим на работа, но като я загъся на светофар и я запаля пак и тръгна на бензин пак се получава този проблем...... и след малко пак се отпуши.Извинявай колега още веднъж, че ти пиша в темата, но да не пускам същия проблем в нова тема.Благодаря предварително на колегите за помоща.

    Коментар


    • #3
      От: RAV4 - прекъсва?

      Доста е вероятно проблема да е от гарнитурата на всмусателните колекнори, която е на доста недостъпно място.

      Коментар


      • #4
        От: RAV4 - прекъсва?

        Колега мери налягането на помпата горивен филтър и накрая почистване на инжектори.Успех .

        Коментар


        • #5
          От: RAV4 - прекъсва?

          Колеги, наскоро минах през идентичен? проблем. От описанието на колегата Емил Трайков не става ясно дали го прави и в двата режима, докато от поста на колегата deadlyevilе видно, че проблема е само на бензин. При мен е и в двата режима и се характеризира със следните "симптоми": когато карам на средни обороти, примерно 1200-2000 на ІІ-ра или ІІІ-та предавка (е и на по-високи предавки го прави, ама давам примера с втора и трета, за да не каже някой че не достига въртящ момент) колата губи можност, започва да придърпва, стига се до биене в трансмисията (ама биенете е вече друг проблем), като се подаде повечко газ, тогава се "отпушва". Оказа се ламбда сонда. Моята беше на Денсо с два монтажни болта, каталожен номер на нашите магазини 0110, иначе ОЕМ номера е 89465-49045. Сега този проблем го няма, остана ми само биенето в трансмисията, ама то е "друг филм", за него има отделна тема и до сега никой майстор не го е оправил, или аз не попадам на сериозни майстори в Бургас.
          Колеги, не пишете отстранен ли е проблема при вас и какъв се оказа, а нали за това е темата
          .

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X