Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

    Здравейте, вече повече от година се оплаквам от болки, зачервяване и дразнене най-вече в кокалчетата на ръцете и малките стави на пръстите, но понякога ме боли и рамото на дясната ръка. Благодарение на колега от форума смених мишката с таблет, смених и стола с по-удобен, монитора с по-голям, за да не се изгърбвам и т.н. Инсталирах си и Workrave (отвратително е, не мога да му свикна още). Ходя и на фитнес 3 пъти вседмицата. За съжаление няма особен ефект и проблемите продължават. Вече се чудя какво може да бъде, като подозренията са за нещо свързано с изкривяване на гръбнака от продължителното седене в неправилна поза. Според лекарката, която ме консултира има на лице такова изкривяване в горната част (врата). Честно казано не мога да случа на някой доктор, който да даде точна диагноза и затова ще помоля ако някой познава (или самият той е) добър специалист по подобни травми да ме насочи. Някой имал ли е подобни проблеми и как се справя с тях.
    Александър

  • #2
    От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

    на колко си години?
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #3
      От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

      Млад е, запомнил съм това от друга тема.
      Един от моите репортери направи подобни проблеми с ръката. Оправи го обикновена почивака. Аз самият също имам проблем с гръбнака и очите. Има само едно спасение и е от просто по-просто. Трябва да се намалят часовете пред компютъра и да се разредят, така че ако са 10 да не са непрекъснати. Никакви лекари не оправят.
      А гърба не го натоварвай нито с фитнес, нито с масажо. Почивка му трябва.
      www.offnews.bg

      Коментар


      • #4
        От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

        Неприятните варианти биха могли да бъдат изключени евентуално от ревматолог.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

          Часовете съм ги намалил до 3-4. По-малко не мога, с това си изкарвам хляба. Фитнеса не мисля, че ми пречи. Какво ще рече почивка? Лятото отивам море и после пак... Я кажете някой свестен ревматолог. Аз ходих при две такива докторки и те също ми казаха да не стоя пред компютър. Трябва да има нещо, което да помогне - упражнения, някакви процедури.
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

            Аз мога да препоръчам, нещо ,което е алтернативна медицина/ ефтино / и според мен много помага, след като вдигнах жената, която се бе прегърбила , а тя както колега се изразява работи по цял ден пред компютъра. С две думи лекарите не знаеха какво й има освен шиповете по врата. Вижте тази руска статия и ако нещо не Ви е ясно питайте ме на лични за уреда, да не спамим темата http://www.freeseller.ru/medik/1025-...vojj-vody.html. Хубавото е ,че има таблица за различните заболявания, както и терапията за тях.
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

              А същото по краката? Да не е подагра, че няма оправия.
              Започни от ревматолога, Емануилис го каза. Почивката помага ако е тендовагинит.

              Коментар


              • #8
                От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

                Опитай стол за стоене на колене. Не може да няма такива и за офиси, а със сигурност музикантите ги ползват и в Бг. Не знам колко е удобен, но оправя гърба. Ако трябва може да ги редуваш.
                Като цяло трябва да си вдигнеш физическата култура, като наблегнеш на удоволствието и активността, не на тежкото. Не те познавам и не знам в какви условия живееш, ти си знаеш как да ползваш такъв вид съвети.

                Коментар


                • #9
                  От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

                  Изследвания на кръв правени ли са?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

                    Ревматолог (мога да препоръчам за Пловдив, но виждам, че си от София, така че евентуално Емануилис или друг може да ти препоръча) и/или невролог, кинезитерапевт, рехабилитация, минерални бани, лечебна кал/луга (ако е препоръчително), упражнения - това е пътят. Рехабилитацията, минералните бани и ев. упражнения е добре да правиш редовно, докато си жив и можеш да си го позволиш, след като разберат какво ти е и ти препоръчат къде да ходиш и какво да правиш.
                    Успех и не отлагай!
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

                      Благодаря за съветите. На краката няма такова нещо и се надявам да не е подагра, няма от какво, предвид храненето ми, не пия. Изслядвания на кръвта правиха и не показаха отклонения от нормите. Това със стола за седене на колене го чувам за пръв път но ще се поразтърся. В Петък имам насрочен час при препоръчан лекар, който се надявам да установи източника на проблема.

                      По съвет на колега от друг форум започнах да пия по 2-3 литра вода, за да може да се очиства организма от пикочната киселина, която се формира при продължителни натоварвания. За движението не е като да не се движа, като освен фитнеса правя гимнастика, разхождам се.
                      Александър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

                        Днес ходих напървичен преглед, за другата седмица ще ми направят ехография. Силно съм заинтересуван от тези столове за сядене на колене. Някой има ли идея къде в България може да ги има (музикални магазини?). http://www.ebay.co.uk/itm/Strong-Ste...ht_1265wt_1159
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Днес ходих напървичен преглед, за другата седмица ще ми направят ехография. Силно съм заинтересуван от тези столове за сядене на колене. Някой има ли идея къде в България може да ги има (музикални магазини?). http://www.ebay.co.uk/itm/Strong-Ste...ht_1265wt_1159
                          Мисля, че в ИКЕА мярках такива.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

                            Верно, в Българската ли? Аз не видях, но пък си харесах един нормален, но е доста скъп. Ако не намеря друго, той ще е.
                            Александър

                            Коментар


                            • #15
                              От: Постоянни проблеми със ставите на ръцете от работа с компютър

                              Често срещано оплакване в моята професия (програмист) в офиса 1 от 3ма се оплакват от същото. Колега аз лично на всеки 25мин правя по 5мин почивка, разбирай ставам от стола минавам 10тина метра и се стречвам максимално и нямам оплаквания вярно че съм на 22 още, но вярвам че помага.


                              Поздрави
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X